• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja sam napisal ovo za viši tlak prilikom špricanja jer ako je mali pritisak onda se zna dogoditi da se ne zapune sve rupice koje se dublje nalaze kak z višim pritiskom....tak je bar po mojem iskustvu...

Znam da si to ti napisal al nije ni bitno ko je al kod profi alata netreba vise od 2.5bara je je sve nastelano kak treba i mjesanje boje i zraka je optimalno i najbolje ide, a svaku podlogu prije spricanja moras zbrusit dobro i vise puta spricat onda ti uopce netreba visoki tlak.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja sam napisal ovo za viši tlak prilikom špricanja jer ako je mali pritisak onda se zna dogoditi da se ne zapune sve rupice koje se dublje nalaze kak z višim pritiskom....tak je bar po mojem iskustvu...

Netreba ti veci pritisak od oko 2.5 bara jer vise zraka ti zaznosi jako boju boja se mora razrijedit kako treba, dobro pripremit podlogu, sprica dobro podesit, netreba prevelit pritisak i donekle osjecaj u ruci da ispadne kako treba!
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Istina je da za špricanje optimalan tlak oko 2.5 bara, naravno klasičnom špricom na zrak. Inače radim u stolariji i godišnje potrošimo preko 1000 kg laka i prije smo špricali sa SATA špricom, a sad s nekom Wurth ali skoro ista, obje jako dobre i oko 2500 kn koštale. imali smo dvije prezentacije is wurha jedan pištolj, slično ko bateriska bušilica i taj je bil pal prezenteru i odma pukla glav i težak jedno 4 kile, može za nešto hobi, ali oko 6000 kn cijena, po meni stvarno neisplativo, a drugi je bil airlees, to je pumpa koja pumpa lak, nema zraka, pritisak može iči do 300 bara, ima nastavak koji se uroni u kantu s lakom, pumpa vuče i dalje tjera i ti držiš samo pištolj i špricaš, ali to je prvenstveno za lakove na vodenoj bazi i gušče lakove, za nitro i poliuretan nije dobro jer previše laka troši, iako je dosta veče iskorištenje laka preko 90 % skoro da ni nema magle, največa mana mu je cijena, oko 12000 kn, a što bi nama trebalo je airlees sa dodatnim priključkom za zrak i za njega je cijena bila 30000 kn jer nije atestiran za naše tržište, pa čekamo ulazak u eu da bude moguč uvoz bez atesta iz eu. I da zaključim, za farbat prozore kvlitetan (skuplji) penzl, i malo prakse i bez problema to ide netreba ništa štitit, a več postavljene prozore štitit stakla i okov je veči posal nego prefarbat ga.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj stroj kaj velis kaj vuce boju iz kante imamo mi u firmi i s tim strojem crtamo crte za parking i invalidska mjesta, samo ta boja koju mi koristimo je kancerogena i gusta.
Tu pumpu tjera hondin motor od 6ks. I mobilan je a u kantu ide neki aparat sa 2 crjeva.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je nekvalitetan pistolj za farbanje nece pomoci ni 1 bar ni 6 bara pritiska. njima se nemoze lepeza i kolicina boje lepo uskladiti nikad. svi kvalitetniji imaju dobro uskladenu lepezu sa diznom i njihov pritisak nikad neide preko 3 bar . sata pistolj kad je nastelujes moze imati lepezu 20cm i svud jednaku kolicinu boje nabaci. velikim pritiskom samo mozes dobiti tanak sloj boje koji nevalja i rasipanje nepotrebno boje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kakve šprice, kompresori, pištolji ................ koji bakrači.
Tak se posel dela.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BB_bzn55Xak[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kakve šprice, kompresori, pištolji ................ koji bakrači.
Tak se posel dela.

Dobra pluca sigurno ne pusi i precizna ruka cuda rade:icon_rofl::icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
luda masta radi svasta a i svasta napravi. jel farbao neko na boce kiseonika?
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
buco ima pravo netreba veci pritisak od 2.5 bara.

moj stari sef je nekada spajao industrijski usisivac
obratno i spricao metalne nosace tako
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
kakve šprice, kompresori, pištolji ................ Koji bakrači.
Tak se posel dela.

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=bb_bzn55xak[/yt]

još malo pa bu i pri nama ovak .......:(
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Velite da one amaterske sprice iz kompleta ne valjaju ja sam pofarbo haubu na autu i super mi je ispala jedino me zeznuo pa mi nije dobru nijansu boje pogodio!
jedna slika koju sam nasao malo se slabije vide al skuzit cete na sta mislim sutra cu poslikat kak sad izgleda!
[/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nema s toga kruha.
Preskup sport.
a kad ti u pola farbanja nestane struje. meni se desilo pa se nezna sta je gore . ni prati sve pa ponovo ili boca. bila puna redukujem joj pritisak na 2bar i izdrzala. nekad je kiseonik bio jeftin a tesko kupiti kompresore pa su auto farbari sa bocama farbali. i najbolje . moj majstor gde sam ucio farbarluk mi je pricao o tome tako da sam se i ja spasao zbog nestanka struje i zavrsio posao
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
06032013378.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] evo glodala za frezere koje koristim na busilici .prosirujem rupe ili razne obrade metala koje nemogu drugim alatom. obecao sam slike jednom kolegi da vidi kako izgleda a jako zahvalan alat
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Alaj su skupa glodala!!:frown:
A odu kao sladoled..
A trebalo bi i stroj s dovoljno snage i okretaja..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
skupa su kaj suho zlato...potogovo ako su neke bolje kvalitete...mi smo planirali kupiti ih ali dok smo vidjeli cjenu...odma smo odustali od kupnje i posudili smo od kolege koji ih dosta koristi a još su u odličnom stanju...to si ih on donio iz njemačke pa tamo je i kvaliteta...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
a kad ti u pola farbanja nestane struje. meni se desilo pa se nezna sta je gore . ni prati sve pa ponovo ili boca. bila puna redukujem joj pritisak na 2bar i izdrzala. nekad je kiseonik bio jeftin a tesko kupiti kompresore pa su auto farbari sa bocama farbali. i najbolje . moj majstor gde sam ucio farbarluk mi je pricao o tome tako da sam se i ja spasao zbog nestanka struje i zavrsio posao
U extremnim situacijama prihvačam, ali za svaki dan ne.
Istina da je to čisto, bez vode, bez prašine, ujednačen pritisak .............. ali skupo.

Jednom prilikom su susedi nekaj farbali i riknul je u pol posla kompresor. Oni na brzaka njega na auto prikolicu i gas na benzinsku na punjenje i tako nekoliko puta.
Koji je to smeh bil, a još veči je bil izgled laka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Alaj su skupa glodala!!:frown:
A odu kao sladoled..
A trebalo bi i stroj s dovoljno snage i okretaja..

Moj mehanicar ima jedan njemacki velicine manji od stapnog miksera al ima snage ko u prici na 220v ide i kosta 4000kn a nastavci takozvani bijaks su fakat skupi komad 200kn.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam placao komad oko 40eur u proseku. vec koristim 10 god i kao nova. busilica enhel od 950 w tera ko luda. freza je skupa ali i brza ali otkazu brzo. zato na busilicu i bog.ova su makitina glodala i jako kvalitetna
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U extremnim situacijama prihvačam, ali za svaki dan ne.
Istina da je to čisto, bez vode, bez prašine, ujednačen pritisak .............. ali skupo.

Jednom prilikom su susedi nekaj farbali i riknul je u pol posla kompresor. Oni na brzaka njega na auto prikolicu i gas na benzinsku na punjenje i tako nekoliko puta.
Koji je to smeh bil, a još veči je bil izgled laka.

kod lakiranja je najbitnije potrefiti vreme izmedju slojeva. ako presusi sloj bolje ga peri jer razjede jedan drugi pa ko cigla hrapav izgleda.to mu se verovatno desilo. meni i ako se desi sad da nestane honda je tu i casom prespojim kaisima kompresor
 

Najnoviji postovi

Na vrh