• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kila bronze je 140Kn a bome nema je što za vidjeti, a ni obrada nije baš jeftina tako da se tu nakupi prilična cifra ako si sve 4 mjenjao. Nedavno sam kupio materijal za dvije brončane čahure, 450Kn 15cm materijala.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma OK , ali kad ovaj piše pola dizalice , ..ah taj mrga


a zašto sve 4, kaj nisu dvije samo sigurnosne i one se ne troše ?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ma OK , ali kad ovaj piše pola dizalice , ..ah taj mrga


a zašto sve 4, kaj nisu dvije samo sigurnosne i one se ne troše ?

Tako je, dvije su sigurnosne, a dvije glavne, Kad ti glavne pojede, onda ti sigurnosne nose glavne i pojede i sigurnosne jer ne kužiš da su gotove jer je stup zatvoren komplet. kad sve to skupa zacvika onda ti pukne kardan na podu koji tjera drugu stranu kroz prvu,

Tokar je koštal 3500 kn s materijalom za špindle i popravkom osovina na dosjedu ležaja, ležaji u glavama 400 kn (nešto tipa druk lageri, dolje i valjkasti gore) i kardan 450 kn.

Sve se to nagnulo oku nevidljivo, zmrdalo je ležaje i osovine (špindl) na dosjedima gore tj tanjurima dolje.

Išli bi neki ležajevi još, ali bolje srediti do kraja.

Tokara nisam mogal naći u okolici jer nitko ne želi raditi broncu, i nemaju s čim primiti špindle.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Na pola raztavljen i nešt oprano.Treba još motor i reduktor rasturit da se može sve lepo očistit pa ofarbat.Svi delovi su u ok stanju tako da na kraju če morat ispast pravi strojčič.Ak na postolju ne bi bila toliko oguljena farba bi ga ostavio takvog ali dobit če i on četkanje pa novu farbu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Još donji stalak sredit,sutra na sajmu nač pumpu za benzin od auta i napravit mrežicu gde je rupa na kučištu pa če bit spreman za piljenje.Sređen je i luft na glavnom bolcnu sad ga nema ni malo tak da rezovi bi trebali bit tačni.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Male stvari vesele čovjeka, evo još jedna igračka polako zatvara krug .
 

Prilozi

  • DSC_1219.jpg
    DSC_1219.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 160
  • DSC_1220.jpg
    DSC_1220.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 144

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Prva flexarica za radit koju sam kupio rabljenu.Kak je reko da je srezala par pločica za kupatilo i onda zamazana od lepila i prašine bačena na tavan.Kad sam je čistio sam usput pogledo kolektor i četke i stvarno ko novo.Ima regulaciju obrtaja i pravih 900wati a plačena ko 4 kutije cigareta.Jest da je stara ali je sigurno kvalitetna.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega 900w nije lose za te starije stroje,no za stiri skatle ciki ti ne verjem ni niko tak bedast:drink:,znam si si ju "posudil" il je vruca roba.:icon_eyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Evo tak ti ja svake dva i po dana spušim po jedan takav flex.Ja skupo ne plačam takve stvari,jer mora ostat para i za skupe čikove:eek::
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Danas kupljen u lokalnoj trgovini, 34.70 kuna, garancija 25 god.
Kažu kupuju mehaničari.
Neću više da koristim alat od firme, odmah je isproban, i za sada ok.
DSC_0041_1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Garanciju daju na kaj?
Poderali ga budu šarafi s lošim glavama nakon preskakanja, savinul se bu ili pukel ako se na njega stavi poluga. Kak i svaki drugi.
Ostaje samo garancija na krom da se nebu oljuštil i ruku ti porezal.

Da se razmemo, ne velim da ne valja ali ja kao ljubitelj Uniora (jer me nikad nije iznevjeril) bi radije odabral tu marku, a cjena je tu negde.
Mada kak se stare zalihe izlaze vidim da današnji Unior nije ni blizu onog starog. Naviknul sam se na njega i nekak mi naj bolje leži u ruci pa zato popunjavam potrošeni alat istom markom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Da slažem se i meni bolje leži Unior u ruci , gledao sam okasti Unio 19-22, 55 kuna, bilo mi kao puno.
I onda naletim na ovaj.
Sa ovim bar neću moći prezatezat vijke, jer to mi je bolest, hehe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja ne volim te "univerzalne", a i to je nekad bilo fora. Danas su na krampima večinom ključevi koji se nikad nisu koristili 12,14,15,16, 18... ili sa specijalnim glavama.
Mada za te strojeve s kakvima mi raspolažemo još uvjek prolaze ti "univerzalni" ključevi.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko sam ja bil upoznat s alatom, jedino je Facom daval doživotnu garanciju.Kolega kad je uzimal,onda su mu rekli da kad donese slomljeni ključ uzme novi.
"Ako su lagali mene i ja lažem vas."
Za osobne potrebe kupim set kineza svakih par godina,pa se kroz neko vrijeme nađe i par duplih,pa ako koji vrisne, ima rezerva. Za profesionalnu upotrebu najmanje Unior,Proxon.Lux je tak tak.Zavisi kak naletiš.
Električni alat za mene samo Makita za intenzivniju uporabu,a zeleni Bosch za tu i tamo.Tu kombinaciju ja koristim godinama i jedino sam mijenjal motorić i getribu na akici 6281 i to me u servisu koštalo 300 kn,nakon neznam kolko knaufa,krovišta i koječega.Baterije već osmu godinu i drže ko i prvog dana.Da ne ureknem.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Pff ja koliko sam šoldi bacio na kineske garniture od 70 - 100kn sad sam mogao skupiti cijeli set Uniora od ključeva do kombinirki, rolcangi itd, itd...

Nemoš' ti, ja doma šarafam u prosjeku svaki dan, al' to je šarafanje od po par sati minimalno i ključevi tu doživljavaju svašta... Pa svako malo 17mm postane 18mm, pogotovo ovi veći tipa 24, 27, 30...

Sada sam odlučio kad budem u trgovini sa alatom uvijek uzeti makar jedan ključ iz garniture Uniora jer sam na praksi radio sa majstorovim alatom i taj unior je brate mili ne poderiv. Šta smo sve radili s njim i nikad problema, a ovi tzv. CR-V 'Chinese shit' su GK u usporedbi sa Uniorom. Pucaju kao od stakla. Kada sam s jednom 24-om radio na polugu, ključ se odvali, a ja opizdim rukom o beton 10cm od tanjurače, da sam pogodio u nju dobro bi se proveo...

Svi vele da je Unior postao sranje bla, bla, al' zahebi ti to, ako ne znaš šta valja, pitaj šta košta, a Unior sigurno košta i ne vjerujem da ne košta toliko s razlogom, kvragu, ja sam se uvjerio na praksi da je dobar.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Unior je ok, ali ono što me živcira na novim Unior alatim su ručke.
Kupim Unior račvu i onda mi se vadi ručka, popizdim...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Svi vele da je Unior postao sranje bla, bla, al' zahebi ti to, ako ne znaš šta valja, pitaj šta košta, a Unior sigurno košta i ne vjerujem da ne košta toliko s razlogom, kvragu, ja sam se uvjerio na praksi da je dobar.
svaka čast


treba samo znati kaj koji alat može , pa ne biti ljen otič po bolji ključ ..tako da sve ove kineske mogu poslužiti i zaraditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh