• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International IHC 744

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima netko kakva iskustva s tim serijama, kakvi su motori, mjenjači i getribe gore???

Interesira me sve živo, možda osobna iskustva nekog od Vas??

I ono najbitnije, kak stojimo s rezervnim djelovima u HR??
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Dal ima netko kakva iskustva s tim serijama, kakvi su motori, mjenjači i getribe gore???

Interesira me sve živo, možda osobna iskustva nekog od Vas??

I ono najbitnije, kak stojimo s rezervnim djelovima u HR??

Imam ja iskustva sa ihc 744, imao sam prilike raditi sa njim nekoliko puta. I šta da ti kažem, traktor nema mane, motor original internationalov 70 ks, vrlo izdržljivi motori koji mogu izdržati jako puno radnih sati do generalke (preko 20 000), getriba nesalomljiva ,ZF, ide čisti hipenol tako je napravljena da joj motor od 70 konja nemože ništa jednostavno je nepokvarljiv stroj,
težak, snažan i ne troši puno.
Dobar je orač, i vrlo stabilan, ja ispadam sa sjedala koliko je nagnut ali nema prevrtanja, dosta je tih i mirno radi,za šumu je stvoren. jedino me malo "zasmetalo" to što ima kardan 540 okretaja i malo sporiji hidraulik, nema duplo kvačilo ali ima kvačilo kardana pored volana.
ODLIČAN ako igdje naletiš na takav povoljan kupuj, u takav se stroj isplati uložiti podosta para, a što se tiče dijelova ima ih i HR , u austriji blizu slovenske granice imaš za njega dijelova originalnih koliko god hoćeš i nisu skupi. Preporučavam ti ga, nije udoban kao Same ali je kvalitet zagarantiran.:icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ooo bemu misha, svi me živi odgovaraju od toga, a sad dko pročitam takav post odma dobijem volju da ga kupim jer sam fan IHC-a :)

Bio je jako dugo na njuškalu jedan IHC 744 bez prednje vuče, ali s prednjim utovarivačem, komplet ofarban i dosta lijepo skockan, bio sam toliko zagrijan za taj traktor, čak bi i te novce skupio, al evo sad gledam nema ga više.

Sad je trenutno ovaj u ponudi, a i cjena je vrlo, vrlo povoljna, neznam koliko bi se to isplatilo kupiti pa raditi s njime i ako se pokaže dobar komplet ga srediti i to bi bio pravi stroj. Motor izgleda dobar, suh je, nigdje mastan, vjerojatno je i ostatak traktora ok.
http://www.njuskalo.hr/traktori/international-744-oglas-6311700

Vjerujem da bi i ovaj bio prava prilika, samo da je toliko para :)
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-international-856-xl-oglas-7605284

I još jedna ljuta zver!!!!
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-case-international-105-ks-oglas-7624061
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ooo bemu misha, svi me živi odgovaraju od toga, a sad dko pročitam takav post odma dobijem volju da ga kupim jer sam fan IHC-a :)

Bio je jako dugo na njuškalu jedan IHC 744 bez prednje vuče, ali s prednjim utovarivačem, komplet ofarban i dosta lijepo skockan, bio sam toliko zagrijan za taj traktor, čak bi i te novce skupio, al evo sad gledam nema ga više.

Sad je trenutno ovaj u ponudi, a i cjena je vrlo, vrlo povoljna, neznam koliko bi se to isplatilo kupiti pa raditi s njime i ako se pokaže dobar komplet ga srediti i to bi bio pravi stroj. Motor izgleda dobar, suh je, nigdje mastan, vjerojatno je i ostatak traktora ok.
http://www.njuskalo.hr/traktori/international-744-oglas-6311700

Vjerujem da bi i ovaj bio prava prilika, samo da je toliko para :)
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-international-856-xl-oglas-7605284

I još jedna ljuta zver!!!!
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-case-international-105-ks-oglas-7624061

Ovaj prvi ti je najbolji jer je "čisti" international bez Case. na kojem god piše case international to više nije to, drugačiji motor i mjenjač a kompliciran je i nepristupačan, Case international imaš više verzija i proizvođača iz francuske iz engleske španjolske... ali international onaj kockasti je original njemački uz neussa mislim. Ne slušaj šta drugi govore neznaju oni šta je international da su ga imali govorili bi drugačije. Na njemačkom poljo. forumu imaš temu o internationalima, i pišu tamo da je to najkvalitetniji traktor koji je ikada napravljen u njemačkoj da su vječni da je bolji od fenda, oni nisu išli u masovnu proizvodnju zato su toliko kvalitetni koda su ga svemirci radilia ne ljudi :biggrin: imao sam prilike raditi i na tom 744 duplaku, 554 duplaku i 724 bez duple vuče. inače kod nas svi preferiraju njemačke traktore, i mogu ti reći da je to nešto što se nemože usporediti sa niti jednim traktorom. sa ovim 724 sam iz šume vozio 5 m hrasta u koju god brzinu da ga staviš on leti, a samo zviždi to je karakteristično za sve ihc taj zvižduk, po csti ide 50 sigurno, a da vidiš raspored brzina isto ko na autu gore 1. i 3. dole 2. i 4.
pogledaj zadnji kraj kakav je, jednake debljine od dif. do kotača nema nikakvog suženja ima i planetarne reduktore.
http://334647.forumromanum.com/member/gallery/show-user_334647-14750-180942-ihc_523_allrad.html
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj je traktor za sve al u sumi decki moji di drugi staju taj ide i ide neznam koji je vrag u njemu al strava i stvorem je za sumu,nepoderiv. U njemu je vise tvornica sudjelovalo i nema mane.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imao sam ja Internationala doma prije nekih 10 godina, 42 ks s prednjim utovarivačem, mislim da je bio oznake 423, ali nisam siguran. Original švabo s onom njihovom kabinom kaj se prva šajba diže prema gore. Traktor je sad negde u Pupelici, možda kolega ajkula zna.
To je bio strava traktor, s tih svojih 42 ks je bio gabaritno veličine ko traktor od 65 ks, jak i masivan, a išao ko zvrk. Dan danas mi ga je neopisivo žao, ali viša sila je bila i morao se prodati dalje. :(

Siđa mi se ovaj 744, vjerujem da je to ekstra stroj!
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Imao sam ja Internationala doma prije nekih 10 godina, 42 ks s prednjim utovarivačem, mislim da je bio oznake 423, ali nisam siguran. Original švabo s onom njihovom kabinom kaj se prva šajba diže prema gore. Traktor je sad negde u Pupelici, možda kolega ajkula zna.
To je bio strava traktor, s tih svojih 42 ks je bio gabaritno veličine ko traktor od 65 ks, jak i masivan, a išao ko zvrk. Dan danas mi ga je neopisivo žao, ali viša sila je bila i morao se prodati dalje. :(

Siđa mi se ovaj 744, vjerujem da je to ekstra stroj!

Kad se uđe u EU i kad se otvore granice treba otići u njemačku i gore ih ima ko kod nas imt-ova biraš kakvog hoćeš, kakvog god da izabereš nećeš pogriješit da žmireći ideš i ubodeš prstom u prvoga već si na dobitku:icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa tome se i nadam. Radije takav polovni IHC nego kakav novi JD ili Fendt!!! Samo nek bude para!!!:)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
O kolega taj u Pupelici ide i ide,čovjek neradi puno ali ima zahtjevnu zemlju i njemu je sasvim ok
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Taj je traktor bio kod mene prije nego ga je taj kupio, nikak ga nemogu prežaliti!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,407
Ima mi komšija IHC 644... Prije par godina mu pumpu sredio i traktor od tada leti samo.. Čovjek ne radi s njim puno.. Mislim da ima preko 7000 radnih sati i traktor radi ko sat.. Uvežen je iz Njemačke tamo je radio u šumi..:)
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ima mi komšija IHC 644... Prije par godina mu pumpu sredio i traktor od tada leti samo.. Čovjek ne radi s njim puno.. Mislim da ima preko 7000 radnih sati i traktor radi ko sat.. Uvežen je iz Njemačke tamo je radio u šumi..:)

neponovljivi strojevi isto ko i volvo traktori, samo ga srediti sa original dijelovima i nema mu smrti
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,407
neponovljivi strojevi isto ko i volvo traktori, samo ga srediti sa original dijelovima i nema mu smrti

Ima, ima smrti, gazda će kad tad..:icon_lol: Ti traktori su pravljeni da sahranjuju vlasnike, kad ga kupiš imaš ga, a sad ovi novi barem tri kroz život trebaš sahraniti..:)
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Bok svima! Imam ja IHC 644 i jako sam zadovoljan njime,ore bez problema sa tri brazde (imt 12 cola) ide 35 km/h možda i 40 km/h, imam i ralicu za snijeg ili bilo što,snijeg čisti bez problema i zapuhe preko metar uglavnom odlični traktori,a što se tiče potrošnje ona je negdje u prosjeku ostalih traktora te snage neračunajuči zetor ili imt,na ral do max.13 litara ovisi o brzini ili uglovima,primjer vožnja 60 km udaljenosti 10.l sa dvije trečine gasa ili pun gas (35.40.km/h) 12.litara,isprobano mnogo puta:icon_super:[YT]http://www.youtube.com/user/223fulpuma/videos[/YT]
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Ne,nisam još,nadam se da budem,to su isto dobri traktori,ihc je nešto i nasljedio od njih barem što se tiče gitribe i zadnjeg trapa:mur:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to su bili jako dobri traktori, samo ovaj ima losu kabinu i gume,a i cini mi se dosta novaca... koja je to godina? 70 i neka? poteznicu moze svaki majstor napraviti,ako se ne bi mogla kupiti originalna... plus mu je kaj ima servo volan... probaj malo skinuti cijenu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh