• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Hej Jo ja ti jedini vjerujem da možeš :(clap):. Ma imaš ti puno iskustva sa alatom :icon_pray:.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hej Jo ja ti jedini vjerujem da možeš :(clap):. Ma imaš ti puno iskustva sa alatom :icon_pray:.

Jooooj Zeljkec ti si se sigurno zabunil ovo je muhacev post bil,,,:icon_mrgreen:

Za duplu porciju čevapa

Ti si zasigurno mislil da je to Jo napisala i da kaj se tice vilice i noza kao alata tu je veliko iskustvo na njenoj strani,,,
:(giggle):

c085.gif


No i bez obzira na njeno iskustvo vratimo se mi temi,,,:(happy):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jooooj Zeljkec ti si se sigurno zabunil ovo je muhacev post bil,,,:icon_mrgreen:



Ti si zasigurno mislil da je to Jo napisala i da kaj se tice vilice i noza kao alata tu je veliko iskustvo na njenoj strani,,,
:(giggle):

c085.gif


No i bez obzira na njeno iskustvo vratimo se mi temi,,,:(happy):

Morete se vi dečkovi zezati kak očete, ali nakon četerdeset godina bilo bi žalosno da ne bartam dobro sa alatom....jel Željkić......:icon_axe:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,661
Morete se vi dečkovi zezati kak očete, ali nakon četerdeset godina bilo bi žalosno da ne bartam dobro sa alatom....jel Željkić......
__________________

""Godina jli iskustva""":rolleyes:
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Imam ja takve krune. Nisu iz Lidla, iz Aldija su, al isti vrag. Probao jednom ovu najmanju i proreže 2mm lim bez problema. Jedino treba dobru bušilicu imat.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Krune su vjerovatno ok ali ne za takvu vrstu bušilice jer će ih odmah pregrijati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Marko, ta bušilica ti valja za tanke borere, jer se vrti do 3000 rpm.
Ako ima regulaciju brzine preko pritiskanja šaltera, to je OK, ali moraš znati da sa smanjivanjem brzine i moment malo pada.
Ako je pak regulacija samo preko ovog crvenog kotačića na njoj, a šalter je 0-1, onda je to nepraktično.

Ove krunske pile vjerojatno valjaju, no, trebaju se vrtiti 100-200 o/min i biti stalno u ulju.
Nemreš ih vrtiti takvom bušilicom, jer nema momenta.
Bušil sam rupe fi 43 s takvom (samo je moje krune su marke Hawera) i ručna bušilica od 450W, sa 250 o/min je imala s njom posla. Da ne spominjem koliko je to teško raditi iz ruke, odnosno izdržati okretni moment bušilice. I tih 250 o/min je bilo malo previše.
Na stupnoj bušilici imam 90 o/min i to je pristojna brzina. Za veće promjere i to bi možda bilo puno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Te krune ne vrijede kurca. Ja sam probao sa jednom i to na stupnoj bušilici (lim 2 mm), nije išlo. Nije u centru i ne može se je naštimati, kruna šembrli.

Eventualno za drvo, pleksiglas, plastiku, možda aluminijski lim.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,661
Te krune ne vrijede kurca. Ja sam probao sa jednom i to na stupnoj bušilici (lim 2 mm), nije išlo. Nije u centru i ne može se je naštimati, kruna šembrli.

Eventualno za drvo, pleksiglas, plastiku, možda aluminijski lim.

Svaki alat ima svoju namjenu pa tako i ove krune,e sad što bi mi htjeli raditi sa alatom nešto a on nije za to namijenjen onda se žalimo da nije dobar to smo si sami krivi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Ma bravo ! Te krune se prodaju (kao za metal) ali za to nisu, barem je to moje iskustvo.

Nepotrebno si citirao moj post.:icon_e_biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Neznam za te iz Lidla, no ja sam rezal HEB profil s njima, do pune dubine pile (nakon rupe, rezal sam rebro) i išlo je, istina teško.
Svaka takva krunska pila šlaga dok si ne napravi trag.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
U firmi se svi ubodi na cjevariji do DN 25 rade sa krunskim pilama. Jeste da nije precizno ko na glodalici, al je brze, prakticnije i jeftinije.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kupio sam iz ebaya termometar do preko 1000℃ i probao u dimnjači od centralnog grijanja.
ea7a5b4c3a74df262b4b9fc3a6e87e7e.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Nisi se pohvalil koliko si sad vredniji, :) kakva je sonda i kolko je brz odaziv sonde?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Zna li netko gdje kupiti kompresorski pištolj za nanošenje bitumenske zaštite na auto. Tražio danas u Đakovu i nemaju ni ovi što prodaju boju ni ovi što prodaju alat.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je nekih sto kuna a jako brzo reagira, koliko se sonda stigne zagrijavati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh