• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

iskorijenjivanje gacije

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ja sam šuracima pomogao da se sasiječe jedan dio njive koji je zarastao , i sve smo sasjekli i do kole zemlje ogolili , ali sledeće proljeće kada sam došao umalo nisam pao u nesvijest , to je poniklo bolje nego da si ga posadio mamicu mu

oni su imali priliku pa taj dio ogradili ogradom i unutra pustili ovce i svinje , ovce su ga zeznule u listu a svinje u korijenu i stvarno je na pravom putu da se iskorijeni
ali mene zanima kako iskorijeniti ovu pogan tamo gdje nema mogućnosti puštanja svinja-bagera i ovca-kosačice :rolfer:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ja sam šuracima pomogao da se sasiječe jedan dio njive koji je zarastao , i sve smo sasjekli i do kole zemlje ogolili , ali sledeće proljeće kada sam došao umalo nisam pao u nesvijest , to je poniklo bolje nego da si ga posadio mamicu mu

oni su imali priliku pa taj dio ogradili ogradom i unutra pustili ovce i svinje , ovce su ga zeznule u listu a svinje u korijenu i stvarno je na pravom putu da se iskorijeni
ali mene zanima kako iskorijeniti ovu pogan tamo gdje nema mogućnosti puštanja svinja-bagera i ovca-kosačice :rolfer:
Samo kemijski - cidokor (herkules).
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
ima još jedno sredstvo. zove se Tordon. Opako je. Mora se oguliti prsten kore 2 cm širine na nekih metar, metar i pol na stablu i premazati ovim. Drvo ugiba i nema poslije nikakvih izdanaka. Jedino je što je sredstvo skupo. 1 dcl 195 kuna. I tlo je nakon upotrebe zatrovano. To je veliki nedostatak. Godinu dana se ne može koristiti. ovo vrijedi za sve iskorjenjivanje svega što smeta.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam šuracima pomogao da se sasiječe jedan dio njive koji je zarastao , i sve smo sasjekli i do kole zemlje ogolili , ali sledeće proljeće kada sam došao umalo nisam pao u nesvijest , to je poniklo bolje nego da si ga posadio mamicu mu

oni su imali priliku pa taj dio ogradili ogradom i unutra pustili ovce i svinje , ovce su ga zeznule u listu a svinje u korijenu i stvarno je na pravom putu da se iskorijeni
ali mene zanima kako iskorijeniti ovu pogan tamo gdje nema mogućnosti puštanja svinja-bagera i ovca-kosačice :rolfer:

prekrivanje crnom najlonskom folijom.sa strane zatrpati da neulazi zrak i sunce sve rijesi za tebe.temperaturu koja se podigne ispod najlona neizdrzi nijedna biljka pa ni bagrem.
 
M

Marka31

Guest
konačno jedno ekološki prihvatljivo rješenje. to znači sasjeci i kupi puuuuunnnooo najlona i problem riješen, ali šta je s korjenjem ono se neče sasušiti i sigurno će kroz neko vrijeme ponovo niknuti ili?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
konačno jedno ekološki prihvatljivo rješenje. to znači sasjeci i kupi puuuuunnnooo najlona i problem riješen, ali šta je s korjenjem ono se neče sasušiti i sigurno će kroz neko vrijeme ponovo niknuti ili?

korijen živi od izdanaka.ako izdanci "izgore" onda neće biti ni korijena.ali to je duži proces.neće preko noći nestati.temp ispod folije se popenje i do 80 stepeni a to ni bagrem netrpi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
da neće nedaj bože da se napravi efekat plastenika pa sa dovoljno vlage ima još bolje da se razmnožava i niče :vragek:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
prekrivanje crnom najlonskom folijom.sa strane zatrpati da neulazi zrak i sunce sve rijesi za tebe.temperaturu koja se podigne ispod najlona neizdrzi nijedna biljka pa ni bagrem.
Baš i ne vjerujem u tu metodu. Kad posiječeš gaciju, uzmeš što je debelo, a granje i suhu travu i lišće zapališ, panjevi obgore do karbonizacije, a za 2 mjeseca ti potjeraju mladice divota za vidjeti.
Smatram da bi kupovanje folije bilo bacanje novaca, osim kad bi folija bila položena barem 2 do 3 godine. I tada ne bi za uginuće gacije bila zaslužna temperatura, nego nedostatak svjetlosti za fotosintezu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Baš i ne vjerujem u tu metodu. Kad posiječeš gaciju, uzmeš što je debelo, a granje i suhu travu i lišće zapališ, panjevi obgore do karbonizacije, a za 2 mjeseca ti potjeraju mladice divota za vidjeti.
Smatram da bi kupovanje folije bilo bacanje novaca, osim kad bi folija bila položena barem 2 do 3 godine. I tada ne bi za uginuće gacije bila zaslužna temperatura, nego nedostatak svjetlosti za fotosintezu.

probaj sa komadom najlona pa ćeš vidjeti.svi koji sade sa crnom folijom povrće znaju o čemu pričam.ispod najlona neniče ništa ako je dobro utegnut.a ko nevjeruje neka pali.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
probaj sa komadom najlona pa ćeš vidjeti.svi koji sade sa crnom folijom povrće znaju o čemu pričam.ispod najlona neniče ništa ako je dobro utegnut.a ko nevjeruje neka pali.
Znam da ispod crne folije ne niče ništa, ali to je stoga što biljke nemaju svjetlosti za fotosintezu, a ne zbog temperature. Korijen gacije je veoma otporan i njemu treba više godina da bi u zemlji odumro.
 
D

Domagoj1977

Guest
Zanima me tko prodaje bagremove kolce jer mi trebaju promjeri od 50-70 max 80 milimetara i različite visine. Nek mi pošalju poruku.
 
P

piško007

Guest
ljudi zažti iskorjivati ako za sedam osam godina gacija izraste za rušiti i za drva
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ljudi zažti iskorjivati ako za sedam osam godina gacija izraste za rušiti i za drva
Ako ti izraste na njivi, livadi ili u vinogradu, bilo bi ju ipak dobro iskorijeniti :weedman: .
 

Najnoviji postovi

Na vrh