• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
na golfu je ludi šaraf za ispuštanje ulja, nekaj između 15 i 16 :icon_scratch:
Ima gde za kupit takav nastavak gedore, original za tu namjenu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
O kojem Golfu je rječ? Znam da su ovi stariji imali 17 ili 19.
Možda ga je neko pobrusil.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
o golfu 4- '99g.
poslal sam ovome upit da li imaju prikladni nastavak za gedore:

http://www.kesic-oprema.hr/
imaju i krune za skidanje filtera, (tj. kape od posude u kojoj je filter) iako to sam riješil s ključem sa gumenim remenom, ali čep kartera je vrag. šesnaestica gedore bi ga možda otšrafila ali bu se gad garant ausrajsal, a još ga treba onda natrag zategnuti tak da bi to onda bilo:icon_hang:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
A kaj je to gore šesterougaoni šaraf ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Daj me naj klati, kolki meštri su godinama generalke delali bez colovih alata i kolke oglodane šarafe otpustili kaj su kojekakvi jageri sa rolcangama otpuščali.....
Gedora na 12 čoškov ili kakva poderana bi tu legla samo tak.

Tropi gore gedoru 17 ili 16 koja bolje paše ali obavezno šesterougaonu, eventualno prije malo izbatinaj taj čep i mora se dati otpustiti.
Kad ga skineš onda je on tvoj. Moreš ga složiti na ključ koji ti je pri ruki uvek, Moreš čak i na onaj koji je za kotače pa moreš i na cesti ulje menjati ako zatreba.
Ako je premali priheftaš veču maticu, a ako je preveliki obrusiš. Moreš zbušiti rupu na njemu pa gore ugraditi manji čep, moreš odzračnik od kočionog ugraditi pa da na konus brtvi, moreš kuglicu pod njrga deti .........

Ma kombinacija je mali milion, sad kad on bude dole, a to na opisani način nebi smel biti problem.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ak treba sa rolcangama ga skini a poslje tj prije jadnostavno kupi novi čep koji košta par kn i nemaš brige drugi put,ja na golfu trojki,tj dva su trenutno kod kuče mjenjam čep ponekad i svaki put kad i ulje,doduše nabavljam ih đabe pa onda:(rofl):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
bu kum posudil gedore, meni ko za vraga 16-ica fali, s viljuškastim nema šanse, cjevasti se rascval jer je kineski bil, a okastoga nemam :(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
o golfu 4- '99g.
poslal sam ovome upit da li imaju prikladni nastavak za gedore:

http://www.kesic-oprema.hr/
imaju i krune za skidanje filtera, (tj. kape od posude u kojoj je filter) iako to sam riješil s ključem sa gumenim remenom, ali čep kartera je vrag. šesnaestica gedore bi ga možda otšrafila ali bu se gad garant ausrajsal, a još ga treba onda natrag zategnuti tak da bi to onda bilo:icon_hang:
Ako je čep aluminijski onda se mjenja , nema natrag
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
s viljuškastim nema šanse, cjevasti se rascval jer je kineski bil, a okastoga nemam :(

Baš radi takvih igračov koji su se igrali prije tebe na tom šarafu sa alatom sličnim tvome ti sad imaš probleme.

@Puknuti, zakaj bi trebalo mjenjati čep ako je aluminijski?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tak je to kod novih modela auta , inžinjeri su upotrijebili tehnologiju da nam naprave trošak tojest da zarade .
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ne znam kakov je ali gledal sam video na yutubu kak je neki baja mjenjal ulje na takvom golfu sličnog godišta i nije čep mijenjal nego samo brtvu, a brtva je bila original metalna pločica na kojoj je zljepljen i gumeni dio

na ladi nivi je to sve lakše išlo i bilo ozbiljnije napravljeno
:icon_confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj taj video
Neka škvadra je opet počela isisavati ulje preko mejrača baš radi tih problema s čepom
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod VW motora sa aluminij karterom svaka zamjena ulja novi čep i brtva koja je več origi na čepu.To je fabrička uputa za servise.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Čemu se mučiti z brtvama?
Ja sve takve čepe brtvim s teflon trakom.
Ne curi i netreba čep divljački stezati.
Mojih par lipa...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Možda sam trebal prvo skinuti plastični štitnik podvozja…??
Sad me nekaj kopka da je morti to bil šaraf čep od getribe… stvar je takva da je u plastici rupa i kroz tu rupu je dostupan jedan šaraf. Rupu je neko isjekao jer mu se nije dali skidati cijelu plastiku.

Evo spomenutog filma, zapravo sranje od filma, makar ovo je sve otišlo u off od „alata“ i ko zna kaj budu moderatori složili s toga.
http://www.youtube.com/watch?v=si2kcKGGKPc
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja isto koristim teflon traku.. uvjek se bez problema odšarafljuje što mi i je najbitnije..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Danas nažalost je teško kupiti kvalitetnu teflon traku, sve Kina, i zato ja radije koristim Wurth-ovu PTFE traku.
Skupa je, ali vredi svake uložene lipe

@ stricvujc ni treba skidati plastike, rekli su sad koji dan sneg. Samo ga u dobar zapuh zapeljaš i onda kreneš u rikverc, plastika se bu sama skinula.

Nisam siguran za četvorku, ali na trojci treba skidati plastiku. Tu rupu koju imaš sigurno nije niko bušil za ispuštanje ulje iz getribe jer se to ne dela svako leto, jenput na deset let je dosta
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
istina, getriba je ipak dalje nazaj...
razni drek more biti... serviser kod kojega je to bilo zadnje je lopov, ko zna kakav je šraf on gore stisnul, morti je umjesto originalnoga metnul nekakvoga zamjenskoga, a morti je baš originalni takav lude dimenzije. V ponedeljak pem prvo pitat dal imaju v dućanu čep kartera, a onda s ovim dolje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bila je u jednoj temi rasprava oko kartera i tih čepova,i ljepo sam napisal da se čepovi na aluminijskim karterima mjenjaju kod svake izmjene a kod običnih šarafa ide svaki put nova podloška pa netreba krvnički stezat,pa su me.ismijali a sad to neki članovi spominju!:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh