• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Tako i kod mene na 533, poskakuje dok diže i onda kad digne do visine koliko sam zadao na ručici, onda mirno drži.
Tako je i kod mene na 539, eno sad uopće ne diže 🤣
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Meni se reakcija velike rucice ne poklapa...brzo reagira na 2 cm iznad fast oznake. To se moze podesiti dolje kad se otvori bocni poklopac na poluzi koju pomice ta velika rucica?

Druga stvar....

Kad pomaknem granicnik od male rucice na dvije tocke, dizanjem male rucice dok je velika rucica na FAST, NE DOGADJA SE NISTA!
Moram granicnik male rucice pomaknuti skoro na DRAFT i tek onda se njenim dizanjem podize i hidraulika.
Kada pomaknem malu rucicu prema gore, tek toliko da se hidraulik pocne dizati, vucenjem ili guranjem top linka hidraulika se dize ili spusta .

Da li i to mogu podesiti na rucici iza bocnog poklopca?

Lijepo molim ako netko ima strpljenja da mi to pojasni.

Hvala unaprijed
 

Prilozi

  • 20220124_184748.jpg
    20220124_184748.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 6

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ti sve svoje probleme moraš riješti na oprugama na poklopcu hidraulike. dali ti diže normalno? ovo kaj reagira malo kasnije nema veze. dali ti digne do kraja? .
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Dize do kraja i ne podrhtava. Nova pumpa, ulje, opruga, karike....
Znam o kojim oprugama govoris...to sam ja nazvao poluge u svom postu i pitam da li se moze podesiti ih kroz bocnu poklopac na kucistu bez skidanja poklopca hidraulike te kako?
Znam da treba dinamometrom mjeriti silu potezanja itd itd ali s obzirom da je stvar samo u poziciji reagiranja rucica, mozda je dosta pritegnuti ili popustiti federe?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kada se radi generalka da li se kupuje novi sat pa kreće od 0 ili se taj stari vraća na 0?
I traktori koji imaju problem sa satom ili satovi ne rade o čemu se tu radi. Da li je bila generalka pa se nešto pokvarilo ili ti satovi sami od sebe staju?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Jeftinije i jednostavnije je kupiti novi jer je sat zapertlan i problem ga je otvoriti, vratiti na nulu i najveci problem zatvoriti da ne ulazi prasina i voda.

Obicno stane jer pukne sajla od 60 kn ili udje voda i zahrdja rotor, polome se zupcanici.

Ja sam svojega uspio otvoriti i zamijeniti zupcanike s jednog razbijenog, nekako ga zapertlao natrag i zadihtao silikonom.

1300 sati je odbrojao bez greske i bez pucanja sajle.
Kad bih morao opet, kupio bih drugi
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Dize do kraja i ne podrhtava. Nova pumpa, ulje, opruga, karike....
Znam o kojim oprugama govoris...to sam ja nazvao poluge u svom postu i pitam da li se moze podesiti ih kroz bocnu poklopac na kucistu bez skidanja poklopca hidraulike te kako?
Znam da treba dinamometrom mjeriti silu potezanja itd itd ali s obzirom da je stvar samo u poziciji reagiranja rucica, mozda je dosta pritegnuti ili popustiti federe?
pogledaj video. iskreno sumnjam da buš uspil kroz bočni poklopac.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Recimo kada se kupuje polovni traktor a sat ne radi po meni ne znaš da li je bila generalka ili je sat sam stao. Odnosno ne znaš kada bi trebala doći generalka. Ne znam šta mislite o kupovanju takvih traktora, bez vidljivih radnih sati?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Ma nagledao sam se tih videa.
Grbic je vrhunski strucnjak,a Uros mu ne da do rijeci. Kad stvar postane zanimljiva ili vazna obicno ga prekine i pita neku glupost koja nema veze s temom.

Recimo kada se kupuje polovni traktor a sat ne radi po meni ne znaš da li je bila generalka ili je sat sam stao. Odnosno ne znaš kada bi trebala doći generalka. Ne znam šta mislite o kupovanju takvih traktora, bez vidljivih radnih sati?
To ti je kao kad kupujes auto...nikad ne znas sto si kupio.

Izvadi sipku za ulje, skini poklopac za tocenje ulja u motor i vidi da li motor tu dimi ili baca ulje.
Kod razvoda s prddnje strane motora, pored remenice ima jedna cijev kroz koju izlaze uljne pare iz korita motora.
Kad su sipka i poklopac za ulje zatvoreni, tu probas zacepiti sa prstom, ali pazi da ti ga remen ne otkine.
Ako ti na lagani pritisak prsta pare ne guraju prst, tj. Ako nema velikog pritiska iz motora, onda je motor u redui ne gubi kompresiju.

Najsigurnije je izmjeriti kompresiju ako ti prodavac dozvoli jer treba skidati rezervoar
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Šta ja znam, da prodajem traktor jel bi dao nekome da mi šarafi po traktoru pa da na kraju kaže da neće makar je sve u redu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Naravno da je bitna no mi smo kupili 250 tisuća kuna vrijedan traktor pa mu nismo mjerili kompresiju. Provjeriš i pogledaš sve ostalo i kakav je takav je, polovan je, nije nov, i ne košta milijun kuna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
pitam da li se moze podesiti ih kroz bocnu poklopac na kucistu bez skidanja poklopca hidraulike
Malo je nezgodno ali može se. Za takav zahvat trebaš okasti ključ 13 (ili 14, jer na nekima su matice za ključ14) odrezan da možeš sa njim unutra manevrirati.
Kjuč treba izbušiti i na njega zavezati špagu koju omotaš oko ruke ili ju ostaviš da visi van kučišta ako ti se slučajno ključ izmakne i opadne da ga lakše izvučeš.

 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,351
Recimo kada se kupuje polovni traktor a sat ne radi po meni ne znaš da li je bila generalka ili je sat sam stao. Odnosno ne znaš kada bi trebala doći generalka. Ne znam šta mislite o kupovanju takvih traktora, bez vidljivih radnih sati?
Možeš ti staviti novi sat, a da traktor nije ni videl meštra, a kamoli generalku
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
965
Malo je nezgodno ali može se. Za takav zahvat trebaš okasti ključ 13 (ili 14, jer na nekima su matice za ključ14) odrezan da možeš sa njim unutra manevrirati.
Kjuč treba izbušiti i na njega zavezati špagu koju omotaš oko ruke ili ju ostaviš da visi van kučišta ako ti se slučajno ključ izmakne i opadne da ga lakše izvučeš.

Muha, po ovome kaj sam napisao, misliš li da treba stezati matice i prešati federe ili ih otpustiti?
S obzirom da mi obje ručke hvataju previsoko....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neznam, ne sječam se, davno je bilo kad sam to izvana štelal.
Probaj pa buš videl kaj se događa kad stežeš, a kaj kad otpuštaš pa javi da znamo i mi.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Muha, po ovome kaj sam napisao, misliš li da treba stezati matice i prešati federe ili ih otpustiti?
S obzirom da mi obje ručke hvataju previsoko....
Kaj ti dođe to hvataju previsoko?

Ja kad sam slagao hidrauliku na 567 imao sam slučaj da mi traktor sam od sebe počinje dizat pa sam to rješio jednostavno da sam popustio maticu na pumpi na dvokrakoj poluzi.
Mislim da je ne moguće poštelat gornje federe koji su spojeni sa capicama koje rade po dvokrakoj poluzi kroz otvor sa strane, em nemreš silu izmjeriti kak se spada ni otpustiti onaj ekscentrični kotačić, a da ni ne spominjem patnje jer nema mjesta za to napraviti. Kad se to štela najbolje je po priručniku poštelat i poklopac hidraulike skinut i onda poštelat sve kak se spada ko gospodin čovjek...

Moj ti je savjet da ako hidraulika ima snage dizat i ako ti u oranju hidraulika štima nemoj ništa dirat oko nje jer mozeš samo pokvariti nešto, kipanje se lako riješi s onim ventilom koji se montira umjesto onog malog poklopčića na poklopcu hidraulike(koje je i najbolje rješenje za kipanje).
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh