• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
motor mi kihnuo, al da traktor je zvijer, sve je to potrošni materijal...upravo ga ovaj tjedan dovodim polako u red i prvo paljenje pa cemo vidit sto ce reci novi cilindri i klipovi ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Koliko je kostao jedan sklop ( klip, cilindar, karike i sta vec ide uz to ) ? Ako mozes reci
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
jedan sklop, najjeftiniji što sam našao 950 kn... original je uf da ni ne pričam, ako uopće i je original... ima mokre cilindre možeš ih doma izvadit ako je radilica dobra samo nove sklopove gore urediš glavu i samo terajj :)))
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
jedan sklop, najjeftiniji što sam našao 950 kn... original je uf da ni ne pričam, ako uopće i je original... ima mokre cilindre možeš ih doma izvadit ako je radilica dobra samo nove sklopove gore urediš glavu i samo terajj :)))

Na kojem traktoru si to radio
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
743, jel to isti motor, D-239 ili?
Uzimao sam u Bjelovaru kod Budinje, on mi je bio najpovoljniji a i dijelovi nisu loši, iz Njemačke su, baš sutra idem po to
kako si zadovoljan sa njim?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
743, jel to isti motor, D-239 ili?
Uzimao sam u Bjelovaru kod Budinje, on mi je bio najpovoljniji a i dijelovi nisu loši, iz Njemačke su, baš sutra idem po to
kako si zadovoljan sa njim?
Da kod mene je je isto D-239 motor, ma s traktorom sam zadovoljan nisam do sada imao nikakvih problema s njim na njemu sam do sada samo promjenio radnu lamelu (ustvari prenitao) , a ovo ljeto mi se pojavio jedan problem oko hidraulike (nisam mogao zadržati pritisak na rolo balirki ) mislim da mi je možda i do hidraulične pumpe.
A taj Budinja iz bjelovara ima sve dijelove za international traktore.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Da kod mene je je isto D-239 motor, ma s traktorom sam zadovoljan nisam do sada imao nikakvih problema s njim na njemu sam do sada samo promjenio radnu lamelu (ustvari prenitao) , a ovo ljeto mi se pojavio jedan problem oko hidraulike (nisam mogao zadržati pritisak na rolo balirki ) mislim da mi je možda i do hidraulične pumpe.
A taj Budinja iz bjelovara ima sve dijelove za international traktore.

Kolko snage ima? Meni se moj cinio trom na cesti, u 4 nije smio brda vidit, sad mi je i jasno zasto...
Moglo bi biti, on ima jednu pumpu za sve kolko bi ja znao, naprijed na motoru...
Daj mi reci jel znas na kolko se podešavaju ventili?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Kolko snage ima? Meni se moj cinio trom na cesti, u 4 nije smio brda vidit, sad mi je i jasno zasto...
Moglo bi biti, on ima jednu pumpu za sve kolko bi ja znao, naprijed na motoru...
Daj mi reci jel znas na kolko se podešavaju ventili?
Moj ima dvije pumpe jednu za volan a drugu za hidrauliku.
Ventili mislim da se štelaju na 35 usis i 45 ispuh
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
taj tip motora se stela na ispusne 0.30 a usisne 0.25
bar tak pise u njegvim uputama od motora...
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
taj tip motora se stela na ispusne 0.30 a usisne 0.25
bar tak pise u njegvim uputama od motora...

Ovo što sam ja napisao na kolko se štelaju to mi je rekao jedan mehaničar on je mislio da se štelaju na toliko i ja sam se raspitivao dosta pa i ovdje na forumu ali nitko nije odgovarao, pa mali plavi hval na ovoj informaciji.

A ove dvije hidraulične pumpe su spojene jedna na drugu i čine jednu cjelinu.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
čika franc C-360 kako traktor poslje generalke jesi zadovoljan. ja sam skoro na svom traktoru radio generalku, proljetos sam mijenjao lamelu na traktoru i poslje toga traktor mi bio dosta ljen uz malo brdo sam bez priključka četvrtom nikako. A greška bila na bošpumpi ,sajla s kojom se poteže ćok i na kojoj se gasi traktor bila previše zategnuta i kad sam je popustio to je bio drugi traktor, traktor ide koda si ga lupio nogom u guzicu.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
E vidis to i mene muci sada, sve sam novo stavio, i nove dizne i sad nema šus onaj kakav bi treba biti, upalim ga pa onda to kaj ne crkne, pa se zalijeće nekak i onda proradi nakon 5 min al nema on šus :/ reko majstor da netreba boš pumpu al ocito da cu je morat skidat jer ovo nije to to
 

Najnoviji postovi

Na vrh