• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pozdrav
Novi sam tu i danas malo pročačkao ovu temu i pohvalna je od moje strane.
Inace imam svakakvog alata i uređaja,ali jedino sta mi jos fali je kompresor za
garazne potrebe:pa me zanima prodaje li ko koji DOBAR kompresoric do kojekakvih 500 tinjak kunica
Unaprijed zahvaljujem!

Nejasno mi je sta te prijeci da odes u trgovinu kupiti nov za te novce ? ako bas zelis stari evo ja ti prodam jedan od 50 lit a ja cu otici kupiti novi za istu lovu !
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Recimi di je 500tinjak kuna novi od 50lit i kupujem ga odmah.Tu ga od 50lit ispod 1400kn ne nadjes nigdje.Od 25lit u Bauhausu Pula bez ijednog prikljucka je 800kn
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas ima povoljnije .mali od 25L je oko 120 eur a veci od 50L kao moj je oko 140-160eur.kinezi su ali posluze .taj sam kupio samo zbog rada van radionice da lakse ubacim u auto i radim gde treba. ali i u radionici za sve sitnije poslove ga koristim jer onom od 240L treba bar 5min da nabije pritisak .ovako caskom odradim
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Je dobro držati bocu stalno pod tlakom? Imam ja jedan od 90L i stalno je pun zraka.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
predvidjena i jeste da bude pod pritiskom. kod kineskih obicno kad je hladnije moram ispustiti pritisak da bi motor mogao startovati jer su slabi. cak sam i ulje nasuo najredje sto ima. ali posle 2-3 god sam nadje mesto na spojevima gde ispusti pritisak tako da nemoram ispustati vise.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ne ,nego kad je hladno ispod 5 stepeni uopste tesko motor pokrene kompresor. jos ako ima pritiska u boci onda je skoro nemoguce. zato i ako ima ispustim pritisak pa probam ili ga moram zagrejati .sad kad sam nasuo sinteticko neko retko nemam problema do -5.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e kolega dok budes kupoval onda mi javi prek pp gdi si kupil da si i ja kupim jer nevolim posudivati bas alat :icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Tome lakšem startu bi trebal služiti onaj rasteretni ventil, a trebal bi imati i onaj ventil koji sprečava povrat stlačenog zraka iz boce.
A da bum iskren, kakvi je to radni prostor i kaj u njemu možeš radi ako je temperatura ispod 5, brrrr zima?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad ,u radionici stoji koja se negreje ako nema posla a nekad treba doduvati gumu ili neku sitnicu izduvati ili sl .a ako cu loziti pec za 2mjn posla ebiga. zato je dobio retko ali kvalitetno ulje i mnogo bolje startuje uopste. slabi su tu elektromotori iako im pise 1,5 kw.ali to mozda u snovima imaju.stvarne snage nema vise od 0,8-1kw. pomogne malo ventil rasterecenja i to sam probao ali ulje je najvise doprinelo. ali ako nece on startovati veliki uvek hoce pa da je i min 30
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi neki dan kupili kompresor mecafer 100l polovni
za sad radi nadam se da ce tako i ostati pošto nisam cuo za tu marku
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Recimi di je 500tinjak kuna novi od 50lit i kupujem ga odmah.Tu ga od 50lit ispod 1400kn ne nadjes nigdje.Od 25lit u Bauhausu Pula bez ijednog prikljucka je 800kn

Oprosti nisam vidio pitanje pa zato kasnim za odgovorom ! recimo u Bauhausu Pula
su ti po po 600 tinjak kuna a ja sam ovaj koji sam ti ponudio kupio nov za 440 kuna u italiji to jest u palmanovi u onoj ogromnoj trgovini u koju su mnogi nekada isli a kojoj sam ja zaboravio ime !
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Uključio sam kompresor za zrak na niskoj temperaturi prije par dana i ne puni bocu.

Kompresor je kupljen prije par godina u robnoj kući, koštao je oko 500 kn nikakva marka, služio za prijevoz u autu, mislim da 20 ili 25 l.
Rekao mi je čovjek da su mi najvjerojatnije otišli ventili na glavi.
Koje ulje ide u njega, ono što sam dobio sa njim sam izgubio i nikada nisam dosipavao jer u radioni imam kompresor 100 l trofazni sa 2 glave.

Na koliko bara radi zračni alat, odvijač, mazalica i sl.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Moguce da je samo zaledio ventil pa zrak umjesto u bocu izlazi na odusak , kompresor moras redovno prazniti od kondezata i kontorlirati ulje , a ulje stavi bilo koje motorno neces pogrijesiti !
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
U tom slucaju , prvo provjeri siguronosni ventil mislim da je on krivac za sve !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh