• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Mišljenje o LINCOS alatu??!?

Molio bi vas da mi netko kaze kakva je kvaliteta lincos alata,zato kaj imam u planu kupovati alat za kucnu radionu zato kaj ove godine zavrsavam skolovanje,na taj alat sam slucajno naletio na njuskalu i vidim da imaju dosta alata a nije ni toliko skupo.Pa ako neko moze da mi kaze kakav je taj alat?

Hvala unaprijed :(y):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Mišljenje o LINCOS alatu??!?

Lincos je trgovina koja prodaje alat a ne firma koja je uradila alat.Za početnika tije dovoljan i hoby alat jer profi alat ima jaku cenu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
htel bi imati vlastiti izvlakač za kugle i krajnike. Koji je dobra marka?
Posudil sam nekakav od prijatelja sad za prvu silu taj alat jer skidam to s lade nive. Krajnik od volana sam skinul al kugle vilice su kučke... kucam čekićem dok stežem, ali nejde. Brenera nemam da zgrijem. A kolko to vruće treba zgrijati, morem na lampaš na petroliju?:icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Složiš si doma jednoga u varenoj izvedbi i to ti bu najbolja marka.
Brenerom ni blizu krajniku i kugli jer više nisu za daljnu upotrebu.

Ovisno kakva izvedba ti bolje paše

izvlakac-krajnike-bahco-belzer-slika-4367262.jpg


izvlakac-krajnike-bahco-belzer-slika-5794321.jpg
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
gledal sam malo po netu, ovakvog kak je na prvoj sliki bi si htel priuštiti jenoga dana. Sistem šaraf plus poluga. Gledal sam Neptun centar alata Varaždin
http://www.nca-alati.hr/ imaju dobrih stvari, moral bum ih pogledati.
A samogradnja izvlakača, nemam švasaparat, ljudi koje znam da imaju oni nisu neki ozbiljni meštri i tak da to mi nije realna opcija.
Inače ovo moje je večeras riješeno, macola ih je izvadila najbolje. Izvlakač od frenda se je počel pigati, isto je neki home-made, solidni komad železa ali nije konstrukcijski dobro izveden.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je s takvima delas samo dok oces zameniti kuglu ili krajnika jer drugac ih ostetis,ovo je pravi alat
pb240039ef8.jpg
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je znam,i da napravis nebude to kak spada,takav isti sam posudil,mislim istoga oblika ali ovaj je bil marke hazet,valjda najkvalitetniji alat ikad,i dok naspanam,onda lupim po tom alatu gde dojde krajnik tam de matica dojde,de je navoj,tu lupim i vani je zacas,nit netreba alata tak jako spanati,lupim po alatu tom de dojde to i vani je manje od sekunde :icon_super:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poturi dizalicu ispod diska kocionog za siri deo. malo podigni i tezi cekic i raspali. rus je to i drugacije jok. kakve skalamerije i td. to jedino na finim vozilima moze. to kad konus zapece to je strasno nekad tako da te skalamerije ni pipnuti nemogu a na udarac i vibraciju hoce puci pod naprezanjem. cekic od 1kg i raspali
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Po alatu se ne tuče , naročito ako nije tvoj ..zato me ne pitaj da ti kaj posudim xd

vaš velečasni
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Hvala Vica na savjetima.
Skinul sam ja sve to još prije Nove godine s auta tak da nije bilo problem izbijati s macolom. Kugle su s vilicom povezane s tri šarafa koji su se užasno zapekli, to je isto bilo ubojstvo skinuti.
Ali sam tek jučer v garaži izbijal kugle van iz „rukavca“ ili kak se već zove taj dio u kojega je kugla na konus ušarafljena.

Kugle su original- nisu nikad mijenjane od 87, donje se više niti nedaju okretati, jedva s papigama, a gornje čak imaju priključak za nekakvu valjda rusku mazalicu, nije normalna nipla nek šarafić. Naravno moj stari to nije nikad podmazival. Sad mi je jasno zašto je taj auto škripal i cvilil ko ide tenk. Uglavnom to je sad sve riješeno.
Rado bi se upustil u samogradnju lade nive, ali bi mi trebala školjka, ova stara je propala totalno, to je prek ljeta ko veliko osinje gnijezdo.

A ovakav izvlakač kakav je @fićona na slici stavil, to sam već odlučil da budem kupil. Treba to uvijek u životu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako su grede zdrave i nije lupana i ta skoljka se da uraditi ko nova. nije mi prvi put a sluzi gde uradim i vise nego na originalu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne tuče po alatu nego po rusu ma i ja budem po svojem :icon_lol:


je znam,i da napravis nebude to kak spada,takav isti sam posudil,mislim istoga oblika ali ovaj je bil marke hazet,valjda najkvalitetniji alat ikad,i dok naspanam,onda lupim po tom alatu gde dojde krajnik tam de matica dojde,de je navoj,tu lupim i vani je zacas,nit netreba alata tak jako spanati,lupim po alatu tom de dojde to i vani je manje od sekunde :icon_super:
:(y):

vaš velečasni
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Pozdrav
Novi sam tu i danas malo pročačkao ovu temu i pohvalna je od moje strane.
Inace imam svakakvog alata i uređaja,ali jedino sta mi jos fali je kompresor za
garazne potrebe:pa me zanima prodaje li ko koji DOBAR kompresoric do kojekakvih 500 tinjak kunica
Unaprijed zahvaljujem!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@vica-da… sve se more kad čovek ima volju, sredstva i talent.
Po meni ništa na toj školjki nije zdravo, dal se u teoriji može urediti, možda ali u praksi sigurno zahtjeva puno truda i velika ulaganja. Inače već je jedanput rađena limarija prije desetak godina dok je taj auto još bio registriran. Taj limar je onda pokrpal i pošprical ali eto, od 2007 auto je izložen atmosferilijama non stop i tak to.
Nego ubuduće moral bum otvoriti temu o ladi ili u svaštari ili tu u mehaničkoj radionici, dok me nije moderator v top nabil zbog off topičarenja :pig:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
@verbončić,
za 100€ nađe se novog u trgovini uljnog od 25 litara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh