• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Vidi se i po obliku kuteva na gedorama, a i po uputstvu da može zahvatiti i šerafe zvjezdastog oblika..

To je standardna tablica na proxxon nasadnim ključevima: govori o veliči (i obliku glave) i navoju vijka.
Ove NE MOŽE ići na zvijezdaste i ostale vijke.
Wurth ima sistem pa njegovi nasadni ključevi mogu ići na više oblika glava.
Inače svi standardni 12 kutni ključevi mogu ići na 4 kutne, 6 kutne i 12 terokutne oblike glava.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
za zvjezdaste glave postoje posebni nastavci na gedoru ili ključevi slični gedorama samo kaj imaju oblik zvjezde...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
na zvjezdanste šrafe (tkzv. E-torax) može poslužiti i kalasičan okasti kljuć za silu,
ali to nije to...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Upravo sam isprobao gedore na glavama, tj. muške na ženskima. Ovakve gedore kao što su proxon sa slika love poneke šesterokrake i poneke dvanaesterokrake zvjezdaste glave, ovisno o dimenziji (nemam sve veličine gedora pa nemam kompletnu usporedbu).
Moj wurth zebra set gedora (mali, 1/4) lovi uglavnom sve. Tako da je dobro napisano da wurth ima svoj sistem gedora koje love zvjezdaste glave. Merox mi je sličan proxonu sa slike i opet lovi dosta zvjezdastih glava. Možda to i nije sto posto precizno, ali dovoljno precizno da odradi posao.

Wurth ima gedore s dvanaest zazora, pa lovi i šesterokutne zvjezdaste glave i dvanaesterokutne. Ovaj meroxov ima 6 zazora pa lovi samo neke. Ali ih lovi..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
tako i ja otpuštam, zna se zašto služi čegrtaljka- za otpuštanje i stezanje na nedostupnim mjestima, azavršno stezanje sa ključem ili gedorom.
Nebi se baš složil sa ovom tvrdnjom
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ključem ili gedorom otpustit vijak ili maticu i onda sa čegrtaljkom ako nema mjesta dalje odvrtat, a može i rukom ako ide, nisam se dobro izrazio haha. Markec sad razumijem.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ok, ali zašto se nebi smjelo stezati čegrtaljkom?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam kruti nastavak potrgo na sarafu a s čegrtaljkom sam otpustio saraf kad sam ovog potrgo tak da sve ovisi kaklvu imas imam i ja jednu doma koju mogu koristit za isto dotezanje ko i s prstima:D:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ok, ali zašto se nebi smjelo stezati čegrtaljkom?

pa smije se i čegrtaljkom u pravu si, ali kad sa njom stežem imam neki čudan osječaj, mislim da će svakog trena puknut, onda nju izbjegavam i koristim polugu sa klizačem najviše, ali sad vidim pomalo da netreba kao što reće kojot sve vijke i matice stezat dok nepočme voda iz njih teči, učim, učim.haha.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ok, ali zašto se nebi smjelo stezati čegrtaljkom?

pa nije da se nesmije ali nije ona napravljena za to a i zavisi 8 8 ili 12 9 tak da slabije šarafe možeš ali ja mislim da je profi čegrtaljka malo preskupa da ju se sili na skidanje nekog vijka koji deset godina nije skidan .
Ali nek prvi baci kamen onaj koji ...... ja puno puta u žurbi sve radim čegrtaljkom pa jebiga svako radi s onim čim može i kako zna i nije isto jel radiš u radioni na polju itd.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde dečki kad več tolko spominjete tu čegrtaljku onda recite kaj je to jer nisam čul nikad takav naziv na neki alat...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ajde dečki kad več tolko spominjete tu čegrtaljku onda recite kaj je to jer nisam čul nikad takav naziv na neki alat...

To ti je racna čegrtaljka gedora svako ima drugaciji naziv!
slika za primjer
[/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
pa nije da se nesmije ali nije ona napravljena za to a i zavisi 8 8 ili 12 9 tak da slabije šarafe možeš ali ja mislim da je profi čegrtaljka malo preskupa da ju se sili na skidanje nekog vijka koji deset godina nije skidan .
Ali nek prvi baci kamen onaj koji ...... ja puno puta u žurbi sve radim čegrtaljkom pa jebiga svako radi s onim čim može i kako zna i nije isto jel radiš u radioni na polju itd.

S takvom koja nije za otpuštanje ili stezanje (12mm šaraf mora preskočiti ili otrči) ja čavle zabijam umjesto čekića.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
41, 46 Remenica radilice ili osovina volana, ti su valjda največi :icon_scratch:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
41, 46 Remenica radilice ili osovina volana, ti su valjda največi :icon_scratch:

Hvala lijepo :)), imamo te traktore kod kuće, a meni je Hoby alat zanimam se time već par godina, pa sam uspio skupit gotovo sve ;) što treba :)...

E još da sam mehaničar, to bi bila prava stvar :)!
 

Najnoviji postovi

Na vrh