• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International IHC 744

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,744
Ja takođe razmišljam o pumpi, ali svejedno (ako ima) prije provjeri usisni filter.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Gdje mu je usisni filter,nisam ja upucen u ove traktore,i koliko je kosta pumpa da se uradi ,jel komplikovano je izvaditi,imam jos 4 razvodnika i na jednom pusta ulje,smeta li to mozda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,744
To kaj pusta na razvodniku nema veze.
A gde mu je filter i dal ga ima nemam ni ja pojma (guglat nejdem nebi li sliki našel) ali to su simptomi kvara.
Pumpa je naj vjerojatnije vanjska i aluminiska pa neznam baš kolko se to danas isplati popravljati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rođaku za popravak hidraulike tražili 12 000 kn tak da se isplati popravljati .
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pumpa je vani, sa desne strane motora.Lako se skida drze je dvijne 17-ke. Mene je popravka kostala oko 50 eura.
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pumpa je vani, sa desne strane motora.Lako se skida drze je dvijne 17-ke. Mene je popravka kostala oko 50 eura.

Ali ,jel to pumpa od serva ili od poluga hidraulicna,
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
To je tandem pumpa prva je hidraulika a druga volan. Proprati cijevi od ulja pa ces vidit Koja je Koja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
1500€ za pumpu hidraulicnu da se napravi
Pumpa i rasporednik hidraulike osnovni i za prednji utovarivač kompletno (utovarivač je orginalni kupljen sa traktorom) . Uglavnom sve je pripasano da radi dok se ne nađe bolje rješenje .
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozdrav znali tko od vas,vezano nesto za hidrauliku, nemoze da digne dok nedodam gas ,ujutro upalim traktor digne normalno kad dodjem u njivu,i predjem malo onda nece vise ,vec samo kad gas dodam.Hvala.

Pozz,kako kaže Emir najvjerovatnije je pumpa pri kraju,možeš promijeniti ulje u hidraulici i staviti gušče ulje,sae 80,pa kad bude i vruče ulje bolje radi

Ako samo uspijem slikati pa da vam pokazem sliku od traktora ,jer ima sa moje desne strane i barometar,ispod ima rucica lijevo i desno,kad je na sredini,i dizem prednju hidrauliku onda skace gore polako,jeste da sam dosuo ulja danas u hidrauliku,jer neznam na koliko bara smije biti da nebi popucala crijeva,Hvala:drink:

pritisak ulja hidraulike bi morao biti 200-210 bara,volan 110bara

Gdje mu je usisni filter,nisam ja upucen u ove traktore,i koliko je kosta pumpa da se uradi ,jel komplikovano je izvaditi,imam jos 4 razvodnika i na jednom pusta ulje,smeta li to mozda

filter hidraulike ti se nalazi sa desne vanjske strane na motoru između zvona i filtera ulja od motora http://www.fahrzeugseiten.de/Traktoren/IHC_McCormick/744/IHC_744_01m.jpg

https://www.schlepper-teile.de/de/traktorteile/hydraulik/hydraulikpumpen/index.pmode?detailid=788

Kolega pozdravi ovog sto te trazio 1500e..nisi blesav sam si naruciti i ugraditi pogotovo kada je pumpa vani.

ja sam išao u Austriju i tamo kupio pumpu,koštala je 2000kn,znaju Hrvatski pa nije problem https://landmaschinen-uellen.com/kontakt/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Nasao sam je novu za 300 €, zato mi nije jasno sta je njega kostalo toliko,i sta je sve otislo na traktoru ,ali kao sto je krunoslav 7 rekao,nasuti gusce ulje,jer kolega radi u firmi sa inter-cormik i sipaju 90 ulje u hidrauliku

Rođaku za popravak hidraulike tražili 12 000 kn tak da se isplati popravljati .

Zeljko ko zna sta je otislo na traktoru od tvog rodjaka, da su mu trazili 12000 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Kod mene pumpa digne brzo kad dodam gas na leru sporije, ali posto sam skoro kupio trebao bi izmjeniti ulja i nasuti gusce i pretresti ga ,jer nevolim kad je traktor od ulja
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pozdrav,jel mozda netko od vas imao 13-9-36 gume zadnje ,koje su bolje ove ili da potrazim 28 ili 30 nisam nesto zadovoljan uska guma brzo se ukopa
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozdrav,jel mozda netko od vas imao 13-9-36 gume zadnje ,koje su bolje ove ili da potrazim 28 ili 30 nisam nesto zadovoljan uska guma brzo se ukopa

Pozz,moj ihc 644 ima gume 16,9x34,to je original dimenzija,trebao bi imati i 744,ali što je tu je,zbog prijenosa i brzine ti je bolja dimenzija 13,9-36,ALI ako imaš mogučnost mijenjanja felgi svakako uzmi šire i minimalno 30" cola 16,9-30,najbolje opet ako možeš 16,9-34,--------28"cola nikako
 

Drago45

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
17
Pozdrav koji su plugovi dobri za internacionala 644 jer je siri od ovih traktora,a
uska guma 13-9-36
Da je sira guma nebi bio problem
 

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
Da ne otvaram novu temu priupitat cu ovdje.
Radi se o traktoru case 4230 i danas odjednom kada sam upalio traktor poslje oranja radi stop svijeto,znaci radi stalno dok traktor radi,u biti čim dam kontakt sada se odmah upali i svijeti.
Hvala unaprijed na pomoci ili savjetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh