• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International IHC 744

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
na mojem koji je 78" godište malo suzi voda na vodenoj pumpi dok stoji traktor duže vrijeme,pumpa je original ko i sve na njemu,ja sam mijenjao samo prednje farove prije dvije god. jedan je bio polupan pa nisam mogao proči tehnički,po farove sam išao u austriju gdje su sa putem i svim ostalim(jelo i piča)duplo jeftiniji nego kod nas,ostalo na traktoru je sve u savršenom stanju,pali po zimi ko mina,malo dimi dok se motor ne ugrije,još da je i nafta bolja......
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
:(clap):koje ujle najbolje sipati u internacional 644,,mjenjac kraj volana 4 brzine,i nasta treba najvise pripaziti u takvi traktora ,jer nisam iskusan bas snjima.:(clap):

koja najcesce stavljaju u mjenjace ,da imam i prednje poluge,i postavili su mu jos jedan rezervar od 5 litara kao rezerva , a kad sam odvrnuo saraf gdje bude mjerac od mjenjaca kad sam izmjerio bilo je mozda od 10 do 15 cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Transhidrol 10w30, ide 35l ako je 12/4m mjenjač a 42l ako je 8/4 mjenjač. On ima posebno za mjenjač a posebno za hidrauliku ali ide isto ulje u jedno i drugo.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
U mjenjac možeš sipat transhidrol jd 50 ja sipam i 844, a hidraulika ti koristi vjerovatno posebno ulje i ima svoj rezervar
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pozdrav,ulje ako pjeni u mjenjacu jel to zato sto je sipano nekoliko ulja,i jel moze biti problema zbog tog, a znaci ide isto ulje u mjenjac i koristi za hidrauliku,hvala.:(happy):
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
hvala na odgovorima .ali imao bi jos jedno pitanje ,kardan kad je u opustenom stanju cuje se nesto da krcka u mjenjacu,kad povucem rucicu kraj volana prema sebi onda se necuje,sigurno netko zna sta je u pitanju, i moze li se voziti tako da nebi nesto drugo pokvario.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
To se vjerovatno cuje spojnicka, slobodo vozi tako, to ce ic jos 100 godina, samo nemoj da vozis sa tom rucicom pored volana povucenom prema sebi zeznut ces kvacilo.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
:icon_thumright::(clap): hvala puno na odgovoru bojao sam se da nije nesto pa cu zeznuti stvar a tek sto sam kupio :icon_thumright::
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ne brini se, kod mene je 844 i malo se čuje, kad povučem rucicu od kvacila i pustim onda prestane, ako te još sta zanima tu sam, posto ga imam već dugo vremena.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
sad kad ti rece povuces rucicu,ja kad povucem rucicu prema sebi necuje se ,a kad je rucica do sajbe onda se cuje.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pozdrav, de mi recite jel itko nosio ista na prednjoj hidraulici od prikljucaka,radi se o internacionalu 644 moze li nositi jos neki prikljucak naprijed .
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,ja imam ihc 644 dugo vremena,što se tiče ulja za getribu u nju ti ide hipenol 90,oko 40.litara,ima sa lijeve strane ispod kabine na getribi šaraf koji je mjera za količinu ulja,kad procuri ulje na odvrnutom šarafu onda je dosta ulja,hidraulik ide hidraol rijeđi ili gušči,ovisi jel ti curi negdje,ja koristim rijeđe ulje zbog volana,jer u zimi ako je gušče ulje onda je tvrdi volan,prednja hidraulika ima puno prednosti i možeš kopčati sve što možeš,prednji most je jak i tu nema nikakvih problema ako imaš hidraulični volan,ja imam prednju ralicu koja je dosta teška i prednji utovarivač i vozio sam teške terete koliko god je pumpa mogla dignut,jedina mana je ako nemaš original krajnike spone,onda brzo odu,ja sam več mjenjao krajnik od hidrauličnog cilindara za volan i nje baš neke kvalitete,za godinu dvije budem opet morao mijenjati,na linku imaš podatke od svih ihc-a https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC
http://www.ihace.de/inhalt.htm
klikneš samo na motor ili forum i otvori ti stranicu

u mjenjač ili getribu ide hipenol 90,nikakav transhidraol,mjera ti je šaraf sa lijeve strane getribe ispod kabine ili bočno ako nema kabinu,hidraol 46 ili 68 u hidrauliku oko 18 litara,piše na njihovoj stranici https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC_644
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Za getribu je bolji transhidriol ako su su mu kocnice ili rucna "mokre" kod mene je neko sipo hipenol u bocne reduktore i ostetiolo je lamele bas se vidi da ih je ulje "nagrizalo".
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Za getribu je bolji transhidriol ako su su mu kocnice ili rucna "mokre" kod mene je neko sipo hipenol u bocne reduktore i ostetiolo je lamele bas se vidi da ih je ulje "nagrizalo".

Pozz.....kod tebe ako je ihc 744 u pitanju ide u getribu također hipenol 90,isto i u bočne planetarne reduktore,a u kočnice IH-HyTran ulje,,,,,,,,Betriebsflüssigkeiten[Bearbeiten]
Hinterachse: SAE 80 oder 90
Getriebe ohne Agriomatik: SAE 90
Getriebe mit Agriomatik: IH-HyTran Fluid
Bremsen: IH-HyTran Fluid


a što se tiče ihc644 on ima suhe kočnice,nema uljne kao 744,mada ima i starije verzije 744 sa suhim diskovima kao i 644,bočni reduktori su odvojeni od kočnica,dijeli ih semering koji ne propušta ulje kod svih IHC-a zato kod mokrih diskova ide drugačije ulje od reduktora
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene je 844 s. U getribu i bocne redaktore sam sipo transhidrol jd 50. Siguran sam 100% da ne ide 90 u getribu.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Ako samo uspijem slikati pa da vam pokazem sliku od traktora ,jer ima sa moje desne strane i barometar,ispod ima rucica lijevo i desno,kad je na sredini,i dizem prednju hidrauliku onda skace gore polako,jeste da sam dosuo ulja danas u hidrauliku,jer neznam na koliko bara smije biti da nebi popucala crijeva,Hvala:drink:
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pozdrav znali tko od vas,vezano nesto za hidrauliku, nemoze da digne dok nedodam gas ,ujutro upalim traktor digne normalno kad dodjem u njivu,i predjem malo onda nece vise ,vec samo kad gas dodam.Hvala.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ako dize na hladno, a dize kako kazes onda je sigurno pumpa. Imo sam isti slucaj,.Uradio pumpu i posle toga sve uredno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh