• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ISARIA sijačice

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Od oltove su diskovi,promijenio sam sve ležajeve,a diskovi pašu na nosače bez greške,jedino nutarnje redove sam spojio sa manđetama od golfa dvojke od letve volana,Kad poslikam stavim slike,samo sada mi je spremljena u garaži,nemogu to sve detaljno poslikati,al čim budem mogao stavim slike.
 

VIZIONAR82

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
5
Pozdrav ekipa.
Trebam pomoć. Nabavljam svoju prvu sijaćicu za žito. U planu je Isaria 6000s 2,5 m ili Hassia DP 250 (ili DU 100) 2,5 m. Na sto trebam pripaziti? U čemu je razlika kod sjetve žita u odnosu na trave (osim količini i veličini sjemena)?
Unaprijed zahvaljujem.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kod isarie pripazi da je noviji model koji ima podešavanje količine/veličine sjemena na poluge na getribama sa svake strane.
Stariji modeli imaju getribu s prednje strane u kojoj moraš kombinirat zupčanike za mjenjanje količine i to je patnja nepotrebna.

Ne bi trebalo nikakve bitne razlike bi ako je podešana količina i veličina sjemena koju želiš.
 

VIZIONAR82

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
5
Ekipo, nakon pregleda 7-8 sijačica isaria 6000 i 6050, te hassia DU100, kupio sam isariu 6050 2,5m ali bez tabele za podešavanje. MOLIM, ako netko ima da mi proslijedi tabelu. Hvala.

Slike uskoro. :cool2::cool2::cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Dobro si kupio isaria je odlicna sijacica...imao sam je prije amazone...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Ima li tko iskustava sa ovakvom sijačicom?
Zanima me može li sijati uljanu repicu?
Što pri kupovini treba pregledati? Mogao bi ovu dobiti dosta povoljno...
Nemam nikakvih iskustava sa takvom sijačicom, niti sa ikakvim žitnim, pa je svaki savjet dobrodošao...
279662_img_20200716_184903_thb.jpg

279662_img_20200716_184914_thb.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Ima kolega.može sijati repicu ako ima sitne zubce.
On sije zob,ječam i tritikal i zadovoljan je.
Ova je sa novijim tipom getribe ako se ne varam.
Uglavnom za male pare bi je i ja kupio;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,855
Odlično, bitno od svega da getriba valja a ostalo bez sumnje ćeš urediti.
Po mom iskustvu može se sijat na grube zubčanike repica a i dosta precizno po jednom receptu😅
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
165
Pozdrav, ima li tko za prodati ili zna gdje kupiti ovaj feder?
 

Prilozi

  • isaria feder.jpg
    isaria feder.jpg
    16.2 KB · Pregleda: 11

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ako ne nabaviš nigdje imaš dosta privatnika u RH koji se bave proizvodnjom opruga po uzorku pa daš napraviti.
 

Miroslav Fotovic

Novi član
Tu od
12 Lis 2021
Poruka
2
Ekipo, nakon pregleda 7-8 sijačica isaria 6000 i 6050, te hassia DU100, kupio sam isariu 6050 2,5m ali bez tabele za podešavanje. MOLIM, ako netko ima da mi proslijedi tabelu. Hvala.

Slike uskoro. :cool2::cool2::cool2:
Poštovani dali možda uspjeli nabaviti tablicu za isariju 6050 trebaju mi uputstva
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
56
Pozdrav, kupio sam ove godine ISARIU 6000 ES i promjenio neke izbacivače sjemena, pa me interesira jel neko možda zna dimenziju koja je? Vidim po netu da ima kao fi 52 i fi 54.
 

Najnoviji postovi

Na vrh