• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir nisu se zubi samo orunili nego je i puko imas stranicu prije kolko ga je ostalo a @dydy je komentiro tvoj alat samo je slike maknuo da se ne ponavljaju!!

Ak je pukel ondatje losa kvaliteta.
@dydy sve se koristi cesto i tjekom cjele godine osim nastavaka u metalno kuferu jer imam u plasticnom to sve tak da dok se ne potrose ili zagube nebudu se koristili.
Ja doma nemam radionu i da po cjele dane sarafim nego za svoje potrebe samo i sve me sluzi al se i pazi na sve.
Evo recimo stihl sprica je negdje oko 75.godiste i jos radi ko vurica jedino je sad u garazi jer mjenjamo remene jer su orginal struli.:icon_thumright::(mm):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nemora bit da je loša kvaliteta..jednostavno ako je šaraf zapečeni ili potpuno zahrđani onda nebu išel..nekaj mora se oštetiti ili puknuti...o ja sam strgal toraksa kad sam odšrafljuval šaraf koji je bio zašarafljen u ispušnu granu,tj.držal je turbinu zašarafljenu za granu ispuha...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ošlo je to sad u malo krivu ulicu, ali nema veze. Ja sam htio kazat da je unior skuplji od proxxona, po meni i kvalitetniji. Al to je samo moje mišljenje. Sa druge strane makita je zakon, al ovaj alat i kofer nikako nejdu uz kvalitetu makite. Vjeruj mi, to makite vidjelo nije. Poludim dok proizvođaći, dobavljaći, mute vodu i prodaju muda pod bubrege. Rekao sam već, nije bed ako je iz Kine, ali je bed dok netko to umota u celofan ili nabija cijenu. Zanimljivo, takve goovo identične setove je nudio i zeleni Bosch:icon_hang: Od bitova najbolja iskustva imam sa Werom i Wihom. A što se tiće čvrstoće, to je nemoguće napraviti a da ne pukne dok se preforsira. Primjera radi, imbus 7mm na kliještima kočnica, ako se uzme dugi bit, puca ko repa, al ako se uzme kratki, torzija je manja i on ne puca. Sve to ima svoje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle ja neznam ko to radi al pise makita tak da bi moglo biti svasta,al mene sluzi i nemam proble s tim,a kaj se tice proxona ovaj moj je kupljen za vrijeme juge u minhenu i stvarno je cvrst i kvalitetan!
Za unior i druge marke necu pisat jer nemam vecih iskustva s njima.
Od okastih i viljuskastih imam isto iz njemacke neznam tocno koja su marka al su super i ni jedan nije pukel ili se spigal vec 25god.
Tak da ak ti treba za malo posla moze posluzit i jeftiniji alat al netko ko radi puno ili ima radionu obrt tom treba kvaliteta.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Ma ovo što ima oficir je Makita ali nižeg cjenovnog ranga, i ne može se usporediti s Einhelom, Hastom ili nekim sličnim kinezom, ali je i nešto skuplja.
Ovaj Proxxon je starije proizvodnje, danas proxxon ima proizvodnju u Taiwanu, ali također radi izvrstan alat.
Proxxon je po kvaliteti usporediv s Uniorom, ali se nikako ne može usporediti s PREMIUM brendovima kao što su:
Hazet, Gedore, Heyco, Snap-on, Beta (prava Beta ne Beta easy), Elora, Facom, Sam, Stubai i ima ih još dosta...

Hodor, danas skoro svi veći proizvođači rade svoje početne modele (čitaj niža cijena) izvan Eu (npr bosch), ili svoje matične zemlje (makita - kina, taiwan ovisno jel baterijski ili mrežni program)...

Taj alat je također dobar, ima nižu cijenu, napravljen je po standardu, jedino je možda završna kontrola proizvoda lošija... A za kofer ? Jel kofer bitan?? Pa valjda je bitno što je u koferu ;)... ( Imam par iskustava isti kofer, isti sadržaj a ne može se usporedit kvaliteta unutar njega...) tako da...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Accu bušilica je Makita i tu nema dileme, ja samo komentiram ove alate što su došči zajedno s njome. To je neki uvoznik po svoj prilici napunio taj set sa tim bitovima. Makita ima svoje bitove, ali oni imaju ugraviran krug sa slovom M i crta ispod(mislim da se radi o brandu zvanom HIT) , e to je već vrhunski alat
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo decki isel sam gledat koje marke imam od kljuceva i kljesta,ima svegatMatador radoapciger,unior,wiesman i druge slika govori u svoje ime.







program for screenshots for windows







imagen


Jel netko zna cemu ovo sluzi?







screen shot

Koji je po vama najjaci i najbolji borer od ovih na slici,dva su reca i jedan je neki drugi.
Kaj velite na fleksericu,nove bosch i makite joj se mogu sakrit. 83God i jos radi ko blesava samo cetkice i kabel novi.
 
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
S ovim u plavoj kutiji vadiš potrgane vijke van... jer ima na tom alatu vreteno s lijevim smjerom. Zabušiš strgani vijak i nalijevo ga izvadiš s odgovarajućim promjerom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S ovim u plavoj kutiji vadiš potrgane vijke van... jer ima na tom alatu vreteno s lijevim smjerom. Zabušiš strgani vijak i nalijevo ga izvadiš s odgovarajućim promjerom

A super,a nisam ni znal za kaj je a imam to vec jako dugo,mislil sam da je ureznica nekakva al opet mi je bilo cudno kaj navoj ide u konus.
Hvala na odgovoru.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja imam Unior sav alat, male gedore u onoj žutoj kutijici, od 4 do 13 bar mislim i one velike do 32 ako ne i više.
Više manje imam zelenu kutiju Unior alate i sve što ti treba je u njoj.
Svaki nasadni ključ ili gedore će otići kvragu ako si baš siliš, npr za šarafe na traktorskim gumama i felgama, to se ne koriste gedore i ostali ključevi, nego one cijevi( ne znam kako se to zove) što imaju rupu kroz koju se šipka provlači i onda na šipku lijepo cijev od metra i skači nogama, nema onoga šaraf je zapekao, samo i ti veliki šarafi imaju meso debelo ko mali prst. To se je prije dobivalo sa traktorima kad su se kupovali i ostalim strojevima.

Od električnog većinom je Bosch, od 90-ih do dans je bila većinom zelena linija, a sad smo počeli kupovati plavu i to zamjenjivati, ako ovaj plavi izdrži bar 10 god rada kao zeleni ja mu zahvalan do neba. Imao sam malu zelenu brusilicu pws ni sama ne zna koliko je željeza pobrusila, i to još s onom teškom šajbom s onim kamenim zrcima koja su ljepljena s katranom, po pola sata se nije gasila, sve do ti je bila teška za držati u ruci, 10 min odmora i tako opet. Bušilica se još drži, promjenute su četkice jedno 4-5 puta i još šljaka, ubodna pila isto ali mislio sam kupiti neki cirkular.

Gledao sam ima kod Milića dosta povoljno plavi Bosch gks 190 pa me zanima dat to što čemu valja, samo mi nemojte sad preporučit neko smeće od 500kn, jer za te pare nema kvalitetan alat. Može Makita i ovo bolje, i da trebala bi dubina reza biti bar 6cm, zato mi ova i odgovara, ne mora imati postolje koje može na vodilicu jer mi to ne treba.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ti za točkove se zovu cijevasti ključevi. Dobar ključ košta 30 -40€. Imam ih 4 komada, s dobrom polugom može se sve odvrnuti.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
je tako se zovu, samo ovi što ima slika na internetu su mala beba, moj za 32 ima bar 2 kile
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
@ Oficir
S onim lijevim svrdlima nemoj ni pokušati vaditi zahrđale šarafe jer lako pucaju, a ako pukne onda si ga najebo.
To ti je više alat za plastične ili drvene šarafe. Kad zbušiš preveliku rupu onda još i širi raf pa još bolje cvika, a ako zbušiš malu onda mali puca.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jao takav nož,tj mačetu sam ja imal,al mi je neko ju ukral dok smo bili u šumi prespavali..oštrica je bila duga oko pol metra...htio sam danas poslikati malo naš alat ali pošto sam došal malo prije doma ,onda nisam stigel..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo radapciger za magnete na raznim kosilicama,frezama,motorima.
I ovo sam dobil s zetorom kad smo ga kupili,kljuc za sarafe za felge i dizalica mislim da je 3tone a mozda i 5t.





free jpeg images
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Dizalica je 5t, i ja sam dobio taj ključ s traktorom i još cijelu kutiju alata s njim, al ja to ne koristim, koriste se oni ključevi još od Ursusa.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
712
Dizalica je 5t, i ja sam dobio taj ključ s traktorom i još cijelu kutiju alata s njim, al ja to ne koristim, koriste se oni ključevi još od Ursusa.

Jesu to ključevi marke Derby ? Bio bih ti zahvalan ako bi ih mogao uslikati,
hoby mi je alat pa me zanima koji su setovi dolazili s ursusom.
Sa zetorom dolazi Tona alat, a ove dizalice su Tatra ako se dobro sjećam.
S IMT 542 nova linija 87 god, je dolazio ključ 17-27 s podjelom na sebi (poput ravnala).
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slike jednog maljusnog kljucica:icon_e_biggrin:
cam00109.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh