• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pozdrav svima interesuje me misljenje deutz fahr 4055e novog traktora,je li skupo odrzavanje i kako se pokazao traktor,danas sam iso gledo u Bijeljini cijena novog je 49000km,traktor je na oko savrsen ali kakav je u radu i kakvo je odrzavanne
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,448
Nek ti trgovac da kontakte od kupaca pa pitaj njih. Odrzavanje kao i za svaki drugi.
Cin mi se da je to traktor za dalekoistocno trziste pa takvu kvalitetu i opskrbljenost dijelova mozes ocekivat.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Rekao mi je da mozemo nazvati neke od kupaca,ali reko ovdje mi je sigurnije za provijerit,a da li oni imaju tu neku famoznu "elektroniku" jer je on mn ubjedivo da nema nista od toga jer se ne razumijem u ove nove masine vozim ursusa vec 20 godina
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Omisljam se eto u nekoj sam dilemi malo sam postao skeptican jer ja bi ga sad kupio i ne bi mijenjo narednih 10 godina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Nemaš kaj brinuti. To je traktor sa svim mehaničkim komandama. Turski Same Dorado, sa svim svojim vrlinama i manama.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Imao sam prilike vidjeti ovaj traktor u radu, za neke lakše poslove super, brz, okretan, za neke teže poslove i nije bas, jer je lagan i ima 3 cilindra.

Vecinom ga koristi za košnju, okretanje krme i neke sitnije radove.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa imam plug imt 755 vk frezu,sirine 2 m prskalica 350litara cisternu za osoku 3 hiljade al mi je cisterna i freza najbitnije da to moze, sve mi ovo obavlja ursus c360 nadam se da ovom ne bi trebo bit problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Ne brini, bude ga zamijenil, ali nije toliko robustan ko Ursus, ima manji međuosovinski razmak i puno lakše mu prednji kraj ide u zrak.
Ako nikaj drugo, ima malo više brzina i DVIJE brzine kardana i nezavisni kuplung. To ti je velika prednost.
No, oprosti se s jeftinim dijelovima i popravcima.
Ursusov motor je šparniji i jednostavniji, tiši i mirniji.

Kupljenec, taj traktor ima veze s Deutzom ko ja s Melanijom Trump :hahah:
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Znaci lakse ce obavljat sve ove poslove od ursusa ?i kako mislis ne zavisan kuplung
S tim da ursuss ima 52 konja a ovaj 62
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Imaš kuplung za kardan na ručki, a ne dvostepeni na pedali, pa kad trebaš na nekom okretanju (recimo cisterne ili šprice) ugasiti kardan, samo podigneš ručicu kuplunga i on stane (ne isključuješ na ručici za uključivanje/izbor brzine kardana.
Kad ga ponovno želiš uključiti, samo spustiš ručicu a da ne zaustavljaš kretanje traktora.
Kardan isključuješ kad završiš posel koji obavljaš na polju, odnosno kad ti isti više ne treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh