• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Miky9415

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
12
I ja sam imao tih problema. U drvenom jednoslojnom inkubatoru do 50% jedva. Ugradio ventilator 12v od kompjutora 10 cm spojio na stari punjač od mobitela 5v da mi nepuše prejako i okrenuo ga da udara gore i razbacuje toplinu. Preko 90% vlage bez problema tako da moram otvarati odzračnike.
Pozdrav svima na forumu
PS: od 121 jajeta 11 neoplođeno izleglo mi se 92 pileta!:(clap):
 

Miky9415

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
12
Puše prema gore u poklopac i razbacuje po cijelom inkubatoru. Bit je da dođe topli zrak do vode da bi bolje isparavala. Rezultati savršeni dižem vlagu koliko hoću a reguliram otvaranjem odzračnika
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Miky9415

Novi član
Tu od
26 Velj 2015
Poruka
12
Novi dvoslojni inkubator u izradi za 112 jaja.
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Postavio sam ventilator iznad vode kako bi duvao u nju
I konacno vlaga se podigla na odgovarajuci nivo
 
T

tonitoni

Guest
Poštovanje ljudi;

Evo novi sam tu na forumu i mogu reči da sam pročitao ohoho prije nego sam se registrirao. Stvarno vidim da ima velik broj pravih znalaca.
Sutra planiram u automatski inkubator staviti 50 jaja Indijske patke trkačici.
Čuo sam(ne znam je li to istina) da se te patke vale nakon 26 dana i da se jaja ne prskaju vodom nego se preko njih stavi 10-ak minuta mokra lanena spužva.
Kako sam u ovome totalni početnik i laik, ali veliki zaljubljenik svaka informacija mi je dobro došla. Dosta sam surfao i pretraživao ali informacija o inkubiranju Indijskih patki niti na kapaljku.
 
T

tonitoni

Guest
Dragi moji peradari, zar baš nitko na forumu nema nikakve informacije o inkubiranju jaja Indijske patke?
Dajte malo pomagajte!
 

varko

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
12
pa i nisu nsto bas tacni nemozes da se oslonis nahjih,ja sam kupio u petsopu termometar i vlagomer za terarijume koji su bas tacni a kostaju u kompletu oko 1000 din.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Lika inkubator ti je extra uradjen
I ja sam krenuo da pravim isto takav
Koju debljinu sper ploce si koristio?
 

varko

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
12
11khvut.jpg


od 50 jaja izaslo 47 pileta 2 pileta su uginula mojom greskom.Za prvi put vise nego odlicno.
 

rahokos

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
6
pozdrav Lika svaka cast za inkubator imam isto pitanje ko jagodinac koja je debljina sperploce molim vas
 

Najnoviji postovi

Na vrh