• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hidrol 32 , atf itd ...a ako je frka sve kaj ti padne pod ruku osim tekučine za hid. kočnice

ne sad pretjerivati pa natočiti npr hipenol , jer ne bude radila , naročito po zimi


hvala se radi gumbom ispod posta , hvala

dosta sumljiva je ta dizalica , matica na vrhu je očito odvijana sjekačem , fali jedan blocnić na pumpi ...hm...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Hvala sam stisnuo. Bolcnić sam ja skinuo da ga očistim i nađem odgovarajući seger osigurač. Onda sipam motorno, toga imam doma. meni je bitno da podigne traktor ili prikolicu po potrebi, dakle 4-5 tona max.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Jel netko kupovao alate s amazona? Oni imaju utikače prilagođene za američko tržište, zanima me dal se da to prilagoditi za našu struju, mislim da oni imaju 110v a mi 220v, dal se to da prilagoditi samo promijenom utikača ili je to veči problem?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Znaci cijene su prelijepe da bi bile istinite, a kaj bi trebalo? Neki pretvarač? Kaj bi se desilo da se samo ovak spoji? A recimo punjač za aku bušilicu i za njega bi trebalo?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kolega nemožeš uređaje predviđene na 110v spajati na 220v.tj možeš ali nije to samo promijeniti utikač.
Moraš imati i pretvarač napona..po meni neisplativa zafrkancija...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj jedan link za primjer ?

Uglavnom večina takvih trošila/aparata kao npr punjač za bušilicu radi na 100 -240 V ..

pogledaj si npr punjač za mobitel
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Cijene jesu lijepe dok ti ne obračunaju transport.
Ako se ipak odlučiš za kupnju njihovih aparata, gledaj da budu za 240V.

Postoje uređaji koji idu na 100...250V 50/60Hz, tipa punjači ili neka elektronika, dok ručni alati za 110V ne podnose 240V.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
200$ je prevelika cijena za taj šarafciger.
Radije pogledaj Makita komplet bušilica + udarni s dvije baterije i punjačem. Nisu puno skuplji prinama, a ipak imaš i neku garanciju.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
200$?? Znaci nist od toga, moraju amerikanci biti posebni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ne, nego ti je dostava 100$.
Inače, taj Hitachi je zbilja dobar stroj. Imamo slične (s 1/2" prihvatom) na poslu i svatko ih "siluje već više od 5g. i idu i idu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ovdje:
attachment.php
 

Prilozi

  • amazon hit.jpg
    amazon hit.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 727

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Vrlo vjerojatno lažna stranica, pokupe ti lovu i ne čuješ više od njih "ni bu ni be" ;)
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Vidio sam u prijašnjim postovima da se spominje florabest za brušenje lanca pa rekoh da i ja uslikam naš,stari ga je uzeo u lidlu prije 4-5 godina i radi savršeno.Nikad ne brusim više od dva lanca odjednom jer imam dvije motorke.Malo se ugrije poslije dva lanca,ali opet nije ni namjenjen za profi upotrebu.

https://imageshack.us/i/podVl5mFj
 
Posljednje uređivanje:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
moze li mi neko reci iskustva sa kupovinom alata preko neta... sem aliekspresa (koji i nema neku ponudu alata) da li ima neki sajt koji je pristupacan nama obicnim smrtnicima :D
 
Na vrh