• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ja sam placao komad oko 40eur u proseku. vec koristim 10 god i kao nova. busilica enhel od 950 w tera ko luda. freza je skupa ali i brza ali otkazu brzo. zato na busilicu i bog.ova su makitina glodala i jako kvalitetna

Sad si baš razmišljam da pokušam na zrak...

Imam veliki kompresor koji planiramo ugurati u garažu, ili barem dovesti zrak do garaže iz neke druge prostorije u kojoj bi bio kompresor i brzom spojnicom spojiti na zračni alat za koji vjerujem da nije skuplji od el. aparata. Jedino što ograničava mjesto upotrebe..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sad si baš razmišljam da pokušam na zrak...

Imam veliki kompresor koji planiramo ugurati u garažu, ili barem dovesti zrak do garaže iz neke druge prostorije u kojoj bi bio kompresor i brzom spojnicom spojiti na zračni alat za koji vjerujem da nije skuplji od el. aparata. Jedino što ograničava mjesto upotrebe..
freze na zrak traze pritisak od 6-8 bar i dobru kolicinu vazduha za rad. drugo mnogo se mucka sa tim alatima. u firmi smo imali i elektricnih i pneumatskih i sve je crkavalo brzo. jedino neke svedjanke su se dobro pokazale ali se nesecam naziva. obicnu busilicu koja ima kuciste za lezaj napred ili sa reduktorskim kucistem i samo teraj
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
freze na zrak traze pritisak od 6-8 bar i dobru kolicinu vazduha za rad. drugo mnogo se mucka sa tim alatima. u firmi smo imali i elektricnih i pneumatskih i sve je crkavalo brzo. jedino neke svedjanke su se dobro pokazale ali se nesecam naziva. obicnu busilicu koja ima kuciste za lezaj napred ili sa reduktorskim kucistem i samo teraj

Imam čak i kutnu bušilicu, trebalo bi to isprobati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ej decki jel ko ima od vas keksericu za izradu rupa za kekse za izradu namjestaja.
Recimo nekaj jeftinije einhel zuti ili tak nekaj u tom rangu.Ak ima netko nek savi iskustva kak radi kak se da stelat i teh.sposobnosti.
Mislim ju kupit radi izrade 2 kuhinje sebi 8ec su mi se zdosle.
Napravil sam 4 ormara i jedan gredenc s ladicama i za to sam posudill makitu i stroj je al mislim da ispod 2000kn nema a kolko meni treba bit ce i neka jeftinija.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja ti imam iz Bauhausa AlfaTols i mogu reč samo riječi hvale,ja ju koristim najviše za obrezivanje parketa do zida ak negdi slučajno dođe do zida zbog vlage pa da se ne digne
Znači tjeram ju u 2cm hrastovine i pili,istina da se nakon metar-dva zgrije da ju treba hladit al pili i pili.
A tebi za u iveral bu držala ohoho,a mislim da je i garancija 5 god
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ima garanciju 3 ili 5 godina i meni treba samo za iveral tak da nije nesto opterecena.
Ko to proizvodi?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Eto imam jedan set viška :) pa ako netko treba neka se javi :), korišten su gedore 13, 17, 19, 22 i 27.
12 terokutne (idu na običnu maticu, zvijezdu i četverokutnu).
T ručka je izgubljena ali sam kupio novu od GEDOREa koja je možda još kvalitetnija.
Znači set je poput novog samo je kutija malo korodirala jer je set bio u podrumu, što se vidi na slikama.

Cijena novog seta je: 320 EUR
http://www.ebay.de/itm/Hazet-900Z-S...1701?pt=Kfz_Handwerkzeuge&hash=item589b07ccc5





 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo dva dobra "šublera" ilitiga pomicne mjerke, kako god...
to koristimo za ispitivanja...

fotografija0035i.jpg


ovaj veci je duzine jedan metar!
fotografija0036v.jpg
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ej decki jel ko ima od vas keksericu za izradu rupa za kekse za izradu namjestaja.
Recimo nekaj jeftinije einhel zuti ili tak nekaj u tom rangu.Ak ima netko nek savi iskustva kak radi kak se da stelat i teh.sposobnosti.
Mislim ju kupit radi izrade 2 kuhinje sebi 8ec su mi se zdosle.
Napravil sam 4 ormara i jedan gredenc s ladicama i za to sam posudill makitu i stroj je al mislim da ispod 2000kn nema a kolko meni treba bit ce i neka jeftinija.

Imam ja einhelovu vec jedno 5 godina. Naradila se dosta i radi bez problema jedino je prekidac dosta los. Meni je krepal vrlo brzo, al sam onda ugradil drugi na kabel. Sve u svemu vrijedi kolko kosta. Ako radis za sebe povremeno netreba ti bolji stroj.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Ej decki jel ko ima od vas keksericu za izradu rupa za kekse za izradu namjestaja.
Recimo nekaj jeftinije einhel zuti ili tak nekaj u tom rangu.Ak ima netko nek savi iskustva kak radi kak se da stelat i teh.sposobnosti.
Mislim ju kupit radi izrade 2 kuhinje sebi 8ec su mi se zdosle.
Napravil sam 4 ormara i jedan gredenc s ladicama i za to sam posudill makitu i stroj je al mislim da ispod 2000kn nema a kolko meni treba bit ce i neka jeftinija.

A da probaš naći polovnu profesionalnu (makita, bosch, metabo) ?
Vidio sam na njuškalu za 1000 kn nekorištenu Metabo s dodatni alatima (nema je više).

Malo pripazi po oglasniku, sigurno je kvalitetnije bolje a i ako je nekad budeš trebao ne daj Bože prodati opet možeš vratit više od pola nazad.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da probaš naći polovnu profesionalnu (makita, bosch, metabo) ?
Vidio sam na njuškalu za 1000 kn nekorištenu Metabo s dodatni alatima (nema je više).

Malo pripazi po oglasniku, sigurno je kvalitetnije bolje a i ako je nekad budeš trebao ne daj Bože prodati opet možeš vratit više od pola nazad.

Ma znam da bi se dalo nac marka rabljena,a ja ne radim puno malo za sebe opce neznam kaj da radim,mislil sam novo je novo,a nemam bas love za makitu.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Sa tim Tockicima pomijeras Subler u stotinjku tacno.
I sa tim tockicom imas istinitu mjeru je nije pritisak
velik sa sublerom. to znaci sve zavisi kako pritisnes
subler se krivi i moze da pokaze drugu mjeru vecu maju za
stotinku.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
istina, to je za fino mjerenje, na tim kotacima imas pomak od nekih 10 milimetara naprijed ili nazad, to dobro dode kad mjeris nesto na sto nemozes oduprijeti mjerac, odnosno kad mjeris neki razmak na ravnoj povrsini,
mi s tim mjerimo recimo rupe na bloku ili slivno...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Podalšak gedora kao moment ključ za malo finije i preciznije radove.Je stahlwilov i može se levo i desno stezat do 5kila.:icon_thumright:
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja imam nesto slicno tome ako se sjeti uslikacu
Stavi se na gedoru i ima Kazaljku od 1 -10 kg,, nije
neki precizni halat ali posluzi
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobio sam ga djabe ak bi trebalo kupit ga sigurno nebi.Kako kažeš kad je več doma pa nekad i posluži.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Upravo tako ja sam moj nastavak uzeo uz hrpu
masinskog halata. Ako upotrebim isplatio se
i ako ne nejede mi kruha nit trosi struju. hehe

Ja moram malo poslikati svoju radionicu kad odem kuci
za mene je najveci hobi Halat i poljoprivredne masine.
onda rucni rad Metall/Drvo/Koza itd. a kad imam vremena
i Lov
 

Najnoviji postovi

Na vrh