• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Imam stari set okastih ključeva od 6-22...
A gore piše ovako: DROP FORGED Specal STEEL Germany

Jel tko čuo za takvo nešto?

Inače je extra kvalitete, stari njemački alat:)

Imam okasti 16/17, isti takav oblik ima i BELZER, koji je inače vrhunski alat.

CRAFTSMAN je inače vrhunski alat (oni starijeg datuma), danas se kvaliteta abnormalno srozala.

Velika dilema je koristiti 12-terokutne gedore ili 6-kutne na običnim 6 kutnim maticama. Čitajući po jednom američkom forumu došao sam do zaključka da je za manje brojeve bolje 6 kutno jer se manji brojevi lakše okrznu.
 

Prilozi

  • 6 kut.jpg
    6 kut.jpg
    8.9 KB · Pregleda: 285
  • 12 kut.jpg
    12 kut.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 601

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imam ja par takvih ključeva dosta starih al su stvarno kvalitetni:(handshake):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slike moje racne koja je potrgala veci broj gidora i sarafa:)
[/IMG]
[/IMG]
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Evo slike moje racne koja je potrgala veci broj gidora i sarafa:)
[/IMG]
[/IMG]

Inače su jednosmjerne račne robusnije, i odlaze samo četverokuti za prihvat, ali je mehanizam odličan.
Stara škola ! :D
Jel znaš koji je proizvođač ? Kakvog je oblika drška ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Imam okasti 16/17, isti takav oblik ima i BELZER, koji je inače vrhunski alat.

CRAFTSMAN je inače vrhunski alat (oni starijeg datuma), danas se kvaliteta abnormalno srozala.

Velika dilema je koristiti 12-terokutne gedore ili 6-kutne na običnim 6 kutnim maticama. Čitajući po jednom američkom forumu došao sam do zaključka da je za manje brojeve bolje 6 kutno jer se manji brojevi lakše okrznu.

Ja imam neke prastare ruske 12ero kutne i super zadovoljan sa kvalitetom, odlićne za nepristupaćna mjesta, ali i jako oštećuju glave vijka....međutim, zbog potrošenosti kupio neke nastavke od prokssona i to je potpuno nova priča, provjerena na ispušnoj grani..
Danas su nastavci za gedore primjenili potpuno novu koncepciju prihvata......nekad se kvaliteta alata ocjenjivala kolko precizno sjeda na glavu vijka(da nema zazora), međutim danas to više nije bitno, jer su nasadci oblikovani da ne hvataju za uglove vijaka nego za stranice. Na taj način moguće je prenjeti puno veći moment
Nekad:
Stahlwille_Nuss_03.jpg



danas:
Gedore_Nu__02.jpg


Isti sistem imaju i 6erokuti
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Ja imam neke prastare ruske 12ero kutne i super zadovoljan sa kvalitetom, odlićne za nepristupaćna mjesta, ali i jako oštećuju glave vijka....međutim, zbog potrošenosti kupio neke nastavke od prokssona i to je potpuno nova priča, provjerena na ispušnoj grani..
Danas su nastavci za gedore primjenili potpuno novu koncepciju prihvata......nekad se kvaliteta alata ocjenjivala kolko precizno sjeda na glavu vijka(da nema zazora), međutim danas to više nije bitno, jer su nasadci oblikovani da ne hvataju za uglove vijaka nego za stranice. Na taj način moguće je prenjeti puno veći moment
Nekad:
Stahlwille_Nuss_03.jpg



danas:
Gedore_Nu__02.jpg


Isti sistem imaju i 6erokuti

Tako je, GEDORE taj profil naziva Unit drive, Unior - life profil, isto imaju i Hazet i Stahlwille (Anti sleep drive)...

Moji favoriti su inače GEDORE; HAZET i STAHLWILLE, oni su i kod 12terokutnog starog sustava imali malu toleranciju (njihove interne norme su čak strožije i od DINa).
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Inače su jednosmjerne račne robusnije, i odlaze samo četverokuti za prihvat, ali je mehanizam odličan.
Stara škola ! :D
Jel znaš koji je proizvođač ? Kakvog je oblika drška ?

Neznam ti nista ni koji je proizvodac ni kad je kupljena uglavno jako je stara a ovaj cetvero kut di dolazi gidora sam mijenjao jer sam stari negdi izgubio drska ti je okrugla ravna nema nista na kraju evo je i danas potrgala dva profi toraksa 40 i 45 pukli su samo tak:eek::
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
po obliku račne ne vidim razlike sa onima na prvoj strani:icon_e_wink:...vjerijatno neka trgovačka marka u pitanju
Šteta...neko te dobro nasamario....
http://www.ebay.de/itm/Knarrenkasten-Steckschluesselsatz-Werkzeugkoffer-AKTION-/120697928019


BGS
02569.jpg


Condor
openBinary.php

Eh zaboravio napisati da ga ja toliko nisam platio, toliko je u dućanu trenutno MPC, :D

Ipak nebi dao tolke novce ni ja.

A gle dal nekog nasamare il ne... pitanje je kvaliteta, i kinezi skopiraju puno stvari koje mogu biti iste ko jaje jajetu...

Kad bumo nekaj zašrafili bumo vidli :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ja u kvalitetu ne ulazim, na kraju krajeva nemam iskustva....kada sam napisao, na samaren, mislio sam na cijenu, al eto, ne bi ni ti dao, kao što kažeš
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Eh zaboravio napisati da ga ja toliko nisam platio, toliko je u dućanu trenutno MPC, :D

Ipak nebi dao tolke novce ni ja.

A gle dal nekog nasamare il ne... pitanje je kvaliteta, i kinezi skopiraju puno stvari koje mogu biti iste ko jaje jajetu...

Kad bumo nekaj zašrafili bumo vidli :)

Sve je to isto, makar postoje varijacije između tih setova i odstupanja u kvaliteti.

Ako ne budeš s njima radio sigurno će bit dugo kao nove :p !
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
BGS je dobar alat. I većina ovih ostalih navedenih. Za kućnu upotrebu ne treba pretjerivati s kvalitetom koja dolazi u kompletu s urnebesnom cijenom. Mislim da bi se više trebalo posvetiti promjenama standarda u globalnoj mehanici. Sad se sve više pojavljuju auti i strojevi s novim oblicima vijaka (tipa zvijezde...), pa smatram da su novije gedore (inače se kaže nasadni ključevi, jer je gedore marka alata) drugačijeg oblika da mogu uloviti i novije vrste vijaka..

Tko je iz ZG ili okolice, istina je da se na Hreliću može naći vrlo kvalitetnog alata za normalne pare, ali preporučam samo onima koji znaju što traže.

Unior preporučam zbog omjera cijene i kvalitete.

Osobno imam svega pomalo. Kupujem kvalitetan alat, ali uglavnom pojedinačno i to one alatke koje se najčešće habaju ili posebne alate tipa Wolfova glava za filtere ulja ili koješta sl. Kupovanje kompleta ima smisla samo ako je već postojeći komplet u katastrofalnom stanju ili fali previše dijelova..

LP
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Zanimljivo, večina alata dolazi iz Njemačke, još kad je iz Solingena, nemožeš falit niti da hoćeš...:p:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ove nasadne sam nabavio još kad je bila SR Njemačka,od 9-32,ima recimo i broj 16,23,jedino mi na račvi se uvinuo onaj komad koji se pomiće a kod nas nema ni na staroj krami ni u željezari,uglavnom preferiram ako naleti na staroj krami UNIOR,TANG,ovo su ti nasadni marka je neka čudna RAHSOL ali jake do boli,neke su van mjesta jer treba malo počistiti,

Uploaded with ImageShack.us
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Rahsol je zapravo gedore, i moment ključevi od gedorea nose taj naziv, dakle vrhunska roba:icon_smile:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
711
Rahsol je zapravo gedore, i moment ključevi od gedorea nose taj naziv, dakle vrhunska roba:icon_smile:

Rahsol nije gedore, osim kod moment ključeva.

Gedore je kupio Rahsol (Richard Abraham Herder Solingen), upravo zbog (kilo) moment ključeva,
inače sva roba rahsola je puno jeftinija, dok su razvoj kilo ključeva zadržali.
Carolus i Rahsol su brandovi od Gedorea, dok je GEDORE premium marka.

Ali slažem se da si u rangu uniora i rahsol i carolus, znači dobra roba, dok je gedore za stepenicu bolji.

Dolazim kući u petak pa ću poslikat neke svoje alate :).
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ok, ne znam tolko puno o tome...al znam da gedore ima divizije, habero(čekići), ochsenkopf(šumarski alat), pa tako i rashol predstavlja diviziju....čini mi se da su to sve nekad bile
zasebne tvrtke koje su se našle pod istom kapom....
 

Najnoviji postovi

Na vrh