• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Preporuka za zračno sjedalo, a da nije grammer? Ili ako netko ima nekog polovnjaka, voljan sam čuti ponudu.

Grammer je top, ali malo preskup za ovogodišnje uvjete. Osim ako našem neko polovno...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Imam ti ja od MAN-a Ak ti nije prevelik i ak imaš zraka.
Koji model? Dimenzije neke?

Za Zetora je jer se mehaničko raspalo prije par dana pa bih ubacio zračno.

Kakva mu treba dobava zraka? Bi se dalo skompletirati na vanjski kompresor za sjedala, da ga negdje stavim?

@Lee Champa
Na tome tvoja guza sjedi 😂😂
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,064
Dok ste već kod zračnih sjedala, kak to točno funkcionira? Kompresor je vanjski na motoru, imam jedno crijevo dolazno (deblje) i tri tanja koja idu nekam u sic.
Treba tu kakav ventil/razvod biti?
Ne vidi se baš najbolje, al bilo kaj bi mi puno pomoglo. Ovo blindirano je dolaz, čim maknem čep zrak ide van..
To je na AC od našeg DVDa
 

Prilozi

  • 20230825_174350.jpg
    20230825_174350.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 37
  • 20230825_174410.jpg
    20230825_174410.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 37
  • 20230825_174342.jpg
    20230825_174342.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 37

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
@Propali Poljoprivrednik Nič s toga, imal sam ga ja u 7011,naslon je visok pa slabo iza vidiš doduše ti imaš zadnju šajbu drugačiju pa bi bilo nešto bolje al opet bi trebalo naslon odrezati na visinu kak imaju traktorski. Kaj se tiče zraka ja sam ga bil spojil na onaj mali kompresorček na akumulator i palil po potrebi da mi ovaj od traktora ne nabija stalno, tu bi recimo dobro došla jedna mala boca od 8l i to bi bilo odlično iako i bez zraka je taj sic udobniji nek traktorski.Bilo mi je žal rezati sic a i nemam vremena se igrat tak da sam ga izvadil. Bum sutra poslikal čisto da vidiš....

Dok ste već kod zračnih sjedala, kak to točno funkcionira? Kompresor je vanjski na motoru, imam jedno crijevo dolazno (deblje) i tri tanja koja idu nekam u sic.
Treba tu kakav ventil/razvod biti?
Ne vidi se baš najbolje, al bilo kaj bi mi puno pomoglo. Ovo blindirano je dolaz, čim maknem čep zrak ide van..
To je na AC od našeg DVDa
Koji kamion?Sjedalo Grammer? Isri?nekaj treće?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,064
Evo kamiona na sliki. A podatak o sicu nemam.. Nisam opće gledal koji je🤦
 

Prilozi

  • 20230825_182740.jpg
    20230825_182740.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 43

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Stigel mi juče i danas neki novi alat koji mi povremeno zatreba ali slika nema jer nije baš fotogeničan pa da nebi bilo podsmijavanja.
Poslužil bu on meni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa u neku ruku si u pravu :unsure:
Jedan alat se na nešto natakne, a drugi je kombinirani. Dio se utakiva, a dio natakiva..... možemo ga kod tebe isprobati.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Ima san unior kacavide sa crnon i plavo sivon drskon na poslu i bili su odlični šta se sve radilo sa njima. Ni jedna križna se nije zgulila, plosnate smo koristili ko dlito za tuć šljaku od zavara i plazme. Kući iman set felo set sa mekanon drškon koja je stvarno dobra, pogotovo kad su masne ruke ali čelik je pre mekan. Navodno su njemačke. Sljedeći set će definitivno bit Unior ili Wera.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Istina, ne znam kakav im je pro program, mozda je i dobar, te ne znam kakav im je ovaj za teske poslove i pravu mehaniku, ali fina mehanika, od imbusa 3 do imbusa 10, od kljuca 13 do kljuca 22 im je nevjerojatno losa. Iznimno sam razocaran sa tim. Cak mi je pukao imbus 6 u ruci, sto se nikad nije dogodilo, pogotovo ne da tak pukne. Cudan materijal, nedovoljno duvalan jer pukne, a nedovoljno tvrd da se ne haba toliko. Plava drska, znaci kazete hobi. Medutim, unior je ime, trebalo bi bit bolje.
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,505
@cvajko997 ima ih u medjimurju na dosta mjesta sam moras imati srece da ti se bicikl pokvari blizu jedne takve stanice
Imam unior set imbusa koje koristim bas za bicikl...dosta dugo ih imam i super su...svaki alat ima svoju svrhu...i zna se tko za kaj treba alat...nebum ja kupoval.neke.tam profi alate za to kaj ja posarafim jedan bicikl...da to radim svaki dan cijeli dan onda bi znal kaj bi kupoval....
Kad smo vec kod bicikliranja..evo jedan upravo odraden trening malo za razgibavanje...
1000006627.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh