• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
12mm samo malo sporije nek ovo tanje.
Z ovom do sad najdeblje 20mm. Dizne kaj dojdu s njom ok,sa ebaya ak su iz kine slaba korist, keramiku sam do sad mjenjal samo kad mi je pištolj pal i polupal ju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko je koji od vas centimetri reza napravil(namjerno ne pišem metara)?
Ja pola metra s ovom i hvala ljepa vratite mi brener.
 

Prilozi

  • 16944181314231238885091514430241.jpg
    16944181314231238885091514430241.jpg
    37 KB · Pregleda: 26
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja se ne mogu pohvaliti kilometrima, radio s nekim poljskim mig/mag-mma-plazma od 2.000kn kod kolege kada je dizao šupu pa smo rezali firkant 80x80x3 i 10x10x3 i to je išlo leđero, e sad ako bi ga se uprdilo u nešto žešće, mislim da bi brzo intermitenca došla na vrata.

Ne mora biti 2u1 ili 3u1, primarno mi je samo plazma, imam neki stari TIG za kojeg ne znam niti jeli ispravan, to sam "dobio" za prijevoz kada se čistila jedna stara garaža. TIG za sada u drugi plan pada.

Dakle, gledati trofazni priključak i nešto bliže 70A 🤔

@vlč.puknuti
Koliko je to u centimetrima? 😂😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislil sam odmah napisati da deklariranu debljinu rezanja skoro prepoloviš. Dosta je rečeno u prethodnim postovima. Dodal bi još samo da plazmu baš ne preferiram za deblje limove. Čim dizna nije nova, plazma podrezuje i to se na debljim matreijalima itekako primijeti. Ako zbog cijene eliminiramo laser, za sve iznad 12 mm, osim ako podrezivanje nije problem, mi je logičnije koristiti autogeno. Dobar majstor napravi samo zeru grublji rez od plazme, ali nema podrezivanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Dobra i korisna lampa, imal sam volju kupiti takvu Bernericu ali nije nikad došla na red.
Koristim one kao olovke i prezadovoljan sam sa njima. posebno sa trajanjem baterije mada su Kineskinje.
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
25
Imam daleko jači i masivniji stroj (oko 4kW), ali ne guram tak debele grane!
Kakav je stroj u pitanju, gdje si ga nabavio, cijena? Tvoji dojmovi, iskustva?

Pitam jer već neko vrijeme tražim nešto slično, a ovi iz baucenatara i Lidla mi se čine nejaki za moje potrebe (oko 400 stabala voća). Uglavnom bi se stroj koristio jednom godišnje za usitnjavanje granja nakon rezidbe.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,344
To je bio stroj za usitnjavanje cijelih klipova kukuruza. Ima tri noža oko 300 mm. Izbacio sam sito. i nakalemio neki motor od oko 4 kW 3F
IMG_20220717_121918.jpg

A imam i dijelove za jedan drugi stroj na disk!
 

Najnoviji postovi

Na vrh