• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nekidan sam imao dobro iskustvo s alatom.. Naime, na cesti (točnije silasku s autoputa) sam naišao na Wuerthovu račnu, još u dobrom stanju:(y):.. Osim pohabane ručke, ostalo je apsolutno funkcionalno.. Ispalo je da je nečija nesreća moja sreća i jedino mi je zbog toga malo teško pri srcu..:icon_e_sad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovakav materijal nije niti za cavle raditi a pogotovo ne borere !
Je, ali kad se namota uljevo imaš prekrasan lijevi borer kojega je jako teško kupiti, samo je ovaj bil malo preoštar, a ja pregrub :icon_lol:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imali smo u firmi jednom takve burgije za stubnu busilicu. sef kupi na pijaci i koju god stavimo busiti kako se ugreje tako se savije obicno gvozdje. prava burgija mora puci na bocno naprezanje ili preveliku silu. nepamtim kad sam vidio i kupio kvalitetnu burgiju u poslednje vreme. srecom imam jos nesto starih kvalitetnih burgija od pre 20 i vise god ali i njih nestaje polako..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam skoro se borere od RECA ULTRA,RECA SPECIAL, i super su jako ostra cvsta i izdrzljiva svrdla,mislim da su Talijanska al nisam bas siguran.ima slika par postova prije.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
To je onaj savitljivi, za bušenje na nedostupnim mjestima...:icon_rofl:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
. srecom imam jos nesto starih kvalitetnih burgija od pre 20 i vise god ali i njih nestaje polako..

ja imam doma staru zalihu jugoalatovih borera.......za moje potrebe i više nego dobri...
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Je, ali kad se namota uljevo imaš prekrasan lijevi borer kojega je jako teško kupiti, samo je ovaj bil malo preoštar, a ja pregrub :icon_lol:

Ocito nisi znao koliko stisnuti , bice da si malo previse pivi vidio taj dan !
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
ja imam doma staru zalihu jugoalatovih borera.......za moje potrebe i više nego dobri...
A da mi je samo znat kadi bi ti mogal nabavit bolji borer ?:icon_madu:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
A da mi je samo znat kadi bi ti mogal nabavit bolji borer ?:icon_madu:

U nedjelju na misu na Hrelić (ili Jakuševec) i nemoj da fališ.. Ako tamo nema kvalitetnih borera iz davnih vremena, onda odlazim s foruma..:(emo):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e danas naletim na nove ureznice ali iz starih zaliha jedne firme. sve masinske i uzmem 8-10-12 posto su mi najpotrebnije a manjih imam. ove sam imao ali lopuze pocistile.najgore sto nisam imao novaca da uzmem i burgija isto iz starih zaliha.valjda ce biti sledece pijace u rumi ponovo .to su od pre preko 30 god alati iz magacina zaostali. firma pukla i oterana u gvozdje cela jedino su ovo uspeli sacuvati i rasprodati
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
To je sve popaljeno od radnika koji to sad prodaju na sitno. Godinama su to gomilali bez veze, pa sad kad vide da im ne treba, prodaju.. Onome tko treba alata, dobro došlo.. Zar nije tako?:(blush):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Sve su to ti isti radnici ionak kupili, a da nisu popalili oni u istom dučanu bi završilo :icon_wink:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Sve su to ti isti radnici ionak kupili, a da nisu popalili oni u istom dučanu bi završilo :icon_wink:

Nije firma propatila puno zbog par borera i sitnih krađa.. Na kraju, nekom desetom je to dobro došlo, pa i meni između ostalih. Gricka me ta kleptomanija, znaš? Ljudi kradu i kad im ne treba..

Kad se osvrneš po tuđim garažama ili gruntu, velike vrijednosti su doslovce bezvrijedne jer se ne iskorištavaju prema njihovoj namjeni.. A gazda se inati iz nekog razloga.. Onda sve to netko iz loze pobaca u otpad ili istrune od starosti i neodržavanja.:icon_hang::(doh):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma firma je prodata u staro gvozdje. radnici koji su cistili i sekli sve u gvozdje su to uzeli i prodaju. mozda su i platili na kilo ali nije ni bitno. najbitnije da se tako nesto nije bacilo u pretapanje. to bi bilo zalosno ko i mnoge stvari koje su tako zavrsile. zalosno je stvarno kako su pojedine firme zavrsile a radile punom parom.namerno unistene.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nešto si razmišljam da pokušam preraditi stari škripac na žgance u onaj na zračni cilindar..

Ima li itko kakovih iskustava ili kakvu ideju u vezi s tim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh