• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Ok, ne znam tolko puno o tome...al znam da gedore ima divizije, habero(čekići), ochsenkopf(šumarski alat), pa tako i rashol predstavlja diviziju....čini mi se da su to sve nekad bile
zasebne tvrtke koje su se našle pod istom kapom....

Slažem se :), ovo si u pravu.

Kad dođem kući u petak poslikat ću nešto od svoje kolekcije pa pošaljem na forum.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imam stare papagajke, manje VBW, a velike Rheidco.....ove posljednje su kao Metabo, prema googlu:(:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Imam stare papagajke, manje VBW, a velike Rheidco.....ove posljednje su kao Metabo, prema googlu:(:

Slike slike i samo slike ;), ako možeš uslikaj i nabaci koju sliku :).
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nažalost velike trenutno ne mogu nači...:(think):
vidim slika baš nije najbolja uglavnom VBW Waggon No 966-240
bf19b6.jpg
[/IMG]
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo i nekog mog alata,Unior starijeg godišta i Tang
I jučer kupljena Račna i Poluga u bauhausu marke wisent,nadam se da če služit neko vrijeme
 

Prilozi

  • DSC00364.jpg
    DSC00364.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 324
  • DSC00365.jpg
    DSC00365.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 295
  • DSC00366.jpg
    DSC00366.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 480
  • DSC00367.jpg
    DSC00367.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 552
N

Nevjernik

Guest
Evo i nekog mog alata,Unior starijeg godišta i Tang
I jučer kupljena Račna i Poluga u bauhausu marke wisent,nadam se da če služit neko vrijeme

Gledao sam ja neki dan wisentov alat u bauhausu nije loš cijena nije velika za komplete radio sam s njim solidan je.
Slične kvalitete kao forsch.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imam gedora svih veličina za dva kompleta,nešto Uniorovih nešto manje kvalitetnih,al račnu uvjek imao lošu
Nadam se da bu ova držala bar neko vrijeme pošto to ne koristim često al sad uskoro bu trebala
I da ova poluga ili ti ga fiksni nastavak je marke Prokson,nadam se da bu držao jer sam ih več X slomio:mad::
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Imam gedora svih veličina za dva kompleta,nešto Uniorovih nešto manje kvalitetnih,al račnu uvjek imao lošu
Nadam se da bu ova držala bar neko vrijeme pošto to ne koristim često al sad uskoro bu trebala
I da ova poluga ili ti ga fiksni nastavak je marke Prokson,nadam se da bu držao jer sam ih več X slomio:mad::

Ma za vijke veće od 24 treba nabavit set od 3/4" to je prava stvar prihvat 1/2" je preslab.
Nabavi to i nečeš više lomit :)

Ova račna je ok, samo nemoj je silit. Jednom prilikom sam pričao s jednim serviserom industrijskih rashladnih uređaja, čovjek je izjavio " S ALATOM TREBA I ZNAT RADIT ! "
Slažem se s njime, ključ je ključ nije pajser, odvijač nije dlijeto i sl...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nažalost velike trenutno ne mogu nači...:(think):
vidim slika baš nije najbolja uglavnom VBW Waggon No 966-240
bf19b6.jpg
[/IMG]

Imam takvih par komada, super su. Stare ko zna koliko. Mislio kupiti jedne knipex ali sam odustao od davanja 300kn za papagajke.
 
N

Nevjernik

Guest
Imam gedora svih veličina za dva kompleta,nešto Uniorovih nešto manje kvalitetnih,al račnu uvjek imao lošu
Nadam se da bu ova držala bar neko vrijeme pošto to ne koristim često al sad uskoro bu trebala
I da ova poluga ili ti ga fiksni nastavak je marke Prokson,nadam se da bu držao jer sam ih več X slomio:mad::

Prokson ti je odličan nemogu vjerovat nisam mislio da je takav kad sam kupio set za 450 kn a ništa ne puca.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ovo je moj set nasadnih ključeva SW-stahl
malo sam proguglao i vidio da se radi dobroj firmi i dobrom alatu ,službeni alat KTM-a a sad vidim da je kolega skladištar kupio potpuno isti set samo pod drugim imenom,i sad mi više niš nije jasno i neznam kome više možeš vjerovat
 

Prilozi

  • P2130020.jpg
    P2130020.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 1,423
  • P2130021.jpg
    P2130021.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 737

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ovo je moj set nasadnih ključeva SW-stahl
malo sam proguglao i vidio da se radi dobroj firmi i dobrom alatu ,službeni alat KTM-a a sad vidim da je kolega skladištar kupio potpuno isti set samo pod drugim imenom,i sad mi više niš nije jasno i neznam kome više možeš vjerovat

Na Hrelji su cobra (vrlo slične papagajkama) kliješta sa patentom za zaključavanje od Knipexa po 180 kn, dok u Baumaxu cca 320 kn. Beta kombinirana kliješta 60-70 kn, sve novo.

Ovo što je neki majstor rekao da sa alatom treba i znati je u pravu. Nije baš poželjno da se račnom odpuštaju jako stegnuti šerafi, pogotovo ne s cijevi. To polomi sve.

Bili smo se kolega i ja nasmijali kad se vodila rasprava o maskama za ronjenje. Citiram: 'kad bi ljudi znali da se 90% maski proizvodi u istoj tvornici i od istog materijala...' Isto je i s alatom..
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
ovo je moj set nasadnih ključeva SW-stahl
malo sam proguglao i vidio da se radi dobroj firmi i dobrom alatu ,službeni alat KTM-a a sad vidim da je kolega skladištar kupio potpuno isti set samo pod drugim imenom,i sad mi više niš nije jasno i neznam kome više možeš vjerovat

Kolko ja znam i Unior je službeni opskrbljivač KTMa:icon_question:
Po meni nije bed kupiti i takav alat, ali samo ako mu je cijena prikladna kvaliteti, i ako si svjestan što kupuješ...a trgovci su nažalost zlo nad zlima...
Tako bogati set od unira ili proxxona bi koštao 2000-3000 kn, a o Hazetu ili sličnima, bojim se uopće cifru napisati
Koliko si ti platio set, ako nije tajna?...
condor
Nr.-1150.jpg

lincos
dugokulcs-keszlet-12-38-14-171db-os-dk_4ffd8ffe9ebda.jpg
 
Posljednje uređivanje:
C

cegi

Guest
evo danas stigo set od lincosa, necini se loš za sada... kad vec svi mecete slike alata metnem i ja sutra prekosutra svoje :D
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
imam još i ove Reca.nisu baš neka šminka ali su jako kvalitetne što se vidi čim ih primeš u ruku.račna je gruba i jaka.ja sam ih dobio u zamjenu za neki pribor pa sam nazvao firmu koja ih prodaje da vidim koliko koštaju i ugodno se iznenadio kad su mi rekli da je cijena 1500 kuna+PDV
ove druge su iz peveca i koštale su 150 kuna i još se ništa nije potrgalo osim bitova za odvijač
 

Prilozi

  • P2130022.jpg
    P2130022.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 908
  • P2130023.jpg
    P2130023.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 509

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj Reca set je idealan za imat ga u traktoru ili nekom stroju, ima sve što je nužno potrebno, nikakva šminka!
Ovakav drugi set iz peveca imam doma isti, bitovi kak-tak, nasadni ključevi dobri, ali velika račna i "kruta račna" za odvijanje katastrofa, ftrgel sam ju s rukom i 24 nasadnim ključem na nekoj osovini, pukla je kod samog nasadnog ključa. A i ovaj šerafciger za bitove je tak za neke igračke slagati.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Znas kak ja velim...kad recimo trebas neki kljuc ili gedoru, a nemas ju, bogme nebi pital kolko kosta...
:)

Pogotovo sad ova dripanja sa svim tim glupim toraxima i kaj ja znam čime sve ne...
Nemreš ni usrani ususavač raskopati jer u sredini ima "tockicu" i da se poj...s ni zbusiti ga nemreš....
Pa te pitam kolko bi platil alat a čoveku obečas da bus popravil......

Bogme za vrijeme "Druga Tita" nisu takve gluposti zmišljali..... jen šrafinciger,klodivec i sve si popravil :D
 
C

cegi

Guest
fotografija0348.jpg


fotografija0349.jpg


fotografija0350.jpg


fotografija0351n.jpg


fotografija0353.jpg


fotografija0356.jpg


fotografija0357x.jpg


fotografija0358u.jpg


evo nešto od mene :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo gledam te slike i vidim da dosta vas ima sav alat još u kutijama i sve na kupu..kod mene je spojeno više setova ključeva i zato imam neke čak po 5 viličastih istih ,okastih istih a o klijštima da ni ne govorim kolko ih ima...ali dok baš neki alat treba nemremo ga najti nit za boga a poslije 5 min skužimo da je tu gdje smo več 5 ut gledali i čudimo se kak nismo vidli:rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh