• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako nigde nesisti vazduh dok druka neki ventil je zalepio. skini glavu to nije problem i najverovatnije dve limene plocice su ventili. operi ih od necistoca i mesta na glavi i ponovo sklopi. ako nije sta puklo unutra morace da puni. verovatno je nesto potpalo pod plocicu i vitla u prazno. filteri za vazduh su uzasni i treba ih napraviti od filtera za ulje i izbusiti koju rupu sa strane i mir posle. tako i na mojem moram uraditi ali nikako vremena da se uradi narezana cev
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Baš se tako ponaša, nigdje ne šišti samo vrti na prazno. Skinuti ću ventile kada uhvatim vremena i javim rezultate.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Samo mu malo WD-a špricni u usis ili motornoga ulja.
Ako si siguran da ti ventili ne brtve.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako si nesto farbao u blizini njega znaj da su slepljeni .dovoljna je truncica i zeza. to ti je par vijcica samo odvrnuti. kad sklapas ako su limcici ventili malo toat masti stavi da ti drzi dok nesklopis
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Evo izviješće:

Kompresor je marke Power plus 24 l
Filter - prečistač zraka začepljen kao zemljom, dakle od prašine jer nikada nije čišćen.
Skinem prečistač i vidim puno prljavštine u glavi, žicom je izmrvim i ispušem, našpricam WD-a i uključim.
Kompresor radi i nabija pritisak i još malo dodam WD-a.
Nabio pritisak do 7 bara, ne gasi se jer zrak počinje izbijati na onaj ventil na izlazu iz glave iz kojega cijev odlazi u rezervoar.

Za sada toliko - radi, samo ću poslije vidjeti što je sa ovim ventilom.
Ovaj kompresor mi je pomoćni za teren tako da se ne koristi često.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno malo zaribava od kondenza ili trunka potpadne. nekad i kod mene pocne. samo cesce treba malo povuci onu alku da procisti i proradi i nema problema. napravi od cevi reducir umesto tog filtera stavis uljni od auta. spolja samo probusis par rupa na limu i nema boljeg filtera. nekoliko sam ih uradio a sebi nikako.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
E oprostite nisam vam zahvalio na sugestijama - pomoći.
Meni ne pušta na ventilu sa alkom već na izlazu iz glave, a sa njega ide cijev do ventila sa alkom.. Ovaj ventil ima kuglicu, izgleda kao uljna mazalica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...napravi od cevi reducir umesto tog filtera stavis uljni od auta. spolja samo probusis par rupa na limu i nema boljeg filtera. nekoliko sam ih uradio a sebi nikako.
Netreba nikaj bušiti. Povleče i kroz usisnu gumu na filteru. Ujedno je filter tiši, jer nema onoga prrr, prrr
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze i bez ali lakse mu vuci kad se izbnuse rupe. doduse u firmi sam radio na dva komada za teren ali im dusa isterana pa su hteli povlaciti pomalo ulje. kad sam ih izbusio nije bilo tih nus pojava.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po pravilu ide kompresol ulje i ono je retko prilicno ,ali je kod nas tesko naci. u mojem je sintetika 5w40 i to prilicno kvalitetna i dosta bolje se ponasa pogotovu zimi sa startom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neka to njima pa nek sipaju. to i ostala nasa ulja vise ja nesipam. nezna se koje je gore od kojeg. a druga stvar u prodavnicama ga i nema nego jedino da narucis i cekas a onda te osure sa cenom lopovi.zato uzmem nesto kvalitetno u sta sam siguran i teraj
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kakvi su alati forch? Ciljam na elektricnu busilicu
Sta je najbolje od makite, wurth, forch? Koju jos marku gledati uz te tri, ne bi neki krs kupovao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Makita je proizvođač alata i iza alata stoje svojim imenom.
Würth i Förch su trgovci koji ne proizvode alat već prodaju tuđi alat pod svojom markom. Ne mora to biti loše, no često nije ni jeftinije od "pravih" marki.
Pri meni Makita i plavi Bosch vode mrtvu trku u broju alata. Imam i poneki drugi jeftiniji komad alata, no taj se i manje koristi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Wurth i Forch su samo trgovačke marke, ne proizvode ništa.
Da imam para za preseravanje i kupujem bušilicu bio bi to Fein:icon_rofl:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Cije onda busilice stoje iza wurtha ili forcha? Jer njihov je znak na njima.
Ova dva komada sto imam su trajala 30ak godina, donio stari iz njemacke plavi bosch, sad bi uzeo opet nest i to je to, a ne bi kupovao svakih pola godine narancastu bosch braviu ili kak se vec zove. Sad ako je to preseravanje, onda se preseravamo jbg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imaju više dobavljača i sve su to dobre marke(bosch plavi, aeg, elu, itd). Nije uvijek jedna marka u pitanju, zavisi kako s kime sklope ugovor.
Baci sliku bušilice pa ćemo probat odgonetnut čija je zapravo.
Ovaj drugi dio mog odgovora očito nisi shvatio, al nema veze.:(hi):
primjer:
wyrzynarka-bosch-gst-135-ce-720w-wycinarka-1912709173.jpg


wuerth-stichsaege-stp-135s-exact-bosch-gst-135.jpg


test-schlagbohrmaschinen-05.jpg


44129.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh