• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Peradarka
Moram se malčice pohvalit/pokudit :) Jedna koka, australotropka, prošle godine negdje oko ljeta, kupio ja nju, zajedno s još jednom i krajem studenoga/početkom prosinca sjela i na najprirodniji inkubator donijela 13 malih pilića oko Božića :) od toga 5 australotropi, a ovih 8 hrvatica :) Pokušat ću poslikat i objavit nekako fotku ovdje...od toga jednoga spasili u zadnji čas, skoro se smrzo vani...

Pohvala iz razloga jer nije trebalo jaja okretat niti išta, jako malo brige, dobije piti,jesti :) a pokuda što me stari zafrkava kak njegov inkubator ispao bolji od mojeg (on se brinuo za ovaj nasad) tak da moram sad u nabavku jačeg inkubatora :) Razmišljam o K-180B, je da je skupi, al je automatski što mi u jednu ruku najviše odgovara, pošto me preko dana većinom nema doma...također čuo za njega same pohvale, tak da ću ga najvjerojatnije uzet i pokušat prestić 'staroga' :) :)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
peradarka jesu tvoje guske počele nosit jaja?
ja još uvijek čekam da mi patke pronesu 7.5 mjeseci sa sad otprilike stare
a nema još jaja
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Moje patke imaju 8 mjeseci, pa još ne nesu. I ne očekujem prije sredine ili kraja veljače.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To je normalno da nenesu!!!
Perad kao i neke druge zivotinje se ravnaju prema duzini dana te tako znaju kada treba poceti nest jaja i zasnovati podmladak u najboljim uvjetima!!!
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
To i kažem. Nisu mi jasni ovi koji očekuju da im patke i guske sada počnu nesti jaja, osim ako ih ne drže u dnevnom boravku, imaju svjetla bar do 6 sati i jedu superpremium hranu. Pa niti tada. Uvijek ima iznimaka, priroda iznenadi, ali u pravilu prije kraja zime, dakle veljača naranije, ali u pravilu ožujak i travanj, nema ništa. Pa imao sam patke razne godinama i tu gusku i ništa nikad nije bilo prije ožujka.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ma već se brinem za guske, još ni jajeta, a 2013 su godište, a patke uopće nisu pronijele ali ih više ni nemam jer pola je odnio jastreb a pola neka bolest poharala i sve krepalo
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
evo malo mladih hrvatica i australotropki :)

2dryjde.jpg
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Hrvatice mogu biti raznih boja ali moraju imati bijele uši to im je obiljezje!!!
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
jarebičaste su i možda ono prvo crno pile je hrvatica jer ono čisti australorp ne može biti
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
ivanhecimovic, Peradarka
jarebićasto-zlatne bi trebale bit hrvatice (stari nabavio jaja i stavio pod kvočku), a ove crne bi trebale bit australotrop, no nisu čiste, jer nemam pijetla australotropa

fldp9u.jpg
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
vidi se odmah da nisu čisti australorpi,zato sam i pomislila da ima crnih hrvatica,jer kod su male ne razlikujem ih baš
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
imam 8 pataka japanskih 4 mjeseca su sad stare i stale su sa razvojem skroz
ali svaki dan pojedu čudo hraneneznam dal je to normalno ili im se nešto događa?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
pa ako dobro jedu,patke već s tri mjeseca dosegnu punu veličinu,a one su proždrljive tako da to nije ništa čudno
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ma jedu one super i zbilja ih obilato hranim ali mi nekako presitne za dob
ali samo japanke ove obične su ogromne
 

Miky9415

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
12
Pozdrav svima na forumu!
Novi sam na forumu ali stari poljodjelac.
Prošle godine sam kupio od Eniza inkubator i kada sam vidio što je stiglo mislio sam da su ga djeca u vrtiću pravila, osim elektronike.Prošli tjedan sam uzeo stvar u svoje ruke napravio inkubator za 60 jaja i sada još 19 dana pa ću vidjeti.Želio bih pitati dali je bolje kao u kalimeru jaja sa špicom dolje ili kao u na valjcima položeno? Dali se sijalice mogu zamjeniti grijačem i ako može spaja li se faza na jedan kraj a nula na drugi?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Jaja nikako nije dobro da su okrenita na spic zato sto je prirodan polozaj jaja polegnit kao i kod zivadi oni ih sigurno ne okrecu na spic.
Sto se tice grijaca i zarulja ja imam zarulje i sa njima sam zadovoljan.
Alo se odlucis na grijac obrati paznju na napon koji je potreban za njega,spaja se kako si naveo.
Dobrodosao na forum!!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Mato..Jao..jao.. šta ti pišeš??? dali si ikad vidio kako izgleda inkubator s automatskim okretanjem jaja?? govorim o položaju jaja u inkubatoru.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Moj je poluautomatski!!!
Ako mislis na polozaj jaja neznam sta je krivo.
perad sigurno neslaze jaja u spic.
 

Najnoviji postovi

Na vrh