• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International IHC 744

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Vjerovatno je kvar u prekidacu od stop svjetala. Iskljuci jednu stopicu sa njega I nece gorit stopovi
 

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
hvala,ako mi mozes samo jos napisati gdje se taj prekidac nalazi,mislim traktor je kod mene mjesec dana pa ono ne snalazim se,inace imam manjeg zetora,a ovo se ukazalasuper prilika pa sam ga uzeo
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Treba bi biti na glavnom kocionoma cilindru,znači ispod pedala od kočnica tako je bar kod mene.
 

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
evo išao sada to gledati i ima dva komada,za svaku pedalu od kocnice posebno ,nalaze se iznad pedala unutar maske ako misliš na te,i ja izvadim i ono dalje svijetli,idem gledati osigurače i ništa,izvadim i osigrač i svijeti i svijetli i dalje
mozda ima još neki prekidač kojeg nisam pregledo
Onako malo razmišljam na svom zetoru imam dolje ispod kod zadnjeg desnog kotača i uvijek sam te zice potrgo od stop svijetla kada sam orao kukuruz(kukurozovina zapne i potrga),e sad sam glavu gurao i ovdje i vidim da ima nekih zica i kutija isto dolje ispod kod zadnjeg desnog kotača
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozdrav koji su plugovi dobri za internacionala 644 jer je siri od ovih traktora,a
uska guma 13-9-36
Da je sira guma nebi bio problem

Pozz.Malo kasnim i vjerovatno si več nabavio plugove,ali da i ja nešto napišem,dobri plugovi su imt visoki 12.cola a može i 14.cola ovisi o terenu,ja orem sa tri brazde imt 12.cola jer je kod mene ravno i nisu tvrde zemlje i ide bez problema,bilo bi bolje za moju širinu guma 14 ili 16.cola,za tvoju su dovoljni 12.cola plugovi,pozz
 

Agricultura

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
6
Pozdrav svima.
Tek sam se uključio u ovaj forum zato pozdravljam sve i molim za pomoć.
Imam IHC 744 1978. god, uvežen iz Njemačke. Odjednom mi nije htio dizati hidraulik više od pola visine.
Pošto je bio težak na servo volanu na leru, zamjenio sam pumpu. Ali nakon zamjene ne diže hidraulik do kraja.Kad sam pomaknuo ručice hidraulika veliku i malu do kraja počeo se i hidraulik dizati do kraja, ali se sada više ne spušta, ostao je u gornjem položaju.
Imam i prednji utovarivač koji sam skinuo jer mi ne treba.
Volan je s novom pumpom malo bolji, ali i dalje na leru se teško vrti.
Ima li netko iskustva s tim ili zna kakog dobrog majstora za servis.
Evo i slike ručica.
Ulja ima.Dotočio sam transhidrol JD50.Filter ulja čist.
 

Prilozi

  • 20201209_165211.jpg
    20201209_165211.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 33
  • 20201209_165228.jpg
    20201209_165228.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 31

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Pozdrav i tebi..
Ulje ti ide hidraol 46. Probaj to stavit.
Ne znam dal imaš vanjsku komandu za hidrauliku, pogledaj da nije to aktivirano.
A ručice ja imam malo drugačije na Case-u international 745xl pa ti ne mogu točnije reći.
 

Agricultura

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
6
Hvala Matija_E30 na odgovoru.
Za vanjske komande misliš one na blatobranima. To nemam.
Da li si zadovoljan sa svojim 745xl? Imam jednog poznanika koji ga ima i jako ga hvali.
Novija je tipa od moje i razmišljam da ga nabavim.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Da na te komande mislim..
Imaš temu o mojem traktoru u podforumu Case.
Nastojim pisati sve odkak sam ga kupil, možda bude nekome nekaj zanimljivo.
Možeš pročitati, slični su traktori, samo kak veliš moderniji je..
Ja sam zadovoljan, snažan, velki izbor brzina. I prema ferku ili univerzalu je brz(30kmh)
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,probaj odvrnuti ili zašarafiti šaraf sa lijeve strane ispod sica bočno od hidraulike,šaraf bi trebao biti plastični malo veči crni,tu ti se regulira brzina spuštanja poluga,tj. hidraulika,kiperi bi trebali biti u neutralnom položaju,ako i dalje nevalja onda budeš moral skinuti poklopac od hidraulika ispod sica jer se vjerojatno otkapčila polugica koja je povezana sa ručicama za podizanje i spuštanje poluga,kaj se tiče tvrđeg volana u leru možda ti je premali ler gas,ler bi trebal biti najmanje 750 obrtaja motora,moraš pogledati u kakvom su stanju lageri na rukavcima kotača,ja sam na svoj sad stavil nove aksijalne lagere i pikse,set košta kod jakopica 150.kn,meni je isto bil na početku tvrdi volan al kad sam stavil prednji utovarivač proradilo je kak treba,možda ga jebe orbitrol,a možda je sve ok samo se mora razdelati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Agricultura

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
6
Da li 744 osim filtera hidraulickog ulja naprijed s desne strane ima još koji filter hidraulike.
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Mislim da ne,jer moj 644 nema,a to su potpuno isti traktori samo je razlika u snazi,jeli proradila hidraulika?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Ja na svojem imam 2 filtera hidraulike. i jedan ventil (izgleda ko filter) 3 lajtunga dolaze u njega, na njemu piše Rexroth.
da se nije ručica izmaknula? možda pukla čivija il tako nešto, pa je možda unutra sve dobro, a greška izvana.
 

Agricultura

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
6
Mislim da ima samo jedan filter hidraulike.Oprao sam ga kad sam mijenjao hidrauličku pumpu.
Ulje koje je izašlo pri mjenjanju pumpe bilo je prilično crno i činilo mi se dosta gusto. Procijedio sam staro ulje i nadolijao sam transhidrol JD 50, koliko mi je falilo.Matija piše da ide hidraol 46.Razmišljam da ulje potpuno zamijenim s novim hidraolom 46.Sada je hladno pa se ulje još više zgusnulo.
Krunoslav, našao sam plastični šaraf za regulaciju brzine spuštanja i tek kad sam prikopčao malčer podesio sam brzinu spuštanja.
Inače skinuo sam prednji utovarivač.Ne treba mi, imam ga na drugom traktoru. Negdje na forumu sam pročitao da treba prikopčati utovarivač da onda hidraulika proradi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Zamijeni komplet ulje, ponovno operi filter. Ide 18 litara hd46.
Prednji utovarivač nebi smio imati veze.
Jel sad radi s malčerom ili ne?
 

Agricultura

Novi član
Tu od
6 Pro 2020
Poruka
6
Radi, ali moram koristiti oba dvije ručice (kraću i dužu) za podizanje i spuštanje.
Kupil sam 30 lit hd46 valjda bu dosta za zamjenu.
Nemam grijanu radionu pa je malo hladno za mehaničarenje.
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Ovdje ti sve piše ..........https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC
 

Prilozi

  • Technische_daten_für_IH_554,_644,_744,_844,_844S..................................pdf
    126.5 KB · Pregleda: 22
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
danas stigao ihc 744 iz 1978g ovaj ima dvbafiltrra hidraulike
 

Prilozi

  • IMG_20221109_194849.jpg
    IMG_20221109_194849.jpg
    34 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20221109_194240.jpg
    IMG_20221109_194240.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20221109_194346.jpg
    IMG_20221109_194346.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 14

Najnoviji postovi

Na vrh