• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene je sve unior i to staro oko 25 god i još se drži bez problema a puno se sa njima šarafa..ništa se ne piga i ne puca kak npr. kod ovih jeftinijih dok sa vilicom stisneš malo bolje par šarafi odma se razvine i postane par mm veča...
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
nitko ne spominje USAG BETA TOPTUL, sve profi, ovaj zadnji se prodaje kod mene u gradu i mogu reći da je vrhunski imam dosta toga ali po neku gedoru kada mi ode ili trebam nešto spec. imaju katloge i drugi dan je kod nas, sve vrhinsko
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Niko ne spominje i recu....imamo mi na poslu i mogu reći sve najbolje....Račne i alati su svi nepoderljivi....
http://www.reca.hr/recahr/page/385920470151848160_0_0,hr.html

Reca i Wurth nisu proizvođači, oni su samo trgovačke marke,
znam da je stariji Wurth zapravo Facom (nasadni ključevi), danas je proizvodnja u Taiwanu i onaj stari Wurth je puno bolji a za Recu čini mi se radi Elora.

Ako netko treba nasadne ključeve marke unior u 40 % cijene novih, novi prihvat 1/2" od 10 - 32 neka se javi na PM :).
Nije reklama niti ih prodajem ja, ali ako nekome mogu pomoći neka se javi :)

TOPTUL - zemlja porijekla Taiwan, alat u klasi Proxxona ništa bolji niti lošiji. Jedina dobra stvar je što ga reklamiraju s doživotnom garancijom, ne znam kako to kod nas funkcionira.
Znam da Hazet, Facom, Gedore, Stahlwille, Snap-on, Craftsman, Metrinch ... i još mnoštvo drugih u zemljama EU i SAD-u imaju duživotnu garanciju, što polomiš bez pitanja dobiješ novo. Samo je pitanje kako bi kod nas to funkcioniralo, kod njih se točno zna koji je alat za šta i tako se koristi. (Nema lupanja po običnom odvijaču, nema šipke na račnu i sl.)
 
Posljednje uređivanje:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Uniora nema hoby i profi alat, sve je profi. Jedini su problem koje se pojavljuju, pogotovo na buvljacima u srbiji a i kod nas.
Nekada je bila podjela po drškama žute i smeđe, ali i to je oboje bila profi serija.
Danas se samo proizovdi LSI serija, iskreno slao sam mail i unioru ali nisam dobio odgovor koje su razlike,
meni se čini da je EXTRA starija serija, pošto nije ni numerirana poput LSI.

Šrafcigeri od uniora nisu nešto posebno, ali ključevi i nasadni ključevi su vrhunski.

imam trgovinu i kod mene je bio uniorov prodavač i ponudio mi je je unior program alata, i on je sam rekao da unior radi dvije vrste alata, profi kvalitetniji i onaj hobi komercijalni konkurentan kineskom škartu, akoji je hobi a koji profi neznam jer ga nisam uzimao u program prodavo sam recu ljudi prezadovoljni, prokson zadovoljni, forch srednja žalost
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma taj hobby unior...to se prodaje pod imenom Eurotools....al nema gore nigdje uniorove oznake....vidio u uniorovom katalogu

Inače potpuno se slažem u svemu sa kolegom"aag14v":icon_pidu:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Ma taj hobby unior...to se prodaje pod imenom Eurotools....al nema gore nigdje uniorove oznake....vidio u uniorovom katalogu

Inače potpuno se slažem u svemu sa kolegom"aag14v":icon_pidu:

Kronus ? To isto prodaju kao "nižu klasu uniora" a nema nikakvih dodirnih točaka s uniorom :), osim što djele istu policu.
Znam da postoje ključevi s poliranim čeonim strana i obični koji nemaju polirane te čeljusti.

Koliko ja znam, a može bit da sam u krivu unior kao ime proizvodi samo profi alat,
eto ako niste znali ta tvornica se nekad zvala ORODJE ZREČE, pa ako netko ima ključ orodje zreče,
ima prethodnika uniora.
:icon_pidu:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kronus...vidio sam ga....moguće da se sad tako zove...
Al znam da je proffi Lux rebrendirani NWS, barem po pitanju kliješta
Isto tako niti unior ne proizvodi sav svoj alat...kao nit hazet, niti ostali
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kronus...vidio sam ga....moguće da se sad tako zove...
Al znam da je proffi Lux rebrendirani NWS, barem po pitanju kliješta
Isto tako niti unior ne proizvodi sav svoj alat...kao nit hazet, niti ostali

Forch, Wurth, Berner su trgovačke marke, namaju proizvodnje
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Forch, Wurth, Berner su trgovačke marke, namaju proizvodnje

takoje ali od ovih tri jedino wurth zebra nešto vrijedi i reca
ako nekome nešto trba od ovih firmi stojim na raspolaganju
 
Posljednje uređivanje:
C

cegi

Guest
takoje ali od ovih tri jedino wurth zebra nešto vrijedi i reca
ako nekome nešto trba od ovih firmi stojim na raspolaganju

koliko bi koštao set gedora od wurtha neki malo veci :D
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Naručio sam jučer lincos nasadne ključeve 10-32 pa ćemo se uvijerit u kvalitet
Račne imam malu od gedore i veliku od uniora i nema problema nikakvih
Nasadnih ključeva je bilo raznih,većinom unior, a u zadnje vrijeme sam kupovao komadno,proizvodač neznam
 
B

Bobo

Guest
Imam zbilja svakakvog sarenog alata. Dosta je toga otac nakupovao i dosta sam ga ja kao djete razvukao i "posadio" po basci i kojekuda...

Od UNIORA imam nekih kljuceva okastih, vilastih, u pravilu veci kljucevi 24-27 i veci. Ostatak je "daj sta das" posto na alat ne pazimo ni otac ni ja a brat je iznimka i on ima svoj alat koji ne smijemo ni pogledati ;) Takodjer imam UNIOR racnu i "patent klijesta" i za sad sam zadovoljan.

Imam jednu staaaaaru DOWIDAT racnu koja ima samo jedan smijer a onaj "bibak" na koji gedore idu se prebacuje ovisno o zeljenom smijeru. na tu racnu ide 1.5m cjev i mojih 150kg i gedore ponekad pucaju ali ta racna me do sad nikako nije iznevjerila.

Po pitanju UNIOR hobby i profi ja garantiram da postoje no ne znam tko im proizvodi hobby seriju. ovdje je bio moment kljuc brandiran UNIOR koj je izgledao IDENTICNO onom iz plodina ili onom iz lidla. iste kutije, isto sve u detalj osim imena.

Sad cete mi se smijati, ali ja naj radije alat kupujem bas u LIDL trgovinama. cekam one njihove akcije i prvi sam u redu za kupovinu. njihov komplet gedora me u dvije godine nije nikad ostavio i sto god odvrtao-zavrtao ne posustaje nikako. bio sam skeptican prema toj kineskoj robi al decki dragi za te pare za mene ne postoji bolji alat. skakao po racni, cjev je imala posla s njom, pokisle su gedore bezbroj puta ali da je racna i jednom preskocila rekao bih da ne valja. Moment kljuc sam isto uzeo u lidlu "powerfix" je LIDL brand, i usporedjivao sam ga s nekim njemackim super turbo profi kljucem i ovaj moj ne laze niti naj manje. dotezao sam glave na 10-ak traktora do sad i svaki saraf je dotegnut jednako.

Kazem, nemam nikakvu radionu pa se alat gubi i zbog toga ja kupujem jeftine i kljuceve i gedore ali ovo s cim imam iskustva (A nema dana da se nesto ne sarafa i popravlja) i za sad sam s ulozenim novcem zadovoljan.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam isto svega, od starog TANG alata, UNIOR-a, imam neki stari set njemačkih gedora, pojma nemam kojeg su proizvođača, ali to traje i traje!
Imam dosta i električarskog alata, više setova, pa više setova šerafcigera, ugalvnom ima svega od čise kineske robe do profi alata, iamm svoju radionu, radim za sebe, popravljam svoje strojeve i tako malo susjedima i rodbini...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
zanima me da li je kojim slucajem netko imao iskustva s lincos alatom, posebno s gedorama?? ili koje su gedore i ostali ručni alat po vama najbolji :D

lincos alat je proizveden u kini, za mađare.
Sad koju firmu ne znam da me ubijete.
Imam iskustva sa njihovim prešom
20T za isprešavanje ležaja i sl.
stara je oko godinu dana zasad ne posustaje i ne prepušta.
što se tiče gedora baš me zanima kakv bude ishod,
jer razmišljam o kupnji.,..
 
C

cegi

Guest
lincos alat je proizveden u kini, za mađare.
Sad koju firmu ne znam da me ubijete.
Imam iskustva sa njihovim prešom
20T za isprešavanje ležaja i sl.
stara je oko godinu dana zasad ne posustaje i ne prepušta.
što se tiče gedora baš me zanima kakv bude ishod,
jer razmišljam o kupnji.,..

javit cu ti ja, u cetvrtak su gedore kod mene :(rofl):
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nije problem odšarafit manje navoje,pogotovo kad i opcija da vijak pukne moze pomoći
Neki dan sam odšarafljivao felgu na prikolici,ključ 27 i tu nesmije nista puknut,a ni maticu izlizat jer si onda nahebo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja jednom kupio isto u Lidlu komplet okastih ključeva i za moje potrebe su se pokazali sasvim dobri,niti su mekani nit su se raširili,ponekad i jeftino zna bit dobro
Al slažem se ak se neko bavi svaki dan sa mehanikom da svakak treba kupit profi alat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam stari set okastih ključeva od 6-22...
A gore piše ovako: DROP FORGED Specal STEEL Germany

Jel tko čuo za takvo nešto?

Inače je extra kvalitete, stari njemački alat:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh