• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

john9

Novi član
Tu od
27 Lis 2017
Poruka
11
dal netko možda ima shemu hidraulike na case 4230 da pošalje ili stavi ovdje
Inače problem je šta hidraulik počne dizat malo i stane,kao da preskoči i dalje napinje,čuje se pumpa kako radi ali dalje ne diže pa da vidim sliku nacrta kako to funkcionira
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
844 as....stigla pumpa hid.....stavim i hidraulika diže...ali problemi sa volanom...kad stojim nemogu motat....nekad dela normalno ...uglavnom šteka...sa starom pumpom je radio super i ta druga pumpa je ok..radi se o tandem pumpi...??
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,probaj ozračiti na cilindru volana ispod prednjeg mosta,trebao bi imati mali šarafič na klipu(cilindru),ako bude isto onda na filteru hidraulike,isto bi trebao biti šaraf ali veči,ako opet bude isto onda zovi hak,šalim se,ja sam na svom ihcu mijenjao pumpu upravo zbog volana i nisam ništa napravio,bilo je isto kao i sa starom pumpom,pa sam stavio nazad staru i prodao novu,pošto je stara boschova a nova je bila neka talijanska,problem je bio u tvrdom volanu,stavio sam prednji utovarivač i volan proradio normalno i sad radi na mjestu,savjetovali su mi majstora za popravak orbitrola,vele treba promjeniti gumice,eto ja riješio bez majstora,kod tebe ako je sa starom radio ispravno onda nije greška u orbitrolu nego vjerovatno negdje ostaje zrak,zato probaj nekako namjestiti posudu ispod prednjeg mosta i probati ozračiti,traktor radi i trebalo bi motati volanom,napiši jesi li uspio i kako,pozz
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Hvala na savjetima...s vremenom volan radi bez poteškoća...nisam imao vremena odzračivati...mada sam to dva puta već napravio ali bez nekih rezultata...molio bih te podatak o mjeraču ulja u hid....tj. koliko cm odgornjeg ruba do neke srednje mjere....imam samo vijak sa odzračnikom..
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,dužina mjerača od gornjeg ruba bloka ili od donjeg ruba čepa bez navoja iznosi 10.cm za max i 11.cm za minimum,moj ihc je uvijek sa manjkom ulja jer mi izbaci ulje upravo na tom šarafu koji ima filter na sebi,sad jel je neki problem sa hidraulikom ili je to jednostavno zato što se mijenjaju ulja kada priključuješ razne tuđe priključke,balirka,omatač,kalač,prikolica i drugi hidraulični priključci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Pozz,zanima me cemu sluzi rucica pored volana sa desne strane na ihc 644,znaci izgleda isto ko i ona sa lijeve strane a to je kvacilo vretena ali ovo bas ne kuzim sta je dok se vozim u brzima i gurnem rucicu naprijed prebaci u spore brzine ali neznam da to sluzi za to jer nekako mi.je to preveliko smanjenje brzine!!
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,zanima me cemu sluzi rucica pored volana sa desne strane na ihc 644,znaci izgleda isto ko i ona sa lijeve strane a to je kvacilo vretena ali ovo bas ne kuzim sta je dok se vozim u brzima i gurnem rucicu naprijed prebaci u spore brzine ali neznam da to sluzi za to jer nekako mi.je to preveliko smanjenje brzine!!

Pozz,a što se dešava kada si u sporim brzinama i prebacuješ ručicu:(wasntme):
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Probao u sporim brzinama, znaci ubrza kad ju gurnem naprijed, izgleda da to sluzi samo za spore.
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Pozz, dali tko ima ili mozda zna nekoga da je stavio zamjensku bosch pumpu meffin na ihc 644,kak se je pokazala. Dal dobro traktor radi?
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,neznam kakva je to pumpa,ali ima moj prijatel pumpu od opela na ihc-u 654 i radi perfektno,i dalje je ista snaga,pali bez problema iako je majstor za servisiranje bosch pumpi rekao da je to nemoguče i nije istina traktor nema nikakvih problema sa tom pumpom,čak mu je i potrošnja ista jer mi imamo iste modele motora d-206 i znamo koliko koji potroši u oranju i to sa tri brazde 12 cola
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Koje ulje sipat u hidrauliku IHC 844s hidrol ili transhidrol koje je bolje.
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Pozdrav
Jel neko zna gdje bih mogao nabaviti radioničku priručnik za traktor case ih 795 Xl.
 

Tinnnaa

Novi član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
19
Poz,molio bi pomoč ako netko zna,u ulju od mjenjača sam nasao komade odlomljenih zupcanika,sta napravit u ovoj situaciji? IMG-ec76af4bb0875dae32d5c9e9768eba44-V.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
o kojem traktoru se radi? i dal je bilo kakvih problema s mjenjačem? da je izbacivao iz brzine ili se nije mogao ubaciti u neku?
 

Tinnnaa

Novi član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
19
Case Jx 80,nikakvih problema nema s mjenjacem,mjenjali smo ulje i to vidjeli i nitko nam ne zna rec sta i kak osim da ga kalamo
 

Najnoviji postovi

Na vrh