• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

C

cegi

Guest
ma i kod mene ima još puno toga što stoji sam po stelažama, i kartonskim kutijama ali sam sliko samo ovo :D
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene kljucevi i kljesta stoje objeseni na zidu na nekoj iverici a sarafcigeri zapiknuti u letvu kad je lijepo poslozeno sve se vidi al vecinom nije pa treba uvijek trazit:icon_biggrin:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
isto imam ključeve na daskama zašarafljenim o zid a za kliješta nikad dosta mjesta mada su zabita 5 čavla od 15 cm... a šarafoncigeri ga kolko ti srce počeli...ima ih najmanje 50 i imamo jednu dva meternu dasku zbušenu i v te rupe su naslagani...
 
C

cegi

Guest
ma kod mene kao šro se vidi na slici, je poslagano ono kao neki noviji alat na stelaži ali ima oš jako puno i tog starog što je po svagdje :p
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Kao što sam obećao evo par slika alata, za danas nasadni ključevi, sutra ću ključeve poslikat kao što se vidi na slikama imam dosta alata, to mi je hoby ali uvijek dobro i dođe. Moje isprike ako sam pretjerao sa slikama. :) Ali ima toga poprilično.
Jedna zajednička slika:

1/4": Gedore i Lux profi (crveni),

3/8" : Proxxon,

1/2" :- Unior,

- Gedore,

- Elofort( starija proizvodnja - identičan Elori, današnji su lošiji),

-set u kutiji od Tanga - ovdje ima svega: Koken, Hazet, Tang, Unior, Carl Walter, Heyco,
Tona (čehoslovački jako kvalitetni alat), Findor, Perg, Genius, Carolus, Astrofit, Craftsman.
Ovaj set koristim najviše i tu imam gedore od 6 do 36 (sve prihvat 1/2"), većina ih je i dupla
(6 i 12-terokutne).


3/4" : Neo tools - (od 22 do 50 mm)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
nitko ne spominje USAG BETA TOPTUL, sve profi, ovaj zadnji se prodaje kod mene u gradu i mogu reći da je vrhunski imam dosta toga ali po neku gedoru kada mi ode ili trebam nešto spec. imaju katloge i drugi dan je kod nas, sve vrhinsko


Evo ja osobno mogu tvrditi da je toptul odlična roba, a i ima doživotnu garanciju, ako pukne, račun u ruku u interkars i molim ljepo novu i dobiš novu! Imam od njih komplet šrafcigera, obične gedore i gedore za pištolj! Neke za pištolj su se več naradile ali ne poznaju ništa, veliki šrafciger više služi ko pajser nego za kaj mu je svrha ali trpi miško!

p.s. Imam i uniora za dvoje tačke star sigurno več 25-30 godina i još uvjek služi svrsi a preradil je ko kod rjetko koga, pojedine gedore i ključevi više nemaju ni zuba ali i dalje služe za izbijače ili nekaj slično!:(rofl)::icon_kidra::icon_thumright:
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
kod uniora mi se jako sviđa kaj ima u setu onu veliku zglobnu polugu,to je prava stvar
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
kod uniora mi se jako sviđa kaj ima u setu onu veliku zglobnu polugu,to je prava stvar

Odličan je unior, makar se pokvario, ovaj novi s plavo-sivim ručkama dosta je slab.
Tu polugu imam i kod ovog narančastog 3/4" seta, ali se ne vidi jer je na dnu.
Postoji ta ručka i od Hazeta i Gedore, ali sama s prihvatom 1/2" košta oko 50 EUR.
Želja mi je nabaviti jednu garnituru Snap-on, ali to je zasad samo san.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kao što sam obećao evo par slika alata, za danas nasadni ključevi, sutra ću ključeve poslikat kao što se vidi na slikama imam dosta alata, to mi je hoby ali uvijek dobro i dođe. Moje isprike ako sam pretjerao sa slikama. :) Ali ima toga poprilično.

3/4" : Neo tools - (od 22 do 50 mm)

Daj mi reci gdje se može nabaviti takav set jakih i velikih gedora???
I nekakva okvirna cjena?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Daj mi reci gdje se može nabaviti takav set jakih i velikih gedora???
I nekakva okvirna cjena?

Ja sam ovo uspio nabaviti preko jednog prijatelja, prodavao ih je po 1400 kn.
Meni je dao nešto nižu cijenu, ali set je identičan uniorovom.

Cijena ti varira, od nekih 700 kn do 1500 pa i više ako je neka marka (USAG; HAZET; GEDORE).

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/gedore-19-50-oglas-7003784

Ovo ti je povoljno ako si zainteresiran.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam ovo uspio nabaviti preko jednog prijatelja, prodavao ih je po 1400 kn.
Meni je dao nešto nižu cijenu, ali set je identičan uniorovom.

Cijena ti varira, od nekih 700 kn do 1500 pa i više ako je neka marka (USAG; HAZET; GEDORE).

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/gedore-19-50-oglas-7003784

Ovo ti je povoljno ako si zainteresiran.

Ma ove s njuškala mi se čine ko neka koneska roba?? kakvog si mišljenja o tom plavom setu??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...garnitura-3-4-19-50-12-kutni-21-d-maurer.aspx

Šanana ovakve ja imam i do sada nemam s njima problema, kupio ih kod Peveca, prije par godina bili 1050kn. Set je 21 dijelni od 19 - 50mm. Ovi u Trgoagenciji su imali nekakvu garnituru za 650kn i vidim da je nema vise u ponudi. Tu sam garnituru ogledo par dana nakon sto sam kupio ove moje sjecam se da sam bio ljut ko vrag.

Imaju ih jos u ponudi samo za 100kn vise:

http://www.trgo-agencija.hr/detalji...ra-3-4-19-50mm-6-kutni-20-d-bgs-art-1202.aspx

ovo bi mogli bit kineski, mozda i ne samo glasno razmisljam
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Ma ove s njuškala mi se čine ko neka koneska roba?? kakvog si mišljenja o tom plavom setu??

Ma većina njih ti je kinesko, ali to ne znači da su loše.
Imam jedan njemački test ključeva i pokazalo se da je indijski HR jači od Hazeta i Gedore, radilo se o vilasto okastom ključu 13.

Evo nešto bolje: http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/kljuc-nasadni-3-4-garnitura-unior-oglas-7042305

A iskreno ako ih budeš koristio do ključa 36 one sve valjaju, druga stvar ako je budeš koristio s ključem 50... Onda treba bit
nešto bolje, barem unior.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
i6dk3ieafoa5t1novfs9.jpg
[/URL][/IMG]
wde0pcx01xsywid3j9oh.jpg
[/URL][/IMG]proxon iz metroa- prošle godine kupljen- 650 kuna, par dana poslje se pojavi u vinkopromu 530 kuna ali čini mi se trenutna akcija. Za sada zadovoljan, nije puno radio. Jedino stjenka svake gedore mi se čini malo tanka, ali ona nije namjenjena da se po njoj skače.od 8-34 mm je promjer.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ja uvijek otpustim sa ključem pa onda čegrtaljkom tako da teško može pući .
od alata koristim unior knipex i lux za kojeg mnogi kažu da je loš ali služi nas dobro
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Vidi se i po obliku kuteva na gedorama, a i po uputstvu da može zahvatiti i šerafe zvjezdastog oblika..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ja uvijek otpustim sa ključem pa onda čegrtaljkom tako da teško može pući .
od alata koristim unior knipex i lux za kojeg mnogi kažu da je loš ali služi nas dobro

tako i ja otpuštam, zna se zašto služi čegrtaljka- za otpuštanje i stezanje na nedostupnim mjestima, azavršno stezanje sa ključem ili gedorom. Markec ne razumijem kako mogu ići na zvjezdaste gedore
 

Najnoviji postovi

Na vrh