• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zanime me kako izgleda pločica punjenja i koji članci su unutra (dimenzije ako ne piše na njima .

zašto , največi problem i razlog stradanja beterije je jer se baterije spojene u seriju ..i sad tu najčešče ode jedan članak ..elektronika detektira pad napona i kaže baterija prazna ..

to se dešava u laptopima , akumulatorskom alatu itd , naročito je izraženo tamo gdje je više članaka .

na berijama novije generacije ugrađena je kontrola punjenja svakog člana pojedinačno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Koliko znam, svaki Li članak ima zasebnu kontrolu punjenja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Jučer poslije podne sam sa novom, malom, kutnom brusilicom Parkside iz Lidla brusio noževe / motike, na motornoj kopačici, prije nego ju vratim u gorice, doma mi samo smeta.
Uglavnom imam svoj, subjektivni osjećaj da je u rukama mrvicu teža nego druge slične male brusilice, na koje sam se s godinama navikao.
Ima za moj ukus malo suviše "reski" zvuk iz kutne glave, malo prenaglašeno čujem zupčanike, onako kao da su bez masti - iako znam da nisu.
Koristio sam ju na maksimalnoj snazi regulatora, na kraju sam primijetio da je malo zagrijana.
Njezin mi je kabel do utikača također neobičan - kao da je izvana lakirani :icon_wink:, a materijal me podsjeća na nekadašnje ruske žice :icon_wink:.
Uglavnom napravio sam brušenje, kao i sa svakom drugom iste veličine, a obzirom na njezinu cijenu nadam se da me bude jedno vrijeme dobro služila, jer ja ionako za "glavne aktivnosti" godinama najradije koristim svoju staru, veliku, iskrinu kutnu brusilicu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Sve za znanost

87106a75b4d6f3afebb497ee90494961.jpg


6d016cd5a088ce1692bb0e9e92f97cf2.jpg


9f592223c102c38648ff38766e80a2d4.jpg


1234f948cc42affd501e7a47df80c886.jpg


Ako oces velike daj mejl. Po ovome nema?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja mislim da ima jer mi djeluje kao da svaka baterija (svaki pol)ide na pločicu


svaka čast , na hrabrosti (xd)...sinoć su bila još tri komada , odmah idem po nju (ako ih još ima)

ovo je 18650 članak kako sam očekivao , 4 x 4 jednako 16 V
njih ima i više od 1.5 Ah .znam da ima 2,5 , možda i više
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Parksidov flex sam ja odma preradio da se barem može normalno radit sa njim.Origi štit je ko da ga je rus napravio,robe za dva štita,pa sam jednog odbušio da je sad normalan.Flex je solidan malo je glasan ali ok.,ne sviđa mi se kajla i prihvat velikog zupčanika prelabavo.Za brušenje i rezanje ajde izdržat če ali četka koja kod čiščenja rđe trza če sigurno sje.at kajlu i mjesto za kajlu.Zupčanik bi moro bit u minus toleranciji sa osovinom i stavljen na vruče ladno pa bi to bio sasvim solidan flex.
140520161822.jpg
[/url] free upload[/IMG]
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nisam ljubitelj kupovine jeftinih,fus alata....to stane kad se najmanje nadas...Vise volim kupit polovan a kvalitetan stroj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Pričekaj onu veću, s 18V.
Ova je malo prespora.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
ja mislim da ima jer mi djeluje kao da svaka baterija (svaki pol)ide na pločicu


svaka čast , na hrabrosti (xd)...sinoć su bila još tri komada , odmah idem po nju (ako ih još ima)

ovo je 18650 članak kako sam očekivao , 4 x 4 jednako 16 V
njih ima i više od 1.5 Ah .znam da ima 2,5 , možda i više
Neš hrabrosti, nije od sećera [emoji1]

Polovni elektricni alat nikad. Komad zeljeza, kljuc kakav, gedora prolazi. Jos ako pise w. ger...

Danas gledam u kauflandu blek deker, 10.8V za 180 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Parksidov flex sam ja odma preradio da se barem može normalno radit sa njim.Origi štit je ko da ga je rus napravio,robe za dva štita,pa sam jednog odbušio da je sad normalan.Flex je solidan malo je glasan ali ok.,ne sviđa mi se kajla i prihvat velikog zupčanika prelabavo.Za brušenje i rezanje ajde izdržat če ali četka koja kod čiščenja rđe trza če sigurno sje.at kajlu i mjesto za kajlu.Zupčanik bi moro bit u minus toleranciji sa osovinom i stavljen na vruče ladno pa bi to bio sasvim solidan flex.
140520161822.jpg
[/URL] free upload[/IMG]
ja na svakoj fleksi skratim osovinu , stanjim pločicu tako kad stavim brusnu ploču mogu planski brusiti ..ako me razumiješ , tako da brusna ploča cjelom površinom nalježe na ravno ...naravno ako treba odrežem i štitnik , to je dio gdje je tebi crne boje ....s takvom preradom zakon je za ćistiti bobice od varenja , pank od istih ..voziti po rubu za skinuti srh , itd ...

Kad se to radi s vrhom ploče , na obodu ona" kopa "....80% posla tako odradim da ne treba lamelni disk ....


naravno da nije više bilo akici , prodano .....blago meni ostalo 4 stotke
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Polovan alat dobre marke ce polomiti te enhele i perksid,i fus alate kad se sjetis....
Takode,kad se pokvari,dobar majstor koji ima posla tu drlu nece ni da primi popravljat


Uostalom..sta znaci polovno...cim stroj izneses iz radnje to vise nije novo
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Dok je "alat" dobar, je dobar, za to ga vrijeme ja osobno ne smatram polovnim niti bi ga prodao. Ako se pokvari, onda ga ne bi nikome drugome ni pokušao prodati, jer ako ne valja meni kako bi se taj drugi vlasnik mogao s njim služiti. Da se razumijemo to su moje postavke i moj osobni pristup, ne tražim da morate ovo prihvatiti kao nametnuto pravilo.
I da ga više ne koristim aktivno, ništa od alata ja ne bi dao od sebe, možda mi u životu još ikada zatreba, a novac uložen u njega je odavno zaboravljen, pa neka ga kod mene. :biggrin:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nismo mi sverceri pa da prodajemo alat koji kupimo za sebe...
kod nas cova iz Svedske donosi alat ,,,,Kad sam kupovo veliku fleksu,na stalazi mu je bilo preko 20 komada od koih 6 plavih bos...profesional...Svoju sam platio 75 evra i vec 5 godina sluzi meni,stricu i ponekad se rodak posluzi

Ne ulazim u raspravu ni sa kim,vec kazem kako je kod mene
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
A kaj bi ti s tim majstorom (kak i ja)?
Plakal se kraj njega jer nam se alat poderal a zamjene nema, ni korenje od oraha i šljive skupa da pojedemo....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa da majstor šarafi a ja samo gledam pa to mi bar ide . Nemoj sve gledati crno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh