• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ide u normalnim uvjetima ,ali ovo je specijalni navoj UNS ,ugao 60 stepeni nije 55 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Pa svaki UNF/UNC navoj je 60°.
Samo Withworthov (cijevni) navoj je 55°.

UNS je stvarno egzotika i teško da ih ima lokalno za nabaviti.

Srećom, tu je e-bay, ali nije jeftino:
 
Posljednje uređivanje:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Riješićemo nešto , makar sve skinem i ulovim u tokarski . Mada mrzim ove sitne navoje
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
¼” – 20 UNC
¼” – 24 UNS
¼” – 27 UNS
¼” – 28 UNF
¼” – 32 UNEF
¼” – 36 UNS
¼” – 40 UNS
Ove sam našao!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Išel sam kupiti neke valjke i kantu jupola pa usput videl i papagajke.
Nisam mogel odoleti jer na tabli imam taman još jedno mjesto slobodno za njih.

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Imaju ono fino podešavanje ko knipex ili onak po starinski sa onim zubima? Imam i unior i knipex i sa svojeg stajališta mogu reći da mu unior nije ni do koljena ( barem taj model koji je bio dostupan kod nas)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Al nemoj ih raspakirati! :unsure: :hahah: :ppozdrav:
Več su na čavlu....

Imaju ono fino podešavanje ko knipex ili onak po starinski sa onim zubima? Imam i unior i knipex i sa svojeg stajališta mogu reći da mu unior nije ni do koljena ( barem taj model koji je bio dostupan kod nas)
Onak po starinski.
Svjestan sam da nisu i nikad nebudu knipexu ni blizu, a naročito danas.
A kaj bum kad sam fan Uniora koji me vjerno godinama služil pa večinu alata imam od tog proizvođača
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
I ja sam fan Uniora, imam sve od njih al ta kliješta su me iznevjerila, a i kvaliteta im je dosta pala u zadnje vrijeme, onaj stariji Unior alat mi puno bolje izgleda nego ovaj novi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
Kolko bum ja sa njima delal... dobra budu za na čavlu stajati.
Slažem se, kvaliteta Uniora je strašno pala. Ne samo po izgledu nego i po kvaliteti.
Zamjenil sam neke stare poderane ključeve i nasadne gedore novima i u godinu, dvije korištenja imaju po sebi ožiljke ko da su deset let u upotrebi.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I ja sam fan Uniora, imam sve od njih al ta kliješta su me iznevjerila, a i kvaliteta im je dosta pala u zadnje vrijeme, onaj stariji Unior alat mi puno bolje izgleda nego ovaj novi.
Već sam jedanput pisal, sve kaj imam od Uniora ručke su mi se odlijepile nakon malo korištenja i dok radim nešto, stalno se vade, živcira to, ne znam čime fiksirat...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Ne znam jesam pogodio temu u planu je kupovina kompresora 200l pa me zanimaju preporuke i iskustva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,996
U čemu je razlika između novog i rabljenog?
Novi je novi, a rabljeni može biti od najboljeg proizvođača u sačuvanom i ispravnom stanju ali izrauban do kraja i samo čeka čas da ventil opadne i razbije sve....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
Gledaj da elek.motor pogoni kompresor preko remena, a ne da je cjelina. Zapravo ovisi koliko često radiš!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
U čemu je razlika između novog i rabljenog?
U nabavnoj cijeni, a vjerojatno i kvaliteti ugrađenih dijelova. Ali ti to ionak znaš ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh