• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Probao kotače na 539, zadnje nije uspio odvit ručno zategnuti, prednje je uspio. Vidit ćemo dalje u radu, ali poslužit će, pogotovo oko kombajna za tu cijenu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Probelm je kaj ljudi nemaju iskustva sa alatom, nego vide kak npr takva bušilica odvijač košta par hiljada kuna, i kaj se sve snjom da napravit, pa si misle kaj bum to kupil skupo je, ima u lidlu za par sto kuna isto takva, i kad kupe onda se uvjere da to nevalja.
Pa ne košta neki brend bez razloga kolko košta. Malo ljudi kuži neke stvari pa se zalete.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Upravo to. Kupio sam je jer košta 600 kn. Ali pročitao sam koje je snage i znam da je 400 Nm. Nisam ni očekivao da će biti ko Milwaukee koji košta 5500 kn i ima 2034 Nm odvijačke snage.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
Vecina forumasa hvali neke alate pogotovo nove, ja prednost dajem polovnom koji je poprilicno stariji a time i kvalitetniji. Najveca je mana neznati alat kvalitetno koristit, koje su prave mogucnosti, pa se unisti. Popravci automobila traze vrhunski alat jer su i vijci visoke tvrdoce.Mada se ovde izuzev nekoliko ozbiljnih ljudi sa znanjem komentarisu o alatu ali je upitno koliko sa nim rade i koliko je iskustvo koje pisu. Recimo dosta je elekrticara sa iskustvom ali ko umije naviklovat motor to je prica, a zato mogu da kaz kako mnogo vise znaju i kao, da su znanje stekli znojem a za ozbiljan argument onda kozu kako su pobrkani pojmovi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Parkside alat je za amatere, koji alat ne koriste svaki dan, jednako kao zeleni Bosch, Einhell i još neke jeftinije marke. Nisu im svi alati dobri, no baterijski svakak jesu. Nisu Bosch po trajnosti, ali su vrlo blizu po mnogim svojstvima. Nekome tko ne živi od toga, sasvim su dovoljni. Imam i par poznanika koji ih koriste za posel. Dakleradili budu ko i svaki drugi, ako se od njih ne očekuje nemoguće.

Najveći nedostatak Parkside-a je to kaj se alati prodaju povremeno i u ograničenim količinama, pa se zato razgrabe.

Najveća prednost je bezuvjetna garancija od 3 ili 5g. te relativno jeftine baterije i zato ih ljudi vole. Nisam siguran imaju li i druge marke takvu politiku.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ali pročitao sam koje je snage i znam da je 400 Nm.
Sa 400 Nm momenata možeš odšarafiti sve do M 30 vijaka. Ovo ti je 40 kila na jednome metru dužine. Kotači na avtu su zateznuti po propisima 12 kila na metru - 120 Nm. Ali mislim da ova Lidlova nema toliko snage - 400Nm. 😐
Ja imam Makitu sa 180 Nm i odsarafi sve do M20.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nekad je bosch imal samo zeleni alat, i bil je jako kvalitetan. Onda su kasnije uveli plavi, samo kaj neznam jel su zelenog kaj oslabili ili je ostal isti. Dok su počeli sa plavim.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vidim krenut će rasprava nadr majstora opet, pa onda i ja imam puno pravo kenjat hahaha

Da je to kvaliteta - nije, za mene koji hobi šarafam je ok. Htio sam kupiti boscha plavog za 1700kn, 18V, 400Nm nazivna "snaga", onda ukucao u gogela taj alat i vidim da ga ovaj parkside podere u testu.

Nažalost došlo je vrijeme da je bolje gledat što ima dužu garanciju i manje košta da ostane više para u džepu nego kupovanje marke.

Ne, nisam licemjer jer sam prije samo nekoliko stranica rekao da mi to ne treba... Zaredala su se 3 auta na kojima je trebalo mjenjati selene prednjih vilica I jebada je to vrtat rukama iskreno, pogotovo ako su ranije izbijani čekićem šarafi pa su navoji malo bolji nadalje ima tu i hrđe naravno. Posudio sam bap to baterijsko gov*o, Einhell od 380Nm i hebem ga ja pomogao je, nisu me ruke boljele od dobrog života, pa za 600 kuna ću valjda nekog vraga privrnit - odvrnit.

I evo taj test, sad ne mere bit da je Bosch svaki šaraf tukao u gulu 😅🤣🤣


Park je brži, a ovaj zadnji dio za kotačima, nemam pojma ionako koristim breaker bar za popustiti šarafe ovo samo treba da ubrza bizmis, ako se ne pokaže, bit će na prodaju hahaha
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Vecina forumasa hvali neke alate pogotovo nove, ja prednost dajem polovnom koji je poprilicno stariji a time i kvalitetniji. Najveca je mana neznati alat kvalitetno koristit, koje su prave mogucnosti, pa se unisti. Popravci automobila traze vrhunski alat jer su i vijci visoke tvrdoce.Mada se ovde izuzev nekoliko ozbiljnih ljudi sa znanjem komentarisu o alatu ali je upitno koliko sa nim rade i koliko je iskustvo koje pisu. Recimo dosta je elekrticara sa iskustvom ali ko umije naviklovat motor to je prica, a zato mogu da kaz kako mnogo vise znaju i kao, da su znanje stekli znojem a za ozbiljan argument onda kozu kako su pobrkani pojmovi.
- I ja si volim kupiti dobar stari alat, ali su mi zaprli staru kramu radi korone.
- Te sadašnje navale i stihijske kupovine Parkside alata su samo hir i trenutni modni trend, bude to za koje vrijeme splasnulo.
- Alat je alat, bez obzira da li je nov, ili rabljen, polovan, važno da je ispravan i funkcionalan.
- Popravci automobila ti na prvom mjestu traže vrhunsko poznavanje modela, tipa i tehnologije vozila, tada ti alat ne mora biti "skuplji od zlata". Druga je stvar što i dobar majstor želi imati kvalitetan alat, jer je sve to njemu i dobra reklama, ali i solidna štednja, kvalitetan alat se rjeđe mora amortizirati - osim kod našeg kolege forumaša Kupljenca, taj vrag bude i žvakaču strgal, a kako ne bi gedoru :hahah: ili slično, on ti je naš sileđija u radioni.
- Smiješna ti je usporedba kvalitetnog električara sa poznavanjem premotavanja / viklovanja elektro motora. Ja ti mogu sa kakvim god želiš jamstvom garantirati da niti jedan, pa ni najbolji "vikler" ne bude popravio "struju" na CNC stroju, ili na onim poslovima kojima se recimo koliko ja malo znam o tome bavi naš kolega forumaš ZJ. To što vikler zna premotati motor ti je danas ništa posebno, ali danas biti električar u industrijskom pogonu je "strava i tiha jeza - zajedno". Dok napraviš defektažu kvara - doktoriraš...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Opet me vlečeš za nos, al nema veze, nebum se srdil, al bum ponovil da ja delam sa alatom, delam kak se dela, normalno da je takav posel zahtjevni da nekaj mora i puknut, prešla su ona vremana vaša iz one države kaj si imal celi dan cajta razmatrati i gruntati kak odšerafit neki šeraf. Danas nema toga, nema odmora na poslu i filozofije i vječanja, i neznam kaj, kak kaj se bu kaj delalo, danas su neka drugra vremena.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
O vrag te dal, pa pak si dežural na tipkovnici i odmah si me zaskočil :hahah: . Je denes su druga vremena, ali: godine (i tebi) idu,lete ko minute, naj na to pozabiti, vrag neg nosi alat i posel...
 

Najnoviji postovi

Na vrh