• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ma razmisljo sam i o mahindri 6060 i tafe onaj malo veci ima nesto oko 60 konja al eto ovaj najljeose izgleda i najbolju ooremu ima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Prednost DF-a je bolja mreža trgovaca i lakša dobava dijelova, i malo moderniji mjenjači.
No i Mahindra i pogotovo TAFE ga pojedu za doručak.
Mahindra ima nazivno slabiji motor, ali ima 4 cilindra bez turbine (jednostavniji, manje osjetljiv na održavanje i 20% veće zapremine od tog DF-a), za 17 cm veći međuosovinski razmak (znatno bolja vučna svojstva).
TAFE je u osnovi stari provjereni masivni MF, grub i neergonomičan, s vjerojatno manje brzina od ostala dva, a kak ne znam o kojem modelu govoriš, nemrem usporediti.

DF ima prednju mehaničku šperu i to mu je prednost pred Mahindrom, koja ima Carraro prednju osovinu i nigdje se ne navodi ima li LSD.

Ne znam kakav Mahindra ima raspored brzina, no ipak bi joj dal prednost pred DF-om.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Imam Same Argona 70 iz 2002. s nekih 2500h, starijeg rođaka toga DF-a. Isto 3 cilindra turbo, samo sa zračnim hlađenjem.
Motor ima snage, no buka i pogotovo vibracije mi se ne sviđaju. Da mogu vratiti vrijeme, kupil bi ili New Hollanda ili barem Same Dorada s 4 cilindra.

Po meni je Mahindra bolji stroj, masivniji i teži. Ima dugohodni motor koji ima veliku rezervu momenta na niskim brzinama (3530 cc bez turbine naprema 3000 cc s turbinom), dulja je i veće mase. Mahindra ima 15 bliže raspoređenih brzina, ali nema puzajuće (ima ih model 6075). Ima 5ks manje, ali vjerojatno vrlo elastičan motor obzirom na snagu i zapreminu.
DF ima vjerojatno tišu kabinu, obzirom da ima platformu, prednju šperu i ima puzajuće brzine.
Velim, nemam baš detaljnih podataka za Mahindru, no po svemu bila bi bolji izbor.
Jedino za DF je lakše do dijelova.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Meni odgovara malo "sabran" traktor df je sirok 175 ja msm a mahindra 185 i kada spemam zemljiste za jogode i pravim onaj banak za jagodu ne bih mogo obavljat to sa mahindrom jer tih 10 cm bi mi bilo prevelik razmak izmedu bankova ako me razumijes i df mi je malo ljepsi onako na oko ,al eto opet sam u dilemi jer i ovo sam jedva sakupio pare a i drzava nam nije nesto siroke ruke da mozemo lahko obnavljat mehanizaciju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pa lako ga suziš. Ili zamijeniš zadnje kotače uskima prema potrebi.
Mahindra ti je dimenzija poput Ursusa, a jednostavnije je gradnje i vjerojatno manje šlampavo napravljena od DF-a. Ne bi bez veze davali 5 godina garancije (ne znam jel i u BiH).
Odluka je tvoja. Velim ti, nikad više ne bi kupil 3-cilindraša (osim ak nije Fiat) prek 50 ks.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ma ne znam sad ni sam posle ovih postova,bio sam ubjeden da ce se ispostavit da je df kvalitetniji od indiske mahindre i tafe ali eto obratno dode,razmislit cu jos malo
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Al ga ti @ZJ kompliciraš. Pa čovjeku treba traktor za plastenik,pa ne bude radio ne znam kakve poslove teškog oranja,frezanja i neznam čega sve ne po 15 sati na dan pa da će imat problema sa svim tim stvarima koje si gore naveo i osjetit tu razliku između te mahindre i DF-a. @Jagoda uzmi tog DF-a i ne beri brigu oko gluposti. Ne znam kak je kod tebe al da ja dođem i pitam u dva najjača dućana za rezervne dijelove tu kod nas da mi treba nekaj za mahindru mislim da bi me blijedo gledali ko da sam došao zube popravljat. Za DF-a će uvijek biti dijelova a brate mili na kraju krajeva je novi i sigurno nekoliko godina neće trebat ništa osim filtera i ulja pogotovo ne dok radi na jagodama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
I sam si se riješil SDF-a...pa valjda znaš kaj govorim.
Obzirom da sam se i sam zeznul s 3-cilindrašem, savjetujem drugima da ne ponove istu grešku.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Jel on ima snagu da nosi frezu klasicnu za usitnjavanje zemlje ako znate na sta mislim IMT.ova freza ,jer ursus je dere vec 7.000 radnih sati ima malo mu bude tesko al ide
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ak ide ursus sa njom koji je star da ni sam ne znaš kolko onda bude sigurno i ovaj novi
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ma da mi je sebi da olaksam ursus nema kabinu ljeti mi vruce zimi se smrzo,mnenjac krci u svaku brzinu,cim malo vidi brda nmze da pravi banak za jagodu,neprecizna hidraulika, jedina pozitivna stvar sto mu nema smrti
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Vidio jednog mehaničara iz Srbije kako "hvali" TAFE:mad:
Veli da na IMTu (533, 539) nikad nije imao slučaj da je pukla radilica, a na TAFE već drugi put!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Imal sam frezu 230 i pri prelasku preko međe prednji su kotači bili u zraku.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ak veliš da imaš novce znači keš na hrpi i bojiš se uzet tog DF-a novog onda neznam zašto ga opće gledaš. Ak ne ideš na kredit,lizing ili na fondove da mora biti novo,gledaj rabljeni traktor novijeg godišta 70 do 90 ks i nemaš nikakve brige jel će ić sa frezom ili ne. Zašto si zapeo baš za to?!
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Zato sto je nov logicno,imam jedan polovan,i uzet cu df definitivno sam odlucio kako god da sagledam veci mi ne treba
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Kupio sam deutz da podijelim trenutna iskustva za one koju budu imali namjeru kupiti isti,traktor ide 40 kmh,s tim da pod teretom i cisternom punom ukupne tezine od 4500 kg nema snage preko 30 kmh u normalnim uzbrdicama,plug od dvije brazde imt 755 ore koliko moze plug da zaore te sam odlucio uzeti neki laksi trobrazac za pocetak,kabina je izolovana i tiha sad za sad zadovoljan i osjetio sam da pri nizim okretajima nije bas iznimno jak najjaca snaga se osjeti preko 1500,sve dijelove proizvodi italija osim guma i kabine
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
I ja razmišljam da uzmem takav traktor, sad imam Df Agrolux 60 2018g on mi je dobar u plastenicima pa razmišljam drugi kupiti za vanjske poslove.
 
Na vrh