• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Stavi još koju sliku stroja da se malo više vidi kakav je.Koliko je težak i glavni stup malo dimenzija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
moment je sila x krak , sumnjam da postoji jednostavnije objašnjenje ..samo kod okretnih strojeva nije jednostavno moment , nego zakretni moment

Ako je broj veči može "jače" zategnuti vijak ...ili deblji , ili u tvrđe drvo itd .



Ah , je kapacitet baterije ..slično kao i kod akumulatora ..ako je broj veči može zarnuti više vijaka bez punjenja
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Kupljen nedavno, oko 40kuna je bio_Odličan.
DSC_0026.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Stavi još koju sliku stroja da se malo više vidi kakav je.Koliko je težak i glavni stup malo dimenzija.

Bušilica ima nekih 70-ak kg,stup je promjera 600mm
Slike budu ovih dana,malo sam u poslu,i nije mi majstor jos slozio struju da probamo kak to radi uopče--
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kupljen legalno u trgovini, hehe.
Lagan kao perce, hehe.

aa... ja sam samo pročotao
"je bio odličan "..pak sam zaključio da više nije :icon_mrgreen:

uglavnom jako praktična kombinacija
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Čime da podmazujem navojna vretena na auto dizalici, urađene su nove bronzane matice, stare su mazane......svim i svačim, ulje, totmast ovakva onakva
Postoji li neki automatski sistem podmazivanja navoja uljem, nešto prosto naravno, dok se vreteno vrti da dobije par kapi ulja.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Koliko je to tijesno uklopljeno, nemam sliku u glavi kako to uopšte izgleda. Ako bi slikao kako sve izgleda mogli bi predložiti neko konkretno rješenje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Dizalica kupljena polovna prije više od deset godina u kakvom stanju su matice tad došle na njoj ne bih znao, trajalo je do prije neki dan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
koliko često si je mazao ?

izbor marijala kontra specifičnog pritiska tu je na strani neodržavanja
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kako kad, nekad jednom sedmično nekad rjeđe, mada nikad nisam primijetio da je navoj suh......
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Kupio neki dan, probijači 50 kuna, i točkalo 20 kuna. Prezadovoljan.
Sreća je u malim stvarima.:(nod):
DSC_0005_4.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Danas na buvljaku su đipsiji imali pravu stvar,za pogledat nije baš ali je ispravan fali samo pumpica za emulziju.Pumpica če verovatno odgovarat od nekog fiata benzinca jer je i cikular talijan.Onaj kojeg imam je trofazni a ovaj jednofazni sa jednom brzinom a stari ima dve.Šajba je kod ovog 250mm a onaj 225mm tak da kad bude sređen je pitanje koji če ostat kod kuče.Ima i stalak koji je vani spreman za kerhera.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dizalica kupljena polovna prije više od deset godina u kakvom stanju su matice tad došle na njoj ne bih znao, trajalo je do prije neki dan.

Dogodilo ti se isto kao i mom tastu. baš smo složili neki dan. Godište 1972, dofurana u Hrvatsku iz Italije 1995, krepale matice 2017.

Podmazivanje ima autmatsko, kad dođe u nulti položaj na pod, stisne pumpicu i baci ulje na vrhu navojnog vretena kroz cijevčicu. Ima rezervarčiće u stupu sa strane, koristi se SAE 90 za getribu prema natpisu proizvođača na dizalici.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tako je... taj sport je koštao kao pol dizalice kad gledaš rabljene u oglasniku
 

Najnoviji postovi

Na vrh