• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
S tim šublerom bi mogao i drva u šumi kubicirat'..:(rofl):

he, he... istina, ali ovaj digitalni je etalonski i s njim mogu umjeriti bilo koji šubler koji imas doma!
dosta je precizan, cak i preprecizan! :(rofl):
a i koooosta...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da nije tema al me zanima jel to 4718 model?
I di mu se naljeva ulje u motor i di mu je odusak?:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
12 ............
Iza kompresora se vidi čep za uljevanje ulja, a na njemu je i odušak.
Ko u Ursusa, ma isti :icon_oak::icon_oak:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A šta ako nema ovoga glatkoga ako morate staviti ključ na navoj, dali ga ošteti??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
A šta ako nema ovoga glatkoga ako morate staviti ključ na navoj, dali ga ošteti??
Normalno da ga ošteti, svaki takav vijak ima dio glatkog jer bi inače bil obični šaraf koji po cjelom tjelu ima navoj.
Ako je baš mali taj dio, jedino rješenje su kontra matice.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Normalno da ga ošteti, svaki takav vijak ima dio glatkog jer bi inače bil obični šaraf koji po cjelom tjelu ima navoj.
Ako je baš mali taj dio, jedino rješenje su kontra matice.

Da, ali sad znači meni taj ključ ne bi pomogao da izvadim one šarafe jer nema glatkoga vani, ja sam njih klještima išarafio, navoj je malo otišao, ali nije strašno, svakako ih neću koristiti više.. Da vas pitam, el bi umjesto tih šarafa mogao staviti obične, znači 4 šarafa obična?? Tamo ono za poteznicu, i taj dio za poteznicu će učvrstiti to jer on na knap ide tu..:icon_scratch:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Postoji i alat za te šarafe vadit koji gotovo neprimjetno ošteti navoj,izgleda ko gedora ona duža i nutra ima kao veljčiče koji u krug preime šaraf i stišču kad kreneš vrtit
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Postoji i alat za te šarafe vadit koji gotovo neprimjetno ošteti navoj,izgleda ko gedora ona duža i nutra ima kao veljčiče koji u krug preime šaraf i stišču kad kreneš vrtit

da, ali gdje naći takav ključ, a ja da ga kupujem ne treba mi, sad sam 4 šarafa odšarafio i kad ću opet nemam pojma, ali skoro neću..:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Znam da tebi nebi poslužilo ali ja sam tu sliku puknul radi Buče.

Mislim da nebi smjelo biti problema ako staviš obične šarafe
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
da, ali gdje naći takav ključ, a ja da ga kupujem ne treba mi, sad sam 4 šarafa odšarafio i kad ću opet nemam pojma, ali skoro neću..:)

Znam,skup je taj alat,neznam dal i ima pojedinačno,mi na poslu imali set od M6 do M14 Svakak se na isplati kupovat
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Muhanicar hvala ti na slici budem iso malo se igrat da si napravim takav kljuc uvijek ce dobro mi doc:icon_jook:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e muhanicar sad si me stvarno slatko nasmejao. pametniji popusta uvek bilo heheee
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato me je i nasmejao .odmah se setim kad popiz....... pa se dovatim cekica da ga pomilujem malko . probaj malo ulja za kocnice prvo staviti tu u prorez gde je kajla pa radapciger nategni pa cekic
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Da, i prvo ide klin van, a tek onda remenica, lančanik, zupčanik ili kaj je več gore
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad se setim na prikolici djubretarki kad smo skidali pre par godina da se izmeni lanac i lancanici a ono zavarilo od kiseline i korozije. ma dobro rece moja mati , gde se prvo za cekic uhvati .ko nije probao nije ni video sta su muke mehanicarske.
 

Najnoviji postovi

Na vrh