• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Bi funkcioniralo, samo nema povratne veze po struji, tak da brusilica bude gubila brzinu kad ju stisneš.
I treba pripaziti da ju dugo i jako ne tiskaš pri smanjenoj brzini, jer hlađenje slabi s kvadratom brzine.
Dobra ideja za regulirati snagu električnog roštilja (doduše, malo je premale nazivne struje).

Ozbiljni nedostatak kojeg sam uočil:
Nema šuko utikača, a tijelo je metalno, pa se bojim da bi korištenje moglo biti opasno po život.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Kolege na poslu bivšem su uzimali. Kao što kaže kolega ZJ motori gube i snagu jako. Nula bodova.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
Toga sam se i bojao,u biti trebalo bi regulirati frekvenciju, ne napon
A opet sa druge strane,zar bušilice i brusilice sa regulacijom brzine ne rade na istom principu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Toga sam se i bojao,u biti trebalo bi regulirati frekvenciju, ne napon
Ne, frekvenciju treba mijenjati samo za 3-fazni asinkroni motor. Kolektorskim motorima brzina se mijenja promjenom napona (recimo zakretnim trafom, kaj jejako rijetko), odnosno "sječkanjem" sinusoide, kak je to rade ovakve naprave. Ovo je zgodno za promjenu brzine vrtnje ventilatora, i sličnih tereta, koji imaju promjenjivu krivulju momenta.


A opet sa druge strane, zar bušilice i brusilice sa regulacijom brzine ne rade na istom principu?
Rade, ali:
Bi funkcioniralo, samo nema povratne veze po struji, tak da brusilica bude gubila brzinu kad ju stisneš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh