• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ishrana koza

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas zalio jednu kozu primjetio sam da na preživa,ali normalno jede,jedino mi je čudno danas na stolu primjetio sam da ima na kraju jednog rebra ima izbočinu isto kao da je slomila rebro šta je i moguče jer su se zadnjih dana prilično busale.Neznam vidit ču idućih dana šta se događa.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A kod mojih je sve moguče,danas sam joj prmjetio proliv znači da je večinu izbacila iz sebe i odma sam joj na usta dao sulfa... i popodne puno bolje izgleda,pratit ću stanje pa javim.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moje koze danas bile vani na paši, večeras koza dala malo više mlijeka nego do sada. Vjerojatno zbog trave.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Opet me ovo počelo nervirat,najvjerovatnije da ću dvije koze preselit u frižider ako nađem neke pod mlikom,ona stara sa izbočinom još uvijek loše preživa dobila je i antibiotik,a jučer zatvorilo i drugu jednostavno nisu za upotrebu,neda mi se više mučit sa uvik istim problemima koji ničim nisu izazvani,svaki dan je potpuno ista spiza i ista kolićina i njima jednostavno pukne dobit zatvor,a i ova stara sa izbočinom (nije ništa,jednostavno je to kraj rebra jer joj je stomak strašno spušten) lani je davala 7 litri dnevno a ovu godinu jedva 3 a 4 joj je leg trebala bi bit u najboljoj snazi a ona loše!!! šta je najgore pojede ko sve druge skupa!!!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pozdrav kozari !!
Evo samo da javim experiment !!
Dvije sezone se moje koze nisu jarile i kako je krenula ispasa tako su pocele nalijevat mlijeko.
Znaci ovu dilemu oko mlijeka a bez jarenja smo rijesili.
Koza ima mlijeka i ako se ne jari ..evo dvije godine tako.
No ove jeseni cu ih napariti ! Sad cu kupiti mladog jarca da bude sa njima !
Toliko ...pozdrav
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
One dvi koze su sada bolje,od nečega su se otrovale a ja neznam od čega i to me strašno nervira!!!!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
One dvi koze su sada bolje,od nečega su se otrovale a ja neznam od čega i to me strašno nervira!!!!

pozdrav Gabro..vidim sekiras se ...ja sam danas bio toliko ljut da sam kozu skoro sa sjekirom zatuko !! kraj tolike trave koju prebire ona se nekako razvezala (na dvoristu sam ju stavio da malo popase) i direkt u vrt-sav mladi luk mi je pojela i grasak :mad:: grm aronije i mladu krusku onu domacu mi zovemo seflica...jedva sam nasao zacijepljenu...uzasss ...
I inace te koze mi sve orahe vocke sljive sjebale ..jako sam ljut !!
Juce sam bio kod kolege i vidim njegove pasu u vocnjaku i ne diraju ni jabuke ni orahe nista ne gule koru !!ima ih 3 velike i sad ojarene .. nisam mogao vjerovati i eto danas ova meni to napravi :s:
Prekjuce mi lisica kokos odnjela sad i to moram dodatno paziti a sve sam ogradio zicom i jos posebno oko peradarnika ogradjeno ..
Pastira el.sam stavio i svejedno problemi...sad dresiram pse da cim izadju iz svog tora da ih pozeraju u nutr i rade to ali dok ih stavim vani pasti one pasu eto i po vrtu luk..vraga pas zna da to ne smije...
Ponekad se pitam da li se uopce isplati bilo sta imati :s:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
To ti je dobra kombinacija koza i luk (crveni).

Mojih troje koza balu sijena ne pojede za tjedan dana, više raspu. Hoće na zelenu dijetu, jednostavno rečeno umiljate a bezobrazne.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
One dvi koze su sada bolje,od nečega su se otrovale a ja neznam od čega i to me strašno nervira!!!!
gabro vidi da nisu pojele kakav otrov...za miševe možda....bio slučaj kod susjeda,svake godine na jednom pašnjaku ugibaju ovce...3-4 komada...štala dobra ,sve u redu,sijeno prve klase....ispostavilo se da je blizu naselja pa kad se truju miševi,oni pojedu onu pšenicu il je dovuku u sijeno....ovcama daš hranu,dobiju otrova i neke ne prežive....čudo
 

MK0089

Novi član
Tu od
6 Lip 2015
Poruka
4
Pozz!
Interesira me dali neko od vas ima za prodati sansku ili alpina koze? Odlucio sam se poceti baviti kozarstvom,ne znam dali je bolje kupiti koze dok male pa ih dohraniti i tako zapoceti ili..?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Male na proljece ili sad kupiti na jesen stare koze koje ce se ojariti.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jel mi netko može dati savjet o ishrani jarića,imam 3 jarića koji su stari 2 i pol mjeseca, a nemaju niti 15 kg ,znam da su u početku bili zakinuti jer nisu bili na kozjem mlijeku nego na zamjenici i sad me zanima kak bi ja kod njih poboljšo prirast.
Trenutačno ih hranim šrotom(kukuruz,ječam,stočno brašno i stari kruh) i sijenom.
Svaki savjet je dobro došao.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
To ti je dobro,još pokušaj nač smjesu za tovnu jarad,ja sam je ovu godinu prvi put probao odličan je prirast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh