• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Ima video nekoliko postova prije, video je takav jer sam morao vidjeti gdje snima mob, a vidi se ono bitno da preskače, napisao sam da je bila na servisu, sutra nosim opet pa javim rezultate, pozdrav
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Kažu u servisu da kad je na oznakama do 25,da je normalno da propušta, a kad je na buđenju da onda nebi trebala propuštati, tak sam u ruci probala i tak je, probam sa šrafima doma.
Aku ju ko ima, a ima,,, nek mi potvrdi da je to tak ili da nije,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Kažu u servisu da kad je na oznakama do 25,da je normalno da propušta, a kad je na buđenju da onda nebi trebala propuštati, tak sam u ruci probala i tak je, probam sa šrafima doma.
Aku ju ko ima, a ima,,, nek mi potvrdi da je to tak ili da nije,,,
Tak je na svima na svijetu…
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Hm, onda si nam zaboravio navesti par bitnih podataka. Kao prvo, točan model bušilice i kao drugo, na kojem broju se lako vrti. Po tvojem upisu se moglo zaključiti da nigdje nema nikakav otpor, čak i na bušenju.

Probao sam sad, PABS 20-Li E6, do 15 se dosta lako zaustavi rukom, nakon 22-23 već ne mogu držati.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Eto model, na 25 ju mogu zaustaviti rukom, na bušenju ne(1brzina),meni to nije ok, u servisu vele da je ok. Probam danas sa šrafima koje sam i onda šrafil pa bum videl, Al dobro je ćuti ovak komentar da se neda zaustaviti rukom, Hvala @DGimt
IMG_20230305_135316.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Pa to je normalno, nije se ona zaustavila nego je moment odradio svoje i zato preskače, to mu je i uloga, staviti ju na bušenje i samo gas.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Ne razumijem ovaj komentar. Namjestiš prema osjećaju i testiranju u praksi. Pa ako je 25 granica u kojoj preskoči, a zašarafi taman koliko treba, onda podesiš na 25. Ako je npr. 12, onda podesiš na 12...
@stjepan168 ako dobro vidim na videu, bila ti je negdje na 12-13? Na tome i meni bez problema preskače. Ovisno koliko si jak na ruci, na 23-24 bi trebao upotrijebiti puno jaču silu od ove da dobiješ ovakvo preskakanje. S rukom je možda na 24-25 niti ne možeš zaustaviti.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako na 25 zaustavi rukom ne znači nužno da je na 25 max.deklariranih 450 Nm(ako se dobro sječam od starijih postova).
?

To vrijedi za slučaj da je stroj ispravan.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
228
Da, ali to još nismo utvrdili, čini mi se da je na videu 12-13. Treba probati zaustavljanje na 24-25.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Evo probao na max, preskače, samo malo iza 25 ne i na bušenju ne, možda je do baterije jer vijak 5 u tiplu sam sad bez problema ušarafil, a o onda je stala, nek radi jedno vrijeme i tak je garancija samo 3-4mjeseca,,,,
Napomena,,,, u videu je bila na 25,samo ju tak držim da ispada da je 12-13,a Iskra je bila na 17(max).Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Garancija na bušilicu je 3 godine, na bateriju godinu dana (ak si kupil novu), tak da se isplati reklamirati odmah jedno i/ili drugo.
 
Na vrh