• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,476
Pojma nemam. To sam pobral de i švasaparat. Bilo je raznih alatki na gratis akciji. Ima i bravarski šestar,al za ovo nemam ideju
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
333
To je šestar pomoću kojega se izrezuju klinkeritne brtve.

Znači, ovaj centralni dio sa ručkom se stavi u centar brtve . A ovaj vanjski nož se namjesti na određenu mjeru. Najprije se reže vanjski promjer ,potom unutarnji. Za izrezivanje je potrebno više prolaza, ovisno o debljini brtvenog papira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Klasično mjesto gdje u većini kabela nastaje prekid...

Vidim koristiš ovaj manji "šarafciger"...moj je starije izvedbe, valjda više od 11g. star...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,714
Ovaj manji kacavide (odvijač) koristim već nekih 3 - 4 godine, za sada nije bilo problema.
Ista stvar je bila sa brusilicom AEG prekid žice , koliko se sjećam i tamo je smeđa bila u prekidu, dvaput sam je skraćivao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Kod mene pak obično strada kabel na starni utikača, možda zato kaj ga ja na nježno namotam na alat poslje upotrebe
 

Najnoviji postovi

Na vrh