• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zanima me da li netko ima nešto ovako slično. ja bi sebi to kupio, jer mi je potrebno za dosta posla koji je nezgodan s kompresorom, a opet ako bih išao kupiti kompresor kupio bi pravu stvar, a to košta par tisuća kuna, nebi kupio neki fuš, a opet ne treba mi toliko da dam velike novce.
znači ja bih sa tim farbao stolariju na kući, toga ima čudo i neda mi se svake druge godine 10 dana to farbat, olakšao bi si posao ako već mogu i farbalo bi se željezo, ograde i ostalo, pa zbog toga ne bi išao na kompresor jer on nije baš prijenosan.
Ja sam gledao Bosch a vi mi možete preporučiti i neku drugu marku.

Bosch pfs 55- cijena 600-650kn


Bosch pfs 65- cijena oko 900kn
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
nemam taj uredzaj, ali sam ga vidio...
nije losa stvar, no mislim da za te novce mozes i bolje...

evo ti moj primjer, ja sam kupio kompresor za 500 kuna u merkatoru,
50 litara ima spremnik, ide do 8 bara kao i svaki drugi hobi kompresor.

za 150 kuna sam uzeo komplet od 5 pistolja, od spremnika za pjeskaranje, preko spremnika za farbanje do pistolja za pumpanje guma i jos za 200 kuna pistolj za klamerice do 20 mm...

eto to ti je cifra o kojoj ti pricas, a ja imam pravi alat, multifunkcionalan i kompresor...

moj savjet je, uzmi kao ja i to ti je to, meni radi vec 4 godine bez problema... :)

p.s. uz kompresor sam dobio 10 metara visokotlacnog crijeva i uz pistolje 3 metra rastezljivog crijeva, to je 13 metara, tako da nema mjesta gdje nemogu uturit pistolj!

prati akcije po trgovinama i poslusaj moj savjet! :icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
I moj savjet je uzmi za te pare rađe klasični kompresor i špricu i vjeruj svakako če bojanje bolje ispadat nego sa ovime
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
moj savijet ti je uzmi si kompresor makar dao i vise para moze ti sluzit za vise stvari farbanje pumpanje guma ispuhivanje koje kakvih guposti i tak slicno a ovo ti sluzi samo za farbanje i gotovo!!!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
puno bolji je kompresor za špricanje malo više stvari i kak dečki kažu može za više stvari koristit...a ovo je tak kaj nekaj na tankoma pošpricaš jer nema ni velikog pritiska pa se ni ne uhvati boja kak spada pa nakon nekog vremena zna se otpuhivati boja i hrđati ispod...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Onda kupi pištolj i ukopčaj na traktor pa farbaj jer sa ovim pr,pr nebu baš uspjeha.
Ustvari, ko zna, tehnika je napredovala, ali nekad to stvarno nije vredilo ništ
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ak ne vjeruješ onda kupi ovaj komad plastike za te pare pa nam piši kasnije iskustva,i sretno ti bilo farbanje sa ovim. A šprica za 100 kn bu pofarbala neku ogradu ko i ona za 300 mada i ta za tristo ni za ništa dr nego za farbat ogradu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zanima me da li netko ima nešto ovako slično. ja bi sebi to kupio, jer mi je potrebno za dosta posla koji je nezgodan s kompresorom, a opet ako bih išao kupiti kompresor kupio bi pravu stvar, a to košta par tisuća kuna, nebi kupio neki fuš, a opet ne treba mi toliko da dam velike novce.
znači ja bih sa tim farbao stolariju na kući, toga ima čudo i neda mi se svake druge godine 10 dana to farbat, olakšao bi si posao ako već mogu i farbalo bi se željezo, ograde i ostalo, pa zbog toga ne bi išao na kompresor jer on nije baš prijenosan.
Ja sam gledao Bosch a vi mi možete preporučiti i neku drugu marku.

Bosch pfs 55- cijena 600-650kn


Bosch pfs 65- cijena oko 900kn
za ove kopresore spregnute sa pistoljem moras se dobro raspitati. naime predvidjeni su vecinom za boje na vodenoj bazi i krecenja. pistolj i elementi unutra su plasticni i mnogi nisu predvidjeni za uljane, sinteticke, nitro ,2k i 3k boje jer ih razjede. neki mozda i mogu ali se raspitaj. preporuka ti je obican kompresor i dobijas sa nekima cak i 9 prikljucaka. za amaterski rad koji ti i treba to ti je sasvim dovoljan i mozes iskoristiti za mnoge stvari. ja imam veliki od 240 L pravljen ali sam kupio i mali kinez od 50 l . njega koristim i za terenski rad i sve zivo . vec 5 god bez problema radi samo imaju manu neki da nemogu startovati na manjim spoljnim temperaturama. ja sam i to donekle resio kvalitetnim sintetickim redjim uljem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja da imam tolke peneze za takav kompresor i celu oružanu, jednostavno bi platil čoveka koji se tim bavi i amen meša :icon_kidra:
Idem spat, pametnije bu mi
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Stari je kupio pred 30 godina takvo neko čudo u švici....jednom je bojao lamperiju i bilo ok.....znam samo da je trebalo dobro čistit, jer se nema baš puno toga za rastaviti, jer ak jedno zapekne, nema povratka više.....uglavnom, stari je to poklonil jednom centralašu za radijatore bojat.....nažalost nemam nikakav feed back, ali znam da ga nismo našli pred vratima:icon_neutral:
Btw...plastika nije plastika...organska otapala su smrt samo za plastike na bazi stirena...tako da taj argument otpada
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
vrati temu nazad i pogledaj sta sam ti napisao...
za milju kuna uzmes kompresor i sav alat, a kompresor ti ima cirka 30 kila, tako da to mozes odnet na 13. kat, a kamoli ne na 3. kat....

nepricam ti gluposti, ovaj pistolj sto ti gleda se isplati ako radis 10 000 kvadrata farbanja godisnje, ali tebi ocito treba pomocni alat, pa poslusaj nas koji imamo kikiriki kompresore vec godinama i nikada nismo imali problema!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja ti stvarno ne zavidim. Dao ti Bog da imaš Ajfelov toranj pa da ga farbaš kad dojdeš do gore ponovo odozdo.

A država nam je baš zato u kurcu jer smo svi prisiljeni svaštariti da bi preživjeli pa onda niko ne dela svoj posel.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Ma nisam ja na tebe mislio kad sam napisao ovo zadnje, jer ti si stvarno korektan od kad sam na ovom forumu i bio si mi od velike pomoći i stvarno sam ti zahvalan, ako bude prilike da se nađemo ja ti plaćam kilu pečenke i piće.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad je problem naci kompresor a da se neradi u kini. skoro svi ih tamo rade ili pojedine sklopove . pistolj za farbanje mozes naci kvalitetan i svi iole skuplji su dobri. sata je po meni jako dobra jer sam radio sa tim pistoljima.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ok,
ovaj pistolj nije los, po meni je cak i odlican! kupi i uzivaj! :)
naravno i stavi koju sliku kako radi!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
trazis misljenje, ljudi ti kazu svoje misljenje i ti se nadjes uvrijedjen da svi pametuju i da su ljubomorni na tvoju veliku kucu :icon_lol:
nisam vidio da je netko spominjao sta ces farbat, koliko i odakle ti to.
ljudi su rekli sta bi oni uzeli da kupuju nesto za takav posao.
posto nisu rekli ono sto si zelio cuti, reci cu ti ja. kupi tog boscha i farbaj do mile volje :icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nekad ali verovatno i danas prava marka za elektro pištolje za farbanje je Wagner.:icon_super:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Nekad ali verovatno i danas prava marka za elektro pištolje za farbanje je Wagner.:icon_super:

Wagner koji je moj stric donio iz njemačke za farbat ogradu, ispostavilo se da je neispravan. Odvezao ga je nazad i dobio povrat novca, u ruci izgleda odlično i moćno, ali to mi je neugodno iskustvo s takvim pištoljem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
zanima me da li netko ima nešto ovako slično. ja bi sebi to kupio, jer mi je potrebno za dosta posla koji je nezgodan s kompresorom, a opet ako bih išao kupiti kompresor kupio bi pravu stvar, a to košta par tisuća kuna, nebi kupio neki fuš, a opet ne treba mi toliko da dam velike novce.
znači ja bih sa tim farbao stolariju na kući, toga ima čudo i neda mi se svake druge godine 10 dana to farbat, olakšao bi si posao ako već mogu i farbalo bi se željezo, ograde i ostalo, pa zbog toga ne bi išao na kompresor jer on nije baš prijenosan.
Ja sam gledao Bosch a vi mi možete preporučiti i neku drugu marku.

Bosch pfs 55- cijena 600-650kn


Bosch pfs 65- cijena oko 900kn
Ti aparati sa slike nisu kompresori nego takozvane puhaljke boja.
Ti modeli stjetlozelene ili tamnozelene boje su boschovi amaterski aparati i nisu se bas pokazali po kvaliteti,a cjena im je dosta visoka.e plavi bosch je druga prica kvalitetnije puno i puno skuplje.
Ja osobno vise preferiram makitu i zakon je al imam i boscha da se razumijemo!

Htjel bi ispravit jednog kolegu kad je rekel da treba visoki tlak da bi se boja dobro lovila to nije istina!
D
Kvalitetniji pistolj radi do2.5bara ne ni malo vise.
Sljus pistolji rade na 3.0bara a mogu do 3.5 al ne vise.

Da bi se boja dobro lovila i da ne ispadne prvo treba dobro ocistiti podlogu,pa kvalitetna boja
Pa pistolj.
Danas su hobi kompresori kineski i sluze dobro i dugo za poslove kaj koristimo oko kuce,a kostaju oko 700-1000kn.:wink:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja sam napisal ovo za viši tlak prilikom špricanja jer ako je mali pritisak onda se zna dogoditi da se ne zapune sve rupice koje se dublje nalaze kak z višim pritiskom....tak je bar po mojem iskustvu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh