• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na tu sam mislio da, i ja sam jutros kupio malo svijeze janjetine u staji[emoji14]

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
To je ubiti standardni odvijač, 22Nm snage, to je eto tako da ne moraš šarafiti rukom. Za neko bušenje je preslabo...

Ja imam neku što je stari kupio u Njemačkoj još negdje '97 - '98, al' je prdnio punjač i sad se mogu slikat. Trebao bi vidjeti koja je točno marka pa uzeti još jednu bateriju i punjač, ako nema kod nas ima na eYebu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je ubiti standardni odvijač, 22Nm snage, to je eto tako da ne moraš šarafiti rukom. Za neko bušenje je preslabo...

Ja imam neku što je stari kupio u Njemačkoj još negdje '97 - '98, al' je prdnio punjač i sad se mogu slikat. Trebao bi vidjeti koja je točno marka pa uzeti još jednu bateriju i punjač, ako nema kod nas ima na eYebu.
Ajd ti ubaci sliku pinjača, možda se dade kaj iskemijati sa njim. Jel se šteka u bateriju ili baterija u njega?
Bdw di se može nabaviti ovo za fleks na 55sec?
https://www.youtube.com/watch?v=MrVCEETJ-gc

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ima ih više vrsta i to je za grubu obradu.Ja ču si jednom nabavit ovakvu da vidim koliko skida i koliko izdrži inače je to šajba za brušenje kopita kod konja.
58030610_500x505.jpg
[/url] image hosting site[/IMG]
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koliko sam imao za vidjeti više je nešto na principu hoblerice sa noževima ovaj sa videa.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Jel ima tko iskustva sa KS Tools gedorama? Mi kupili takve, za sad su još čitave, zbilja ih forsiramo di možemo da isprobamo kvalitetu i dobro su se pokazale

Tino, koliko krznenih to dođe?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@abarth, ovakvu još nigdje kod nas nisam vidio. Možda u nekim specijaliziranim trgovinama !?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mene je imaju u zadružnoj trgovini ali je skupa dođe oko 25eura.Za one koji se bave konjima nije ali za mene da ju uništim na drvu skupa proba.:icon_fU:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa mogu ti reći da sam ja dosta napravio sa jednom prije ove sa slike. Ima tri varijente. Grublja, srednja ( takvu ja koristim ) i finija, a cijene su različite od trgovine do trgovine. Uglavnom od 10 - 13 Eura.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod mene je roto rašpa nekih 100kn a ima dvije ili tri granulacije. Djeluje ko neki ribež i reklo bi se da mora biti dosta ok.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Slaba vajda od rotorašpe ništa više od "ok".Za nešto malo može a to dođe na isto da je bolje zasuknuti rukave rašpu u ruke i vužgi.Za cijenu takva dva takva diska se kupi čist solidna rašpa koja nadživi ovakvih dvadesetak diskova.Ja sam ih kupio desetak svih granulacija ali ne savjetujem.Prebrzo se troše i počne samo paliti obradak.Ja sam morao kupiti zbog posla i povrnuo sam novce ali nekome za hobby čisto bacanje novaca.Ovakvu sa "zrncima" sam koristio za grubu obradu plastike,dobro se pokazala za plastiku.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pet komada hrastovih "plajnki", oko 2m dužine i 30cm širine, starih pitaj Boga koliko ( od stare kuće ) sam obradio sa tom rotorašpom srednje finoće. E pa sad.... meni je dobra, a kome nije, nek dere " na suho ".
 
E

el pibe

Guest
Daj me nemoj nasmijavati to kaj si skinul onaj truli napačeni površinski sloj njega moreš zruliti i sa đonom od radnih cipela.Kad dojdeš do zdravog drveta pravog hrasta nebuš obradio niti frtalj kvadrata površine a ne tri:D:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja znam kaj sam i s čim napravil, Tko vjeruje vjeruje, a tko ne .... kaj me briga !
 

Prilozi

  • DSC_0155.jpg
    DSC_0155.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 167
  • DSC_0156.jpg
    DSC_0156.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 163

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zgac lepo to zgledi,tak nekak zgleda dok drevo obradiš z električnom četkom,stvaarno je lepo videti staro drevo obrađeno z el.kefom.:icon_thumright:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Radil sam i sa četkom, al ova rotorašpa više "spegla" od četke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh