• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Koliko najduze mozebinkubator da bude bez struje, a da se pritom procenat izleganja drasticno ne smanji?
 

Svijetla

Novi član
Tu od
9 Velj 2022
Poruka
5
nabavio sam novi inkubator Covatutto 120... zanima me ima li netko iskustva sa takvim inkubatorom?
evo par slika...

kgow.jpg
[/IMG]

qmlu.jpg
[/IMG]

1scw.jpg
[/IMG]
Pozdrav. Znam da je proslo previse vremena ali zanima me kakva su iskustva bila sa tim inkubatorima
Jer upravo razmišljam o nabavci istog.
Trazim prvenstveno inkubator za lezenje patki trkačica
 

gringo1

Novi član
Tu od
7 Pro 2020
Poruka
3
Vidim da tu malo ozbiljnije stvari imate ,ali evo da probam pitati svejedno...

Da li ima netko iskustva s ovako nečim iz Kine?

Bolje je napraviti inkubator sobom, meni je slican tome prosli put ispekao 35 jaja jer se zblesirao nicim izazvan! Izbacio samo neke osmice na displeju i kad sam ga istekao i ponovo ustekao u struju pokzuje da je nabio temperaturu 45 stepeni i naravno nista se nije izleglo!

Vidim da se dosta ljudi boji nestanka struje a ima izuzetno jefitno automatizirano rijesenje koje ja koristim vec duze vrijeme! Polovan auto-akumulator nekih 60ah koji se moze naci za 20 eura i UPS polovan 20 eura izvedu se kleme za veliki akulumuator i nemas brige je li nestalo struje... Ako je akumulator u dobrom stanju moze sigurno 12 sati raditi kada nestane struje jer se on konstantno puni dok ima struje!
 

mina

Novi član
Tu od
19 Srp 2022
Poruka
1
Pozdrav,
Moze li preporuka za neki dobar inkubator za licne potrebe? Znaci nista specijalno i preskupo. Hvala unaprijed.
 

budimir.grom

Novi član
Tu od
26 Stu 2022
Poruka
1
U Srbiji dve vrste tih inkubatora za licne potrebe stalno ima na lageru u farmi Draganic. Moj dobar drug je vlasnik farme. On ih proiyvodi i salje u okolne drzave. Ima sada bar sto inkubatora. Mozete da pogledate inkubatori.rs.
 

Vladic717

Novi član
Tu od
17 Kol 2021
Poruka
15
Pozz
U pola jaja ima pilić, ali nije izašao van.
Vlaga preko 60%, a ne mogu ju niti povećati, sve je puno vode.
Da li je moguće da je temperatura prejaka, jer mi ljuske djeluju dosta tvrde ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
koji je dan?
kolika je temperatura?
zadnja tri dana moraš špricati jaja sa vodom.
daj slikaj to.
 

Livia

Novi član
Tu od
25 Tra 2023
Poruka
4
Dragi svi, dobar dan! Nova sam ovdje i trebam vaš savjet u vezi mjerača vlage u inkubatoru. Imam kućnu verziju inkubatora napravljenog od kutije stiropora, dvije žarulje i automatskog termometra. Posudio mi ga je prijatelj koji ga je izradio, a jedino mu fali mjerač vlage kojeg je izgubio.
Zato vas molim savjet gdje to kupiti i što uopće kupiti. Tnx:)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kako se jaja okreću, ručno ili automatski? Po meni je bitnije da je dobar instrument za održavanje temperature sa grijačom žicom a ne žaruljama, vlagomjera ima kineskih od par eura do industrijskih za par stotina eura, pretpostavljam da je cilj ići što jeftinije onda preporuka eBay ili slično a prave i industrijske ne bih ni spominjao jer od cijena bi mogao projekt brzo propasti.
 

Livia

Novi član
Tu od
25 Tra 2023
Poruka
4
Kako se jaja okreću, ručno ili automatski? Po meni je bitnije da je dobar instrument za održavanje temperature sa grijačom žicom a ne žaruljama, vlagomjera ima kineskih od par eura do industrijskih za par stotina eura, pretpostavljam da je cilj ići što jeftinije onda preporuka eBay ili slično a prave i industrijske ne bih ni spominjao jer od cijena bi mogao projekt brzo propasti.
Jaja se okrecu rucno. Hvala na savjetu😉
 

Livia

Novi član
Tu od
25 Tra 2023
Poruka
4
Kako se jaja okreću, ručno ili automatski? Po meni je bitnije da je dobar instrument za održavanje temperature sa grijačom žicom a ne žaruljama, vlagomjera ima kineskih od par eura do industrijskih za par stotina eura, pretpostavljam da je cilj ići što jeftinije onda preporuka eBay ili slično a prave i industrijske ne bih ni spominjao jer od cijena bi mogao projekt brzo propasti.
Ja sam mjerač vlage kupila u pet centru, na odjelu za terarije, cca 50 kn :love:
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Bok,
nepoznato mi je ovo područje ,al uratko pokušao sam zadnje dvi godine dva puta oko 3 mj. staviti jaja u inkubator al bez uspjeha,volio bih pokušati ponovo.Inkubator neki kineski max 15 jaja,voda ide na dno,ventilator upuhuje topli zrak,temperatura 38 stupnjeva,mehanički jaja pomiče sam inkubator.Koke nesilice sa pjetlom ,skupim jaja na kraju dana i ona veća,normalnog oblika stavim u inkubator.Jerl radim neku grešku u koracima?
thx
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
operi dezifinciaj inkubator prije uporabe. jaja operi. kako skladištih jaja? nemoj ih držati u frižideru. ja sam jaja iz frižidera dao jednom susedu on ih je stavil u inkubator i dobro su se izlegla. tako to ti je ono oče-neče.
nemaš vlagomjer. kupi vlagomjer.
daj sliku inkubatora.
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Sliku malo kasnije,nestavljam u hladnjak,iz kokosinjca u inkubator,nisam cistio jaja i inkubator...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Najosnovnije je da otkrijš..da li su jaja oplođena...lampiranjem između 7-10 dana.Ako jesu onda tražiti greku u inkubatoru.
 
Na vrh