• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene je Far Motion motor, tek ima 170 rs, za sad radi dobro. Rođak ima 135 ks sa Far Motion motorom i neki dan na 1300 rs kvar na podizačima ventila. Na dva cilindra smotao podizače ventila od kojih je jedan pukao, a niko nezna zašto se to desilo.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Zna li neko bolju kupovinu novog traktora od 80 ps od novog deutz. Vas prijedlog a da su cjenovno tu negdje
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Teško je naći bolje, svi se kvare, komšija mi kupio štaera 120 ks nov, taman izašao iz garancije i havarija na radilici, srećom fabrika mu zamijenila motor, posle toga nešto se pokvarilo na prednjoj vuči. A ovaj moj rođak imao novog agroplusa i prodao ga sa 3000 rs bez kvara, imao je i df120 ks sa deutz motorom 4g star bez kvara. Kvarovi kod ovih novi traktora su lutrija, kako se kome zalomi. Što više opreme i elektronike to više kvarova. Sa time se moramo pomiriti kad hoćemo moderno i udobno. 😁
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Zna li neko koliko su para landiji i kakvi su?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Mislim da su slične cijene, kod mene u selu ima nekoliko polovnih a nove nisam vidio ni u daljoj okolini da ih ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Iskreno, ja bi zaobišel SDF modele koji nisu njemački.
Landini je malo konzervativniji, ali, rekel bi, sigurniji izbor.
Današnji SAME nema veze s nekadašnjom kvalitetom koja je proslavila to ime.
Kupili smo novog 2002., ali to nije ono kaj smo očekivali.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Rođakov df je rađen u Njemačkoj, ali se mlad pokvari. Imamo u selu jedan Agroplus već nekih oko 8g nov, rađen u Italiji i prično puno zemlje radi ali se nije pokvario. Ima još jedan 5g činimi se 110 ks, rađen u Turskoj i on je star nekih oko 5g ni on se nije kvario. Evo i moj kum se ponovio sa 4055e 62 ks novi model digitalni sat. Df u selu ima 7 komada, stari od nekoliko mjeseci do oko 8g a samo se jedan pokvario sa 400 e.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nije kvarenje jedino mjerilo.
Susjed ima Explorera 3Evo (Deutz motor)...mjenjač zapinje i tuli ko na starom Ursusu, baš kak i na mojem Argonu...
Mene, recimo, smeta buka, gruba hidraulika, slinjenje i hrđa na limariji (a traktor je uvijek bil pod krovom).
Da sam to znal, gledali bi ili Landinija ili NH-a ili nekaj treće s Deutz zračno hlađenim motorom.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Moj 5080 d ecoline nema ništa od toga, nije bučan, hidraulika precizna, maska plastika, blatobrani van kabine plastika.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Kupili smo novog 2002., ali to nije ono kaj smo očekivali.
I moji 2005., daleko od toga da se traktor nije naradil i zaradil, ali nije to bilo to. Sad je polovni zeleni iz 2002. u dvoru i to je totalno druga pjesma.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Zato sve ima svoju cijenu ,kupis traktor od 80-100 k eura i bice sve top,za 25-40 k eura i ovo je okey ,slazem se sa zj ali koliko para toliko muzike
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Znam…ali puno premalo je to muzike za toliko para.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Za 40k € se prije dve-tri godine moglo kupiti rabljeni traktor da ti pamet stane… Vidim da se tu priča o elektro uklučivanju prednje vuče i špere kao dodatnoj opremi. Da ne govorim o ehr-u, elektro reverzeru, brzinama kardana… To ima moj traktor iz 99/2000 i svaka tipka radi. Ne vidim smisla da platiš novi traktor iz 2022 40 k€ i onda na polugi uključuješ prednju vuču…
 
Na vrh