• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega sta si makitu opljacko:icon_lol:

hehehon je valjda kak i mi...jednom otišli u dučan i kaj sad odma kupili 3 bušilice, velki flex a poslije mjesec dana po 2 mala flexa ali sve einhellovo...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hahaha, kroz par godina :D

Super je alat ja cu si uzimat aku busilicu kolega ima istu ko ti a on je montazer namjestaja ima ju vec 5 god i jos radi ko prvi dan!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
hehehon je valjda kak i mi...jednom otišli u dučan i kaj sad odma kupili 3 bušilice, velki flex a poslije mjesec dana po 2 mala flexa ali sve einhellovo...

ja sam većinu stvari uzeo (samo makitinih) u obiju jel dobiješ svake godine popust 15% prilikom rođendana, pa onda iskoristim :) samo to je alat koji nejde po selu, kolko radims njim, bude kolko i mene, izuzev aku bušilice...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hehehon je valjda kak i mi...jednom otišli u dučan i kaj sad odma kupili 3 bušilice, velki flex a poslije mjesec dana po 2 mala flexa ali sve einhellovo...

Ja imam mali einhelov fleks i radi vec 4 godine bez problema samo tu i tamo mu natrpam masti u glavu i deri naradio se jako puno ja sam prezadovoljan s njim!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Super je alat ja cu si uzimat aku busilicu kolega ima istu ko ti a on je montazer namjestaja ima ju vec 5 god i jos radi ko prvi dan!

mi ti ih masovno koristimo u firmi, sa 12v baterijom radiš po 8 sati, nekad i 2 dana, inače šibamo lim vijek s njom, a i sav alat imamo makitin, probavali su uzimati i wurth bosch, ovo ono, ali niš se nije pokazalo kao dobro kao makita, najviše u aku alatu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja sam većinu stvari uzeo (samo makitinih) u obiju jel dobiješ svake godine popust 15% prilikom rođendana, pa onda iskoristim :) samo to je alat koji nejde po selu, kolko radims njim, bude kolko i mene, izuzev aku bušilice...

Znam kakva je situacija s obijem i ja imam njihovu karticu kupio kod njih minivas kompresor i jos koje kakvih gluposti 5 god garancije koju ukidaju s 1.3.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam većinu stvari uzeo (samo makitinih) u obiju jel dobiješ svake godine popust 15% prilikom rođendana, pa onda iskoristim :) samo to je alat koji nejde po selu, kolko radims njim, bude kolko i mene, izuzev aku bušilice...

ma niti ovo nejde iz dvora van..mada se puno radi sa njima ali drže več dosta dugo...a bušilice su se najviše koristile i to kad smo vrtali kamionku šasiju sa 16 mm svrdlom i držale su a ostale za 100 kn su držale jedan dan hehhe:icon_lol:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Znam kakva je situacija s obijem i ja imam njihovu karticu kupio kod njih minivas kompresor i jos koje kakvih gluposti 5 god garancije koju ukidaju s 1.3.

a ovu aku sa slike sa crveno sivom baterijom, nju sam uzeo jučer u pevcu, imaju nekakvu akciju 979 kn... to sa garancijom neznam, nije mi se još ništa pokvarilo, pouzdano samo znam, do sad smo imali oko 200 akubušilica sa baterijama 7.2, 9.6, i 12, dobar dio ih se i razbije, padnu, ali nikad nijedna još nije krepala ili da je išla na popravak... kažem, tu u aku alatu se br 1
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
a ovu aku sa slike sa crveno sivom baterijom, nju sam uzeo jučer u pevcu, imaju nekakvu akciju 979 kn... to sa garancijom neznam, nije mi se još ništa pokvarilo, pouzdano samo znam, do sad smo imali oko 200 akubušilica sa baterijama 7.2, 9.6, i 12, dobar dio ih se i razbije, padnu, ali nikad nijedna još nije krepala ili da je išla na popravak... kažem, tu u aku alatu se br 1

Slazem se makita aku je stroj zato cu ju i uzet si jer ja isto doma ju dosta koristim imam neku doma al ta je na izdisaju snaga baterije pri kraju i ona je pocela sva skripat:D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
Sutra bum vam ja sliku svojeg najdražeg alata metnul.
Poslikal sam ga danas ali mi aparat ostal
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
12 800 kn imam na onoj hrpi :)

Lijepa svota para al i lijepa kolicina i lijepi alat nemoze se rec ja imam doma neku staru brusilicu kad ju ukljucis ako dobro ne drzis ode iz ruke budem sutra posliko ju!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Lijepa svota para al i lijepa kolicina i lijepi alat nemoze se rec ja imam doma neku staru brusilicu kad ju ukljucis ako dobro ne drzis ode iz ruke budem sutra posliko ju!

imam i ja tu raznog jeftinog alata, einhela, cmi, i tak.. ovisi sve našta se nameriš, imam isto neku veliku brusilicu, napravio i boga i vraga s njom i stalno radi, a nekom izgori drugi dan, ebg... ovisi sve kakve si sreće :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
imam i ja tu raznog jeftinog alata, einhela, cmi, i tak.. ovisi sve našta se nameriš, imam isto neku veliku brusilicu, napravio i boga i vraga s njom i stalno radi, a nekom izgori drugi dan, ebg... ovisi sve kakve si sreće :)

ja imam dvije busilice metablo naradile se stvarno puno imam nesto black&deck alata i nesto einhelova alata i sve radi dobro sve ovisi kako radis s tim alatom za moje potrebe je odlican nije preskup a mene sluzi!
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Evo mojih velikih brusilica, Wuerth SWS230 (ovo je zapravo FEIN 25-230)
i Perles HSW 5206. Danas je Iskra podjeljenja u Perles - koji ima svoju proizvodnju u Sloveniji i zadržao je staru kvalitetu i boju te Iskra ERO koja je zelena i proizvodnja je izvan Slovenije.

Brusilica Fein ima 2500W, soft start, kočnicu kod zaustavljanja (staje za 3 s),
i promjenu rezne ploče bez alata ( specijalni sistem koji ima samo Fein).
Cijena je oko 400 EUR. Skupa je ali je užitak s njome raditi.

Kroneneflex ima najkvalitetnije šajbe s kojima sam ikad radio,
jednostavno se uopće ne troše. Traju 5x duže od slovenskih,
za svaku preporuku.





 

Najnoviji postovi

Na vrh