• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Trebal si ju vagati bez kabela, tj. kabel ostaviti da stoji mimo vage ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Najbolje bi bilo da sam odrezal kable :ROFLMAO: , sve je to tu negdje, smanjuju na težini i na trajnosti i tu nema pomoći ta sad. To ne bu nikad radilo ko one stare od Iskre brusilice ili stari Bosch. Budimo iskreni sad već za pedeset eura se kupi alat poznate marke i još očekujemo trajnost i kvalitetu, tu je jedino ime a sve ostalo je iz zna se otkuda.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,706
Nije vagano al ova je bar za pol kile ako ne i više lakša od moje stare Iskre,a smrdi isto ko i Parkside :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • IMG20240119134626.jpg
    IMG20240119134626.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 38
  • IMG20240119134620.jpg
    IMG20240119134620.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 38
  • IMG20240119134641.jpg
    IMG20240119134641.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 37

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
137
To ne bu nikad radilo ko one stare od Iskre brusilice ili stari Bosch. Budimo iskreni sad već za pedeset eura se kupi alat poznate marke i još očekujemo trajnost i kvalitetu, tu je jedino ime a sve ostalo je iz zna se otkuda.
Meni je ova nova Bosch svemirski brod u odnosu na 40 godina staru Black&Decker. Stara je bila 500w, ova je 900w, tu su negdje teške. Ova nova dosta tiša i nema uopće vibracija. Na staroj si imal trnce u rukama nakon 5 minuta brušenja :ROFLMAO: . Super je i kaj ima regulaciju brzine. Baš sam brusil neko drvo i dobro mi je došla manja brzina.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Nitko nije rekao da nove nisu ugodnije za radit,poanta ove diskusije je da ova nova neće dočekati 40 god kao stara b&d
Ja sam isto prije par godina uzeo bosch plavi 700 i nešto wati jer mi je stara iskra crkla otišao rotor
Dao je u servis da riješe i kaže nema za nju više rotora,jedino ako oćeš da je premotam,300 kn,a za 380 kn mi ponudio novi bosch
Ali je odmah rekao da ova neće toliko izdurati
Rekao je da su ove stare sve imale kaljene zupčanike koji su skoro neuništivi,dok na novima to nije slučaj
Nije ni stara iskra bila loša,ali bila je malo slabija(500w),morao si stalno držati prekidač.i nije imala blokadu vretena,već si morao staviti inbus u vijak,pa sve u svemu pregazilo ju je vrijeme
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Rastavi ga pa vidi jel suh ili mastan.
Ak je suh, dodaj malo litijeve masti ili, još bolje, rastavi ga, operi, i podmaži novom.
Iako sumnjam da je suh, jer sumnjam da ga stalno rabiš.
A koristi se često, doduše svega par minuta ako je u akciji.
Ovo je ta pila, to bi se trebalo moć raskopat samo opuštanjem ova 4 šerafa na aluminijskom kučištu gdje se nalazi "čekić"?
IMG_20240324_154655.jpg
IMG_20240324_154715.jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Treba kome ovaj mješač? Greškom sam kupio misleći da stane u glavu bušilice, ali štanga...

 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Evo mala recenzija parkside performance aku šprice.

Sama šprica se čini poprilično kvalitetno i dobar i velik otvor za punjenje. 6 bara pritiska. Ne znam jel 6 bara ali bolje radi od stare villager i od one sa super goldija. U biti čini se poprilično robusnije od villager što sam imao.

Nakon potrošenih 48 litara modrog ulja skinula je 4ah bateriju sa 90 na 75%. Znači s jednom baterijom se imaš šta umoriti dok oprskas.

Sad lose stvari.

Jeble ih tipke male za palit gasit i za promjenu snage. Skoro pa nemoguće u hodu odraditi jer ne možeš pogoditi.

Trebali su staviti lijepi veliki pali gasi prekidač i potenciometar za snagu. Al ajd.


Palica je kriminal. Sama od sebe se hoće zaključati. Ali isti je navoj ko na villageru tako da ću prebaciti sa stare neispravne. Dizne dobro rade i dovoljan broj ih se dobije. Ali isto pašu sa villagera.

Teleskopska metalna palica je toliko kvalitetna da je procurila na šavu u roku 3 minute.

Evo. Ako koga šta zanima nek pita.
View attachment 68010
Evo i ja jučer prvi put koristio, puno bolje je od ručne šprice....

1000021254.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,985
Kad bi ti alati znali pričati.... ko zna kakve sve priče su čuli kad su se babe skupile i radile sa njima.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,241
ja sam imal po meni bolji...onaj drveni kaj je lijepo bil izdubljeni i zaobljeni...taman je pasal na dlan ispod palca...a imal je metalne spice nabijene u drvo...i kozni remen...na internetu nema slike...ali imam ga negde doma...budem ga poslikal...
 

Najnoviji postovi

Na vrh