• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

iskače mjenjač na torpedu

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
U radu, kad je opterećen traktor iskače mali mjenjač iz brze,tak da ostane između brze i spore, je li imao netko nešto tako slično? Mogući kvar?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
moguče da je viljuška pojedena, pa iskače, meni je to bilo na DX 120, skinuo sam ju dole, navario viljušku, i sve ostalo radilo dalje ok. to je bila viljuška od brzih i sporih, dok viljuška od radnih i rikverca je bila neoštečena jer te brzine imaju sinhrone, a ove dvije nemaju. mislim da ti je suđeno da traktor ide na pola.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Hvala na pomoći, imam još nešto sitno za oranje pa će kod majstora na pola... za sad sam ga oprugom pričvrstio za sjedalo tak da ga opruga drži da ne iskače... vald će izdržat još nekoliko dana :)
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
koliko bi koštao popravak?

imam nekih djelova od torpeda, ne znam kako se zovu točno, ni koliko koštaju, ni dal to uopće nekom treba, žao mi bacit u staro željezo, samo mi kupe prašinu i smetaju.... mislim da su od 75-ice





 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
jel od prednje vuče il?
mislim da smo mi iz toga uzeli za naš trkače, a ovo je ostalo, davno je to bilo, jel to može bit od prednje vuče?
jer je samo to stavljeno na našeg 6206
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
vrijedi li to šta? nemam knjigu od dijelova da mogu pronaći kataloški broj...
i puni naziv...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
torpedo6206 kaže:
koliko bi koštao popravak?
E to neznam, ovisi što se sve potrošilo, ako su samo ležajevi, kupiš i zamjeniš, a ako se zaglodala osovina na kojoj su ležajevi onda i ona mora ići nova. Ležaje preporučam uzeti od boljih proizvođača, znači neki japanski, skf je bio unutra i koliko vidiš nije predugo izdržao. Na njemačkom Deutz-u (konkretno moj Agrostar6.31) nema ni jedan skf ležaj u getribi, nego japanski, ovdje imaš o tim ležajevima http://www.mojproizvod.com/proizvod/16/18

A što se tiče ovih dijelova, moram starog pitati od čega su, i jel bi mogli kome trebati.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Hvala na pomoći, jel mogu ovako raditi još kratko? imam još nešto malo za oranje, danas sam orao, opruga drži mjenjač,pa ne iskače, samo neznam jel tako mogu oštetiti još nešto?

Ako saznaš za dijelove neku inf, javi, mislim da su to original djelovi jer su bili skinuti sa traktora kojem je motor otišao pa je završio u dijelovima, mi smo to nešt povadili i ostalo je ovo što je na slikama...
a bila je trgovina il kupi sve pa si vadi što ti treba, il nema trgovine:) tak da mi ovo sad stoji i propada...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
torpedo6206 kaže:
Hvala na pomoći, jel mogu ovako raditi još kratko? imam još nešto malo za oranje, danas sam orao, opruga drži mjenjač,pa ne iskače, samo neznam jel tako mogu oštetiti još nešto?
Možeš tako raditi i ništa se neće dogoditi, samo nesmiješ dopustiti da iskače, jer onda će se ošteti zupci na zupčaniku, odnosno kanđi. Zato veži mjenjač čim jače. :)

Ako saznaš za dijelove neku inf, javi, mislim da su to original djelovi jer su bili skinuti sa traktora kojem je motor otišao pa je završio u dijelovima, mi smo to nešt povadili i ostalo je ovo što je na slikama...
a bila je trgovina il kupi sve pa si vadi što ti treba, il nema trgovine:) tak da mi ovo sad stoji i propada...
To su dijelovi diferencijala od malog Torpeda, znači od 4006 do 6206, neznam nikog da bi mu trebali.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Zavezo sam jedan kraj opruge na mjenjač a drugi žicom dolje za sic i našpanovao, nemam mrdanja :)
 
B

bok123

Guest
torpedo6206 kaže:
Zavezo sam jedan kraj opruge na mjenjač a drugi žicom dolje za sic i našpanovao, nemam mrdanja :)
To ti je mala osovinica. na nju ide zupčanik koji klizi po osovini za brze i spore.
kada skineš poklopac možeš ju vidjeti ali samo dio koji ide u mijenjač, ostatak je u zvonu.
pazi da ti ne strga vilicu,to bi moglo biti još 3oo kn. osovinica je oko 500,. možda nađeš jeftinije, ali važna je kvaliteta da ne bi opet mijenjao za koju god.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Hvala svima na pomoći, traktor je ponovo u funkciji, problem je nastao jer su ležajevi imali lufta, pa je osovinica šetala,te su se i osovinica i zpčanik oštetili. Stavljeno sve novo i traktor radi !!!!
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Hvala svima na pomoći, traktor je ponovo u funkciji, problem je nastao jer su ležajevi imali lufta, pa je osovinica šetala,te su se i osovinica i zpčanik oštetili. Stavljeno sve novo i traktor radi !!!!

i meni topredo 75 reduktor isakce iz sporih(kornjaca) sta bi mogao biti problem ?
 
J

joleee

Guest
moguče da je viljuška pojedena, pa iskače, meni je to bilo na DX 120, skinuo sam ju dole, navario viljušku, i sve ostalo radilo dalje ok. to je bila viljuška od brzih i sporih, dok viljuška od radnih i rikverca je bila neoštečena jer te brzine imaju sinhrone, a ove dvije nemaju. mislim da ti je suđeno da traktor ide na pola.

pozzz svima zanima me dali su ZF mjenjaci na dx 120ks :icon_blackeye:
 

budoh

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
8
To ti je mala osovinica. na nju ide zupčanik koji klizi po osovini za brze i spore.
kada skineš poklopac možeš ju vidjeti ali samo dio koji ide u mijenjač, ostatak je u zvonu.
pazi da ti ne strga vilicu,to bi moglo biti još 3oo kn. osovinica je oko 500,. možda nađeš jeftinije, ali važna je kvaliteta da ne bi opet mijenjao za koju god.
Pozdrav.interesuje me dal su isti djelovi mjenjaci na torpedu 48 i 55td.lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh