• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Ne kompliciraj.
Stavi kuciste u zamrzivač na par sati, a zubčanik na peč i živi
kolika temperatura smije biti prije nego se deformira? prvi puta bih to radio s tom opcijom pa sam nesto zabrinut haha
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi smo grijali ležaje u rerni (najsigurnije) na 110c i idu gore samo tako,uz hlađenje osovine još lakše
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Današnji pokušaj navlačenja cijevi u cijev
Cijev 1.jpg

Grijanje:
Cijev 2.jpg

...i nakon izbijanja (preveliki preklop, pa nije išlo:
Cijev 3.jpg
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Vezano za brusilice i bušilice FEIN je tata svima, FEIN je prvi napravio električnu bušilicu a FLEX kutnu brusilicu.
Imam veliku kutnu brusilicu od WURTHA (ovaj model je napravio FEIN Angle Grinders | Ota-Tuote Oy ) obojana je u crno.
Čovjek dok proba ovakav alat onda tek vidi razliku, imam veliku brusilicu Perles koja je isto tako odlična.

Male kutne brusilice imam od Flexa, Boscha i Iskre (stara iskra iz 70 tih godina), zadovoljan sam sa svima.

Štemericu imam od WURTHA - to je brendirani BOSCH GSH 10.

Metabo mi se čini ok alat s njime iskustva nemam. Ali znam da je plavi bosch kvalitetom znatno ispred Makite - pogledajte velike kutne brusilice od Makite odlaze samo tako...
Ja od FEIN imam ASsd 636-1 schrauber i radi s punom snagom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kod mene je ovak upravo i navek, znači brusna zub dole, rezna gore.
















I ovaj pištolj sam si kupil ima tome već 10 let sigurno, ali nikad nikad ga nisam koristil, nek mi ga žena zela i ona dela neke ukrase kad je Božić, ukrasne vijence i tak. Uglavno maznua mi ga, ma nek joj bu. Al kad pitam di je, veli nezna.




 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Joj, pištolj za vruće ljepilo, dok njega morem najti nema punjenja a dok se kupi punjenje nemreš pištolja najti za Krista Isusa😂
Koliko ljepljenje takvim pištoljem drži i postoje li kruti materijali koje ne može lijepiti?
Zna ih biti u Lidlu, ili i za to mora biti neki posebni brand?.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Ja sam kupil neki dan patex, malo više vata i zadovoljan sam.
To ljepljenje vručom plastikom je tak, drži ako ne diraš previše.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To je sve hoby program, kak sam rekel, za češere ljepit po boru, za kuglice neke, i tak advenske venčeke delat. Deci neku igračku za zaljepit, ima crnih, žutih, sivih i prozirnih patrona. Sive su najjače.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Kod mene je ovak upravo i navek, znači brusna zub dole, rezna gore.
Vrag nek nosi taj vaš zub :hahah: .
Ako sam ja njega dobro skužio dajc1 je pitao kako se treba okrenuti reznu ploču, sa tiskanim dijelom, obojanim dijelom s tekstom, ili slikom, ma kako god to nazvali - okrenuto prema van da se to vidi, ili prema brusilici da se ne vidi.
Ako sad ja griješim onda neka me dajc1 ispravi. Ispravno bi bilo obojani dio s natpisima okrenut prema brusilici.
(A ovaj vražji zub probajte okrenuti prema nutra i stegnuti na taj način "tanku, reznu" ploču i rezati. Napišite iza toga zapažanje.)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ja isprobao (ali samo za test i potrebe ove ) rasprave, da ne bude dosadno!
Sa nekom reznom pločom je išlo dok sa nekom drugom nije. Zašto? 🤭

Ovo nemojte raditi doma! 🤞

Već odavno (oh ho ho), od kada radim sa brusilicom, primjenjujem način (opisani ) u mom prethodnom postu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh