• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel filter za mokro usisavanje onaj komad spužve izvađen iz kućišta? Ne vidi se gdje i kako se montira.
Usisavači za pepel imaju gusti poliesterski filter iza metalnog grubog predfiltera. Nisam siguran kak dugo bi ovaj usisaval pepel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ak je pepel hladan bi.
Samo se brzo zaštopa filter baš kak i na onom za pepel.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Usisavam i pepeo sa njim ali u mokrom nacinu rada ... ulijem 3 l vode i onda pepeo ..kad se pepeo smoci onda nema problema s njim i ne gubi snagu... I da osan spuzvasti dio je nastavak za mokro usisavanje .. inace video recenzija je tu da pokaze mogucnosti samog usisavaca kako radi ...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam onog za pepel. Nije to za svakodnevnu upotrebu. Više se zmažem dok ga poslije usisavanja očistim, nego da ručno čistim pepel iz špareta. Koristim ga 2x godišnje da usišem sve unutarnje površine na šparetu i saje koje padnu kod čišćenja dimnjaka. Najviše koristi ima bolja polovica jer je puno manje letećih čestica po kuhinji pa je lakše očistiti kuhinju nakon takvog čišćenja špareta.
Možda sam trebal kupiti neki usisavač s vodenim filterom i koristiti za sve. :unsure:

Tomislav523,
jel kod tvojeg samo dio pepela iz usmjerivača na kraju usisne cijevi završi u vodi ili je nivo vode toliko visok da ne može niš pepela mimo vode?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nije alat ali skoro...kupujem crijevo za vodu 3/4 cola. Da potraje malo duze. Sadasnja gardena nakon 20 godina pomalo posustaje pa me zanima sta uzet opet.
Vidim da sad imaju vise boja i linija proizvoda pa me zanima jel ova cemu. To je valjda neka pocetna

 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Imam onog za pepel. Nije to za svakodnevnu upotrebu. Više se zmažem dok ga poslije usisavanja očistim, nego da ručno čistim pepel iz špareta. Koristim ga 2x godišnje da usišem sve unutarnje površine na šparetu i saje koje padnu kod čišćenja dimnjaka. Najviše koristi ima bolja polovica jer je puno manje letećih čestica po kuhinji pa je lakše očistiti kuhinju nakon takvog čišćenja špareta.
Možda sam trebal kupiti neki usisavač s vodenim filterom i koristiti za sve. :unsure:

Tomislav523,
jel kod tvojeg samo dio pepela iz usmjerivača na kraju usisne cijevi završi u vodi ili je nivo vode toliko visok da ne može niš pepela mimo vode?
Usis bude malo poviše vode ..nije moguce postic da usis bude pod vodom ... .
Ja u ovim prijelaznim razdoblima usisajme pepeo sa njim a kasnje kad bude zima i ima vise pepela tada ga i ja iznesem a ono sto ostane u sporetu prodem sa usisavacom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Znaš onu brojalicu iz mladih dana: kupil -dobil -našel - fkral ?
Odgovor je: _____:hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Krivo! Fkral, naravno :hahah:
Bušilicu imam od siječnja i dot mi je v rukama. Solidan stroj.
Danas sam probal brusilicu i oduševila me. Ima malo grijanja i buke u reduktoru, pa moram vidjeti ima li tamo masti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Pozdrav,
Dal netko ima iskustva s Proxxon alatom?. Treba mi nova račna 1/2, a ova mi je konkretno zapela za oko:
Račna Proxxon 1/2'' 2000S kompozit
Da napomenem, račna mi ne treba svaki dan tako da nemam potrebe za profi alatom.
Koristim proxxon, povremeno, utisci odlićni za sada, 10 godina.
Isto 1/2. Jedino kad se radi sa manjim brojevima do recimo 13mm,nebi bilo loše imati 1/4 jer je račna dosta teška.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zna za sve kaj kupim. Ne prigovara (ne smije ;))
 
Na vrh