• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Hmm, idem kupiti jednu zelenu, da i nju isprobam...
Svi koje znam da imaju zelene vele da je nužno zlo u odnosu prema crnoj...jedino je tebi bolja.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zna li tko zna dali baterija bosch za plave alate 12V odgovara i na zelene?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Hmm, idem kupiti jednu zelenu, da i nju isprobam...
Svi koje znam da imaju zelene vele da je nužno zlo u odnosu prema crnoj...jedino je tebi bolja.
Tako se pogodilo crna ne valja u mom slučaju danas radio s crnom brže se gasi.
Dok kod bušičica dve crne bolje su.
Sad sam kupio onu još jednu kad je bila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Jučer sam si kupil komplet električarskih šarafcigera. Zanimljivi su mi radi toga jer je komplet malih gabarita, sa zamjenjivom ručkom. PS Šarafcigeri 2.jpg
Ne vjerujem da su neke kvalitete, ali za električarske šarafcigere budu poslužili: PS Šarafcigeri 3.jpg

...a glavni razlog neplanirane kupnje je bil ovaj: PS Šarafcigeri 1.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Koliko je koštalo? Na ovom nije pisala druga cijena, pa ni ne znam zapravo po kojoj su to cijeni prodavali.
Inače, električarski šarafcigeri se baš i ne troše, jer su uglavnom novi šarafi i relatvno mali momenti pritezanja.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Mislim da su inače bili 50 ili 60 kn. Nekakav set električarskih je bil negdje u ljetu na akciji uglavnom su bili skuplji
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Od svih mogućih marki i skupih i jeftinih ova baterija je u visokoj top klasi za 120kuna bila, znači 4 vure u komadu dela i tu nema govora, valja svaku kunu. I kaje najbitnije punjiva je.

 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Te za 50 kn imam ja. Nisu ko ovi s promjenjivom ručkom. I morem reči da se srednji plosnati uvinul, a veći od njega se ftrgel vrh..
Koristilo se na mehaniki 😅
Inače su super, ručke baš pašeju v ruku, križni su odlični. Znači za namjeru koju i jesu, su čist ok 👍
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Inače, električarski šarafcigeri se baš i ne troše, jer su uglavnom novi šarafi i relatvno mali momenti pritezanja.
A kad treba nekad otpustiti vijak koji je kad je bil novi bil stegnut s tim šerafcigerom malim momentom onda zemeš šerafciger?
Zbog tih malih momenata imamo grijanje spojeva i probleme kod otpuštanja.

Kaj se tiče baterija ja koristim Bernerice penkala. Imam ih par komada i za sad su mi se pokazale odlične.
Ovakve

1638353543240.png
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Imao sam privilegiju nekoliko godina na poslu raditi s automehaničarom Ivanom Č. Kad je on golim rukama stegnuo vijke na viličaru, nama je za otpuštanje istih uvijek trebala cijev na ključ. U mladosti je bio boksač, a inače dobar i miran čovjek. I onda su mu počeli otkazivati i pucati ligamenti, bolovanja, operacije i prerana penzija. Dok je on stegnuo golim rukama nije bilo labavog spoja, ili bojazni otpuštanja kotača, teleskopa. Čovjek - s čeličnim rukama.
MUHA me podsjetio da uvijek spoj mora biti čvrsto stegnut i potaknuo da napišem kako moj kolega Ivan s tim nikad nije mogao pogriješiti. Nadrapali smo mi dok smo mi drugi iza njega otpuštali, ako on nije bio prisutan 🙃. Sada se kod kuće bavi unucima i "opakim psima" uvijek je to volio. 👌👍
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ta moja mala barka što pušta na sve straneeee, eh kaje sila i moć kad majstor prime ključ💪👍😳a ne veli vozač nemre odšerafit, reko mora iti😉🙂







 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Bat je na oko pravi....kod nas se inace radi od dobro sasusenog crnog graba!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nadam se da buš taj bat pametno i u zdravlju koristil
 

Najnoviji postovi

Na vrh